رییس جمهوری در جلسه شورای اداری استان اصفهان:

زنجیره​های تحریم باید پاره شود

رییس جمهوری با بیان اینکه ملت ایران مشکلات یک جنگ ۸ ساله را سپری کرده و چند سالی است که در تحریم ظالمانه قرار دارد، اظهار داشت: از تحریم و فشار دشمن هراسی وجود ندارد و امروز باید دست به دست هم دهیم و مشکلات مردم را حل و فصل کنیم که موضوع تحریم از مشکلات تحمیلی دشمن بر ملت ایران است که باید زنجیره‌های آن را پاره کنیم.
کد خبر: ۷۶۷۵۹۰
زنجیره​های تحریم باید پاره شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر پنج‌شنبه در دومین روز از سفر به استان اصفهان در جلسه شورای عالی اداری استان با قدردانی مجدد از استقبال پرشور و شکوهمند مردم اصفهان از هیأت دولت، گفت: واقعاً زبان از تشکر ابراز لطف مردم اصفهان قاصر است. البته این حضور و استقبال مردم بخاطر نظام جمهوری اسلامی ایران است و اینکه اعضای دولت را به عنوان خادمان نظام و ملت می‌شناسند.

رییس جمهوری از اجرای ۲۸ پروژه با اعتبار ۶۵۱ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان طی سال‌های ۹۴ و ۹۵ در استان اصفهان خبر داد و اظهار داشت: امیدوارم این قدم کوچکی که در جریان سفر کاروان تدبیر و امید برای استان اصفهان برداشته شده مورد توجه مردم بزرگ استان قرار بگیرد و مردم بدانند که اگر دولت بتواند برای حل مشکلات آنان قدمی بردارد از این کار دریغ نخواهد کرد.
رییس جمهوری تصریح کرد: همه افتخار دولت یازدهم به این است که سرمایه اجتماعی و اعتماد مردم به دولت همواره برقرار باشد و این بزرگترین سرمایه برای حل مشکلات و معضلات است.
روحانی با تجلیل از وفاداری و ایثارگری مردم استان اصفهان در دوران نهضت اسلامی و پس از پیروزی انقلاب، اظهار داشت: مردم ایران بویژه مردم اصفهان، مردمی وفادار هستند که نه تنها در روزهای پیروزی بلکه در روز سختی و فشار نیز در صحنه حضور دارند.
رییس جمهوری گفت: اصفهان همیشه در خط مقدم بوده است و هیچ مقطعی وجود ندارد که اصفهان عقب‌نشینی کرده و در صف اول نباشد.
روحانی گفت: استان اصفهان، افتخارات و شخصیت‌های بزرگی داشته و امروز هم از شخصیت‌های برجسته‌ای برخوردار است و اصولاً استان از لحاظ سرمایه انسانی دارای رتبه فوق‌العاده‌ای است.
رییس جمهوری با بیان اینکه استان اصفهان دارای صنعت قدرتمند، نیروی انسانی بااستعداد و کشاورزی بزرگی است و باید مشکلاتی که در این بخش‌ها وجود دارد، حل و فصل شود، گفت: امروز مشکل کمبود آب، مشکل عمومی است و برای برطرف کردن آن باید تلاشی همگانی کرد.
روحانی با اشاره به اینکه مصمم هستیم مصوبات شورای عالی آب عملیاتی شود، گفت: حدود ۹۰ درصد مصرف آب کشور در بخش کشاورزی است و امروز ضرورت دارد، الگوهای کشت تغییر پیدا کند و دیگر نمی‌توان روش‌های سنتی را ادامه داد.
رییس جمهوری افزود:همانطور که در تأمین آب و حفظ منابع آبی ، ضرورت دارد همه دست به دست هم بدهیم . باید در بهینه کردن مصرف آب نیز همه مشارکت و همکاری کنند تا نحوه استفاده از آب مدرن شود و چنانچه بتوانیم فقط ۲۰ درصد در مصرف آب صرفه‌جویی کنیم همه معضلات مربوط به این بخش برطرف خواهد شد.
رییس جمهوری تصریح کرد: دولت در زمینه آب استان اصفهان به وظیفه خود عمل خواهد کرد.
روحانی همچنین به اقدامات دولت در زمینه محیط زیست و رفع آلودگی هوا اشاره کرد و گفت: گام‌های بلندی در این زمینه برداشته شده است و امروز هوای اصفهان نسبت به یکسال گذشته یک قدم بهتر شده است، البته هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم، اما مصمم هستیم با قوت این مسیر را ادامه دهیم.

زنجیره​های تحریم باید پاره شود

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ملت ایران مشکلات یک جنگ ۸ ساله را سپری کرده و چند سالی است که در تحریم ظالمانه قرار دارد، اظهار داشت: البته از تحریم و فشار دشمن هراسی وجود ندارد، اما به هر حال مردم فداکاری‌های زیادی در مقاطع مختلف انجام داده‌اند و امروز باید دست به دست هم دهیم و مشکلات مردم را حل و فصل کنیم که موضوع تحریم از مشکلات تحمیلی دشمن بر ملت ایران است که باید زنجیره‌های آن را پاره کنیم.
روحانی خاطر نشان کرد: اگر بتوانیم در مذاکره با کسانی که تحریم را بر ملت ایران تحمیل کرده‌اند با احقاق همه حقوق مسلم خود تحریم‌ها را برداریم، کار بزرگی انجام شده است و البته افتخار همه این کارها با ملت است و دولت صرفاً به عنوان نماینده و مجری خاص مردم در صحنه حضور دارد.
رییس جمهوری مذاکرات را کاری بسیار سخت و پیچیده توصیف کرد و گفت: همانطوری که در جنگ ۸ ساله روبه‌روی دشمن ایستادیم و پیروز شدیم، امروز هم در جریان مذاکرات در واقع همان شرایط حاکم است و ایران امروز هم تنها است و ما تا رسیدن به پیروزی نهایی به مسیر خود ادامه می دهیم.
روحانی تصریح کرد: دیروز به تنهایی در برابر دنیا پیروز شدیم و امروز هم به حول و قوه الهی پیروز خواهیم شد. اگر دیروز همه مردم و نیروهای مسلح در صحنه بودند، امروز هم سربازان دیپلماسی در خط مقدم ایستادگی می‌کنند و تا همین لحظه پیروزی‌های بزرگی در مذاکرات به دست آورده‌ایم و ان‌شاءالله این پیروزی‌ها را تا پیروزی نهایی ادامه می‌دهیم.

هدایت های رهبری و حمایت مردم از دولت در مذاکرات بسیار یاری دهنده بوده است

رییس جمهوری خاطر نشان کرد: اگر در یک مقطعی دشمن به دروغ ادعا می‌کرد که چون ایران تخلف کرده دیگر حق غنی‌سازی ندارد. امروز همه در این حق مسلم ایران تردیدی ندارند و به آن اعتراف می‌کنند و هیچ‌کس در مذاکرات تردیدی ندارد که ایران باید در اراک رآکتور داشته باشد.
روحانی گفت: در جریان مذاکرات همه قوا بویژه مقام معظم رهبری با هدایت ها و پشتیبانی‌های خود و مردم نیز با حمایت های خود کمک و یاری کردند و ان‌‌شاء‌الله همه دست به دست هم داده و به موفقیت و پیروزی می‌رسیم.
رییس جمهوری در ابتدای سخنان خود با تبریک ایام دهه فجر، ایستادگی، مقاومت و هوشیاری مردم در ۳۶ سال گذشته را شگفت‌انگیز توصیف کرد و اظهار داشت: مردم ایران دیروز به رهبری امام خمینی(ره) و امروز با رهبری و هدایت‌های مقام معظم رهبری و با ایستادگی و مقاومت توطئه‌ها را خنثی‌ کرده و خواهند کرد.
در ابتدای این دیدار آیت‌الله طباطبایی‌نژاد نماینده ولی فقیه در استان و جمعی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در سخنان جداگانه‌ای استقبال مردم استان از رییس‌ جمهوری را فراتر از انتظار خود دانستند و بر حمایت و پشتیبانی خود از دولت تدبیر و امید تأکید کردند.
نمایندگان استان همچنین برخی از مطالبات و پیشنهادات خود را در خصوص حوزه‌های انتخاباتی‌شان با رییس‌ جمهوری در میان گذاشتند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها