jamejamsima
سیما چهره کد خبر: ۷۴۷۱۱۸   ۱۷ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۱:۲۴

پیشنهاد جدید بازیگر زن برای مطالعه

«هانیه توسلی» اعتراف کرد

بازیگر جوان و شناخته شده سینما و تلویزیون با اشاره به علاقه شخصی خود در مطالعه و معرفی کتاب اعتراف کرده است که بیش از پنجاه درصد کتاب هایی را که در کتابخانه دارد، نخوانده است!

«هانیه توسلی» اعتراف کرد

هانیه توسلی که در شبکه های اجتماعی بیشتر با معرفی کتاب شهره است، در تازه ترین پیشنهادش هم ضمن اشاره به این رفتار فرهنگی، یک اثر کلاسیک از داستایفسکی را به مخاطبان و دوستدارنش توصیه کرده که خود در حال مطالعه آن است.

او در صفحه شخصی خود نوشت: «یک اعتراف هولناک! من از داستایفسکی غیر از «شب های روشن» و رمان «ابله» چیز دیگری نخوانده ام. این اعتراف فقط شرمساری دارد البته. مثلا لیسانس ادبیات نمایشی هم دارم. امشب «شیاطین» را شروع می کنم.

این اعتراف یک دلیل مهم دارد. دوستی می گفت خیلی خوب است که من کتاب می خوانم و اهل کتابم و می گفت خیلی ها هم می گویند من ادا در می آورم و اینها پز دادن است. حتی معرفی کتاب در اینستاگرام هم به نظر بعضی ها ادا و اطوار بوده که مثلا بگویم وای من چقدر کتاب می خوانم! نیت من واقعا تشویق به کتاب خوانی بود.

به هر حال اعتراف می کنم که بیش از پنجاه درصد کتاب هایی را که در کتابخانه دارم نخواندم. خیلی کتابهای مهمی که سالهاست دلم می خواهد بخوانم هم نخواندم. اعتراف می کنم این سالها بیشتر به سریال دیدن گذشت تا کتاب خواندن. من قبل از بیست سالگی ده برابر این روزهایم و این سال هایم کتاب می خواندم و دلیلش البته یک چیز واضح و مشخص بود. لذت محض از رفتن در دنیای ذهن نویسنده و کشف.

من کتاب می خواندم چون لذت می بردم. رمان های درست و حسابی به نظرم چیزی شبیه به معجزه هستند. اینکه الان اینقدر کم می خوانم خجالت آور است. معجزاتی که صف کشیده اند و من توی اتاقم نگاهشان می کنم. این که کسی گاهی کتابی معرفی کند باید عادی تر از این باشد که انگ ادا هم به آن زده شود. «شیاطین» را شروع می کنم و ذوق می کنم از نام مترجمی که به نظر من بهترین مترجم حال حاضر ادبیات ایران است.»

رمان «شیاطین» یا جن زدگان فئودور داستایفسکی را انتشارات نیلوفر با ترجمه سروش حبیبی روانه بازار نشر کرده است.

برخی «شیاطین» را سیاسی‌ترین رمان داستایفسکی می دانند چرا که او در این رمان بسیار بلندپروازتر و جاه‌طلب‌تر از جنایت و مکافات و ابله است، و از نظر پیچیدگی محتوایی پرداختن به مسائل گوناگون در قالب یک رمان، فقط برادران کارامازوف را می‌توان با شیاطین قابل قیاس دانست. داستایفسکی در این رمان نمایندگان وجوه گوناگون روح روسی را به جنگ هم می‌فرستد، و از این طریق تصویری کلی و جامع از روسیه قرن نوزدهم در اختیار خواننده‌اش می‌گذارد. (خبرآنلاین)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر