jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۷۱۰۲۰۰   ۰۵ شهريور ۱۳۹۳  |  ۰۸:۴۰

کمپین کودکان امید از راه‌اندازی چهار کتابخانه گویا، 10 کلاس هوشمند و یک آکادمی مهندسی در سال ۲۰۱۴ میلادی خبر داد.

مهتاب کرامتی باز هم سفیر شد

این کمپین که فعالیت خود را یک سال و نیم پیش در ایران آغاز کرده است، در فاز جدیدی از برنامه‌های خود، مهتاب کرامتی بازیگر ایرانی را به عنوان سفیر کودکان امید معرفی کرد. کرامتی پیش از این نیز سفیر صلح یونسکو در ایران بود.
کودکان امید یکی از پروژه‌های جهانی مسئولیت اجتماعی سامسونگ است که تا به امروز در سه فعالیت جداگانه، موفق به تجهیز مدارس مناطق محروم به کلاس‌های هوشمند، راه‌اندازی کتابخانه‌های گویا برای نابینایان و کم‌بینایان و یک مرکز مهندسی با عنوان آکادمی مهندسی شده است.
مهتاب کرامتی سفیر کمپین کودکان امید، دغدغه‌ مشترک خود با در زمینه حقوق کودکان را دلیل این همکاری بیان کرد و گفت: «همیشه بر این باور بوده‌ام زمانی، زندگی‌ پربارتری خواهم داشت ‌که بتوانم تغییری مثبت و هر چند کوچک، در دنیای اطرافم به وجود آورم و به این وسیله به انسان‌ها کمک کنم. این کمپین شرایطی را فراهم می‌کند که حداکثر توانمندی‌ها و استعدادهای کودکان را شکوفا کنیم و در گوشه و کنار کشور عزیزمان، امکانات آموزشی برایشان به وجود آوریم زیرا کودکانِ سرزمین من، لایقِ بهترین‌ها هستند. آنها حق دارند بهترین و زیباترین‌ آینده را تجربه کنند و این خواسته برآورده نمی‌شود مگر آن که امروز به فکر فردایشان باشیم.»

/Media/Image/1392/07/18/635169623429743336.jpg
او با اشاره به کودکان بازمانده از آموزش، افزود: «تعداد کودکان بازمانده از تحصیل در سال 90، سه میلیون و 300 هزار نفر گزارش شده است. دغدغه مشترک من و سامسونگ به این موضوع، به ویژه در بحث آموزش و توانمندسازی کودکان، زمینه‌‌ساز همکاری ما شد. در این کمپین سازمان‌های مردم نهاد، نهادهای دولتی و گروه‌های مرجع مشارکت دارند و همگی، دست به دست هم، برای خلق یک ارزش مشترک تلاش می‌کنند.»
پروژه کتابخانه‌های گویا با یک فراخوان عمومی برای دعوت از افراد به خواندن کتاب‌های داستان و ضبط صدا برای کودکان نابینا شروع شد. این پروژه که اولین بار در ایران صورت گرفت، مورد استقبال بسیار زیادی قرار گرفت به طوری که در مدت کوتاهی به یک پروژه جهانی تبدیل شد. در ادامه این حرکت، کتابخانه‌های گویا به امکاناتی از قبیل نرم‌افزار‌های مخصوص نابینایان، مانیتور بریل و تجهیزات صوتی مورد نیاز نابینایان مجهز شدند. در این راه سامسونگ با نهادهای مختلفی از جمله سازمان بهزیستی کشور و انجمن نابینایان همکاری داشته است. هم اکنون در شهرهای بندرعباس، کاشان، زنجان، سنندج، ارومیه، ارسنجان،‌ زاهدان و گرگان کتابخانه‌های گویا راه‌اندازی شده‌اند که قرار است در آینده تعداد آن‌ها به 12 عدد برسد.
کلاس آینده یکی دیگر از پروژه‌های کودکان امید است که با همکاری وزارت آموزش و پرورش، به هوشمندسازی مدارس در مناطق محروم می‌پردازد. تاکنون سه مدرسه به جدیدترین وسایل و تجهیزات آموزشی مجهز شده‌اند و 10 مدرسه دیگر نیز در دستور کار قرار دارد. یکی دیگر از پروژه‌های کمپین کودکان امید، آکادمی مهندسی است که با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای راه‌اندازی خواهد شد. این مرکز آموزشی تخصصی با ظرفیت 500 نفر برای تدریس دروس مکانیک و الکترونیک به دانش‌آموزان 16 تا 17 سال در نظر گرفته شده است. هدف از ساخت این آکادمی، آماده‌سازی و خلق فرصت‌های شغلی متناسب با استعدادهای دانش‌آموزان پس از فارغ‌التحصیلی است. (خبرآنلاین)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به همراه انتخابات میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی و همچنین خبرگان رهبری در تعدادی از حوزه ها، جمعه 28خرداد امسال برگزار می‌شود.

تابستان با واكسن ایرانی- كوبایی می‌آید

تابستان با واكسن ایرانی- كوبایی می‌آید

براساس آخرین برنامه‌ها، روند تولید و كارآزمایی بالینی فاز3 واكسن تولید انستیتو فینلای كوبا با مشاركت انستیتو پاستور ایران، در كشورهای ایران و كوبا به‌خوبی پیش می‌رود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر