jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۸۶۹۴۲   ۰۱ تير ۱۳۹۳  |  ۱۴:۵۵

گفت‌وگویی با یک زن جوان محکوم به قصاص

عروس 21 ساله: به من فرصت دهید... لطفاً

زنی 21 ساله که شوهرش را در نوجوانی به قتل رسانده و اکنون در انتظار اجرای حکم‌ است با بیان جزئیات زندگی خودش از رئیس قوه‌‌ قضاییه درخواست کمک کرد. این زن که راضیه (مریم) نام ‌دارد وقتی 17ساله بود شوهرش را به قتل رساند. پیش از این وکیل‌مدافع راضیه با ارسال نامه‌ای سرگشاده به رییس قوه‌قضاییه درخواست کرده ‌بود اجرای حکم قصاص راضیه برای اعمال ماده 91 قانون مجازات جدید به تعویق بیفتد.

عروس 21 ساله: به من فرصت دهید... لطفاً

جام جم سرا: راضیه که در زندان سپیدار اهواز به سر می‌برد، روز گذشته در گفت‌وگویی تلفنی با شرق، ضمن درخواست از رییس قوه‌‌قضاییه برای نجات جانش جزییاتی از زندگی‌اش را توضیح داده که «جام جم سرا» به منظور اطلاع‌رسانی به خوانندگان، آن را بازنشر می‌کند:

***

‌ وقتی ازدواج کردی نوجوان بودی. رابطه‌ات با شوهرت چطور بود؟

وقتی 14ساله‌ بودم ازدواج کردم. شوهرم با من بدرفتاری می‌کرد. من هم بچه‌ بودم و نمی‌توانستم او را درک کنم همین هم علت اصلی اختلاف ما بود. خیلی اذیت می‌شدم حتی چندین‌‌بار از او کتک خوردم چون می‌دانستم کسی کمکم نمی‌کند و گفتن اینکه چقدر با شوهرم اختلاف دارم فقط خودم را جلوی دیگران خراب می‌کند. به همین خاطر سکوت می‌کردم و تلاشم این بود که خودم اختلافات را حل کنم. او هیچ‌وقت جلو دیگران آنطور که در خانه تنها بودیم با من رفتار نمی‌کرد. همیشه جلو دیگران من را مقصر نشان می‌داد.

‌چرا از هم جدا نشدید؟

مدتی بعد از ازدواج‌ بچه‌دار شدیم وجود بچه وضعیت را سخت‌تر کرد. طلاق هم سخت‌ شده‌ بود البته به‌خاطر مشکلاتی که داشتم یکبار تصمیم به جدایی گرفتم اما‌ مساله با وساطت خانواده حل شد و من دوباره به زندگی‌ با شوهرم برگشتم. رفتار شوهرم طوری بود که همیشه تحقیر می‌شدم هر وقت سر مساله‌ای با هم بحث می‌کردیم دعوا راه می‌افتاد و او با فحاشی سعی می‌کرد من را ساکت کند. این رفتارها خسته‌ام کرده‌ بود تا اینکه روز حادثه به میهمانی رفتیم و برگشتیم و دوباره با هم بحث کردیم. او دو سیلی به صورتم زد و بعد خوابید آنقدر ناراحت شدم که تا صبح نتوانستم بخوابم. خیلی ناراحت بودم. اصلا متوجه کاری که می‌کردم نبودم اگر می‌فهمیدم چه ضربه‌ای به خودم و فرزندم و اطرافیانم می‌زنم این کار را نمی‌کردم نمی‌دانستم اگر شوهرم را بکشم چه عاقبتی در انتظارم است. به سمتش شلیک و بعد هم جسد را دفن کردم. آنقدر بچگانه فکر می‌کردم که دروغ گفتم و مدعی ‌شدم شوهرم گم شده ‌است.

در عالم بچگی خودم فکر می‌کردم اگر این حرف را بزنم کسی متوجه نمی‌شود. حتی با یکی از برادرشوهرهایم به دانشگاه شوهرم رفتیم تا مثلا دنبال او بگردیم پدر و برادرشوهرم از بویی که در خانه من بود متوجه شده و جسد را پیدا کرده ‌بودند. بعد که با برادرشوهرم به آگاهی رفتیم آنها به من گفتند جسد پیدا شده و من هم خیلی راحت موضوع را تعریف کردم.

‌می‌دانستی اگر شوهرت را بکشی قصاص می‌شوی؟

هیچ درکی از کاری که کرده‌ام نداشتم. می‌دانم اشتباه‌های زیادی انجام دادم ضربه بزرگی به خانواده شوهرم و فرزندم زدم و با هیچ چیز نمی‌توان آن را جبران کرد اما در آن زمان واقعا بچه‌ بودم. فکر می‌کردم بعد از اینکه شوهرم را بکشم وقتی علتش را بگویم من را آزاد می‌کنند نمی‌دانستم چه کار زشتی مرتکب می‌شوم.

‌پیش از این یک‌بار پای چوبه‌‌دار رفتی. درباره آن روز توضیح بده.

اول اردیبهشت بود ساعت 12ظهر به من گفتند قرار است حکم اجرا شود. خانواده‌ام را خبر کرده‌ بودند. آنها آمدند و ملاقات آخر انجام شد فقط خدا می‌داند من تا صبح چه زجری کشیدم. ساعت 9 صبح بود که من و زنی دیگر را برای اجرای حکم بردند. بعد از اینکه حکم آن زن اجرا شد نوبت به من رسید. مادرشوهرم آمده بود به دست و پایش افتادم به او گفتم فکر می‌کنی اگر خوشبخت بودم و زجر نمی‌کشیدم دست به چنین کاری می‌زدم؟ فکر می‌کنی اگر می‌توانستم کاری را که می‌کنم، درک کنم خودم را این‌طور بدبخت می‌کردم؟ مادرشوهرم خیلی ناراحت بود گریه می‌کرد و می‌گفت این حکم باید اجرا شود تا تو عبرتی باشی برای کسانی که شوهرشان را می‌کشند.

گفتم زمانی که این اتفاق افتاد من 17ساله‌ بودم شما که می‌دانید چقدر بچه ‌بودم خواهش می‌کنم من را این‌طور تنبیه نکنید. واقعا نادان بودم. مادرشوهرم رضایت نداد گفت باید حکم اجرا شود. پایم را روی صندلی گذاشتم تا برای اجرای حکم بالا بروم همانجا گفتم من فقط 17سالم بود در این موقع خانم محمدی (قاضی اجرای حکم) که در محل حضور داشت گفت صبر کنید. او با چند مسوول هماهنگی کرد و بعد گفت حکم فعلا اجرا نمی‌شود او گفت دستور آمده تا درباره پرونده با توجه به نوجوان‌بودن من در زمان وقوع جرم یک‌بار دیگر استعلام گرفته ‌شود.

حال بدی داشتم تا چند روز کاملا گیج بودم. واقعا مردم. تحمل آن لحظات خودش مثل اعدام‌شدن است، هم برای من که داشتم بالای چوبه‌‌دار می‌رفتم و هم برای مادرشوهرم که اشک می‌ریخت و گریه می‌کرد. او داغدار فرزندش است چهارسال است بچه‌ام را ندیدم و می‌دانم ممکن است تا آخر عمرم هم او را نبینم درد مادرشوهرم را می‌فهمم اما از او خواهش می‌کنم به جوانی‌ام رحم کند. اشتباهاتم را می‌پذیرم و درخواست دارم من را زن 17ساله‌ای ببینند که قدرت تصمیم‌گیری درستی نداشت.

‌دقیقا چه خواسته‌ای از مسوولان قضایی داری؟

آن طور که وکیلم گفته درخواست اعاده دادرسی رد شده و حالا فقط رییس قوه‌‌قضاییه می‌تواند به من کمک کند. از آیت‌الله لاریجانی خواهش می‌کنم داستان زندگی‌ام را بخواند و برای بررسی وضعیتم فرصتی دوباره بدهد.


*انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی در «جام جم سرا» لزوما به معنای تایید یا رد محتوای آن نیست و صرفاً به قصد اطلاع کاربران بازنشر می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
عدالت !
Cambodia
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۱
گریه و زاری شیوه جدید زنان امروزی برای فرار از جنایت !
۰
۰
نیكو
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۱
نمیفهمم اگه 17 سالت بود چطور ادم كشتی و بعد دفنش كردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟واقعا كه........ من با اعدام كاملا مخالفم ولی واقعا برای این افكار پلید نمیدونم چی باید بگم
۰
۰
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۱
خوبه همه قاتلها رو ببخشید چون بعضی بچه بودن بعضی عصبانی بعضی جون بعضی معتادو..........
۰
۰
بهروز
France
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۱
ای مادر داغدیده برای آرامش روح پسرت هم شده به عروست رحم كن تا بتواند از فرزندش كه یادگار پسرت هم میباشد نگهداری كند گیرم اعدام شد و چند لحظه هم آرامش بعد از انتقام را حس كردی بعد از آن ممكن است دچار عذاب شوی آن وقت پشیمانی سودی ندارد گذشت از بزرگان است و موجب آمرزش و گذشت شما از گناهان در آن دنیا نیزمیگردد.
۰
۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۱
به نظرمن باید گذشت كرد
۰
۰
ب
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۱
شوهر من هم مثل این مرد دیوانه بود فقط كتكم میزد خردم میكرد فحاشی میكرد با زنهای دیگه رابطه داشت به من میگفت تو فقط كلفتمی تو وظیفت آشپزی و خونه تمیز كردن هست 10ماه فقط باهاش زندگی كردم مهرم حلال جونم آزاد گفتم از دست یك دیوانه راحت شدم .یك دختر با هزاران امید و آرزو میره خونه شوهر .من خودم شاغل بودم و خانوادم آنقدر وسیع فكر میكردن كه نذاشتن همچین آدم دیوانه ای رو تحملكنم . ولی شاید این دختر خانم خانواده سنتی داشته و قبح از طلاق .شاید میتونست طلاق بگیره شاید بچه ای در وسط نبود شاید تحصیلات دانشگاهی داشت و شاید شاغل بود هرگز قاتل نمیشد.به امید روزی كه نابرابری از این جامعه رخت ببنده و دختران و زنان جامعه رو به عنوان یك انسان قبول كنیم .
۰
۰
الف مرند
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۱
نمیدونم چرا اینقدر سنگدل شدیم تابحال سعی كردید خودتون رو جای طرف بزارید اخرین باری كه كتك یا تحقیر شدید رو بیاد بیارید حالا فكركن تمام مدت این رنج رو بكشی و نتونی دم بزنی .انسانها قاتل بدنیا نمیان شرایط جوری میشه كه به این سمت میرن(البته این مورد با بقیه فرق داره) به امید خدا و وساطت افراد نیك از طناب دار نجات پیدا میكنه و بچه ای هم نعمت بی مادری رو نمیچشه.
۰
۰
جاسم
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۱
بنظر من گذشت آدمو آرام میكنه نه اعدام بخاطر خدا گذشت كنید
۰
۰
اشكان
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۱
در پاسخ به نظر عدالت
آقا یا خانم محترم جرم این خانم مشخص است و حتما هم قانون احساسی برخورد نخواهد كرد
اما - حتی برای همدردی از خانمی كه از 14 سالگی تحقیر شده و كتك خورده كمی در مقابل مردی بی رحم كه به صورت همسرش سیلی میزده
كاش خانم همون موقع جواب سیلی را با سیلی محكم تر میداد تا اشخاصی مثل عدالت در موردت قضاوت نكنند
۰
۰
ارسام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۱
خیلی حرفهای خنده داری میزنین
طرف حتی حق طلاق هم نداره
سوق داده میشه به سمت جنایت
بعد ملت میشن پاك و معصوم
اون دختر هم شمر !
خجالت داره این حرف ها
امیدوارم روزی قوانین ما درست بشن تا كسی به این دلایل دست به جنایت نزنه.
۰
۰
وجدان
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۱
باید لعنت بر شیطان گفت و به بزرگی خودشان گذشت كرد.
به خوانواده ها هم باید گفت كه فرزندتان را مجبور كاری نكید در سن كم نفرستید دم بخت . این كار رو نكید
۰
۰
حمید
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۱
من خودم در خانواده ای بزرگ شدم كه پدرم همیشه ما رو اذیت می كرد و ما هیچ راهی نداشتیم جز اینكه بسوزیم و بسازیم من خودم چون بچه بزرگ خانواده هستم به خاطر شرایط بحرانی خانه كه پدرم ایجاد می كرد از لحاظ روحی مشكلات عدیده ای دارم كه هیچ وقت دست از سرم بر نمی دارند زنده ام اما خیلی اوقات آرزوی مرگ دارم زندگی فقط نفس كشیدن نیست بعضیا خون كسی رو نمی ریزند اما روح و روان آدم ها رو نابود می كنند آیا در هیچ قانونی قصاصی برای این در نظر گرفتند؟ این زن در اوج بدبختی و فشار مرتكب این قتل شده نمی خوام از كارش دفاع كنم اما بعضی وقت ها قضاوت كردن در مورد آدم ها به این راحتی نیست این زن اگر قتل نمی كرد بدبخت بود حالا هم كه قتل كرده بدبخته روزگار گاهی برای بعضی آدم ها سرنوشت تلخی رقم می زنه
۰
۰
صابری
Turkey
۰۴:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۲
متأ سفانه فرهنگ غلط باعث چنین حوادث های خطر ناك میشود دو انسان وقتی تفاهم ندارند باید جداشوند
چه اشكالی دارد چه اسراری كه با لباس عروسی سفید رفتی با كفن سفیدبرو گورستان
امید وارم آینده نگری برای پدر ومادر ها بیشتر باشد به امید آنروز..
۰
۰
س
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۲
واقعا حكم دادن در این مواقع مشكل است. خدا كن مادر شوهرش ببخشد بخاطر بجه هایش هم كه شده
۰
۰
راحیل
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۲
مراحل طلاق را آسان كنید تا اینچنین قتلهایی پیش نیاد
۰
۰
زهره
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۲
با نظر حمید كاملا موافقم.ببینید شرایط برای این بچه چقدر سخت شده كه با عقل خودش و دست تنها به این فكر رسیده كه برای رهایی و ازادی از این مرد سنگ دل اون رو بكشه .درسته كارش اشتباه بوده اما قطعا جونش به لبش رسیده كه این كارو كرده.حالا اون یه مادره كه چهر ساله فرزندش رو ندیده به خدا گناه داره.كاش خانواده همسرش رضایت بدن و یه روزی تو همین جام جم سرا بخونیم كه راضیه آزاد شده. به امید روزی كه دختران و زنان ما طعم شیرین عدالت و ازادی را بچشند.كاش رئیس قوه قضائیه این نظرات را بخواند و در رای این دختر تجدید نظر كنن.
۰
۰
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۲
اول.خدا.به.مادرشوهرش.صبر.بدهد.من.امید.دارم.كه.این.بنده.خدا.نمیدانسته...ولی.از.خدا.برایش.ارزوی.ازادی.دارم.به.امید.روزی.كه.بخوانیم.ازاد...شده.
۰
۰
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۲
بخشش.شوهر هم مقصر است.درست است زن قتل انجام داده اما مادر آن مرحوم واقعا چه جوابی برای بچه معصوم این خانم دارد.بخاطر بچه بخشش كنید.
۰
۰
شاهین
United Kingdom
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۲
وقتی آدما باچه گناهایی از جانب (الله جل جلاله )عفو و بخشیده میشن. به نظر من حبس براش كافیه
۰
۰
01
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۲
انشاالله كه قاضی حكم قصاص رو رد كنه ولی بعضی وقتا آدها خودشون باعث قتل خودشون میشن خوب این دختر با اون همه عذابی كه واسش ایجاد كرده چه انتظاری دارید وقتی خانواده مانع جدایی میشن وقتی مهر یك فرزند تو زندگی باشه وقتی شوهرش بدترین شرایط زندگی رو فراهم كنه و خیلی چیزهای دیگه هیچ كسی نمیتونه تو اون شرایط با منطق تصمیم بگیره
۰
۰
....
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۲
بچگی كرده وقتی همش كتك میخورد
۰
۰
hamid
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۲
من نمیدونم بچه از كجا اسلحه اورده و چجوری اونو دفن كرده .خدا عالم است
۰
۰
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۲
والله
۰
۰
محسن
United States
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۲
مگه زیر18سال اعدام داریم ؟!!؟
صدور حكم اعدام با توجه به وضعیت ایشون درست نیست.
۰
۰
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۲
خدا عاقبتمونو بخیر كنه
۰
۰
هلیا
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۲
استاد شهریار میفرماید : اگه به اشك دقت شود خون باریده نمیشود . اگه زمان بچگی این دختر به مشكلش رسیدگی میشد الان اسم قاتل روش نبود
۰
۰
نانی
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۲
خدا بخشش رو واسه همین روزا گذاشته
تموم دنیای یه زن اونم یهزن 17 ساله شوهرشه.. اگه شوهرش هم اینطوری باهاش رفتار كنه و خانوادشم سنتی و مخالف طلاق باشن كه مطططمعنم همینجوری هستن... دو راه بیشتر نداره یا خودكشی یا قتل...
این همینجوری ام هر روز داره با عذاب زندگی میكنه شاید بهتر باشه ببخشنش
۰
۰
اسماعیل
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۲
نمیدونم چی بگم.چون خیلی سخته خدایش.ولی بخشش خیلی بهتره از اعدامه.ولی یك نكته ای رو به خانواده ها اشاره میكنم كه تروخدا اینقدر زود دخترانتونو شوهر ندید.بابا بزارید دخترتون درس بخونه منطق پیدا كنه بعد شوهرش بدید.آخه كی دختره 17 ساله رو شوهر میده.راحت میتونم بگم كه خانواده ها در این جور مسائل مقصر هستن.
۰
۰
شكیلا
United States
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۳
تو رو به خدا اگه كاری از دستمون بر نمیاد ،كار رو خراب تر نكنیم.... بعضی حرف ها و نظرات فقط باعث جریحه دار تر شدن زخم خانواده ی مقتول میشه....كم نیست ..به هر حال اون مادر هم داغ دار فرزندشه و بخشش روح بزرگی می خواد ...و حتما بانویی كه اینطور پای چوبه دار اشك میریزه این بزرگی رو داره كه از گناه عروسش بگذره .... آمین.
۰
۰
الی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۳
واقعا سخته...ارزویی ازادی وصبر روبرای این خانوم دارم...
۰
۰
آرامیس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۳
حتم دارم با قصاص این زن روح همسرش بیشتر از بیش آزرده خواهد شد در بیشتر احادیث نقل شده هر مردی كه در این دنیا همسرش را بیازارد جایش در جهنم است به نظرم اولیای دم با گذشت از قصاص عروسشان مادرنوه شان باعث میشوند كه روح پسرشان كمی آرام گیرد چرا كه روح آن مرد متوفی شاهد و ناظر همه چیز است و میبیند بیشتر از من و همه شماها و آزرده خاطر و نادم میشود كه چرا پسرش حال كه از نعمت پدر محروم شده و یتیم شده از نعمت مادر هم محروم شود و با گذشت از مادر نوه خود روح پسرتان به آرامش خواهد رسید این زن مرتكب قتل شده اما در چه شرایطی؟ پاسخ این است در شرایطی كه از طرف همسر به بدترین نوع ضرب و شتم میشده چقدر باید یك زن توهین و تحقیر بشود تا چنین تصمیمی برای همسرش بگیرد قتل او زنها موجودات ظریفی از نظر روحی و عاطفی هستند وقتی یك زن از نظر روحی تخریب شخصیت شد آتش انتقام در وجودش زبانه خواهد كشید و در نهایت اینچنین خواهد شد .
۰
۰
تارا
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۳
مادر داغدیده ای كه پسرت را از دست دادی خدا به دلت صبر بدهد و انشاالله به توجه به ایام حلول ماه مبارك رمضان از این زن جوان زنی كه درست است امروز در نقش قاتل پسرت است اما دیروزش را به یاد بیاور آن لحظه ای كه خودتان برای خواستگاریش رفتید آیا او را آوردید كه پسرتان هر روز با چوب و فحش ناسزا به جانش بیفتد مادر عزیز درست است كار این دختر كار بسیار اشتباهی بوده و احمقانه ترین تصمیم زندگیش را گرفت قتل همسر كار پلیدی است و آن را مرتكب شد مادر عزیز آن دختر در 17 سالگی تصمیم در اوج غرور جوانی غرورش توسط پسر شما تخریب میشد تصمیم به قتل میگیرد اما مادر بزرگوار شما در سن بالا فقط برای خاموش كردن آتش انتقام میخواهید این زن را اعدام كنید لحظه ای فكر كنید عروستان قصاص شده فرزند خردسالش را فقط برای فروكش كردن آتش خشمتان از دو طرف یتیم كردید وقتی فرزند بزرگ میشود شك نكنید اولین سوالش این است پدرم چه شد و مادرم چه شد آنگاه به شما میگوید مادرم در اوج ناپختگی تصمیم به قتل پدرم گرفت اما شما در اوج پختگی در مدت چهارسال تصمیم به ریختن خون مادرم گرفتی پس چه فرقی بین آدم خوب و بد هست . آن وقت است كه نوه تان هم آینده خوبی در انتظارش نخواهد بود. چون فرزند و ثمره انتقام خواهد بود و با خودش میگوید شاید اگر من بدنیا نمی آمدم مادرم راحت از پدرم جدا میشد و امروز هر دوشان زنده بودند چرا كه حلقه وصال دو زوج فرزند است به خاطر آرامش روح پسرت به نوه ات رحم كن و عروست را به نوه ات ببخش كه رسم بخشش و گذشت كاریست بس مشكل و سخت كاری نیست از عهده هر كسی برآید انشالله خداوند كمك كند شما با دل مهربان و صبورتون مادر بزرگوار همه ما خوانندگان این مطلب را شاد كنید .شك ندارم این زن از لحاظ روحی هر لحظه میمرد و زنده میشود درسته لحظه ای كه داشته مقتول را میكشته سراسر وجودش پر از نفرت و كینه از او بود ولی بعد از كشتنش شاید همان لحظه پشیمان شده ولی راهی برای زنده كردن مقتول نبود یك لحظه فكر نكردن به عاقبت این كار چه سرانجامی برای این عروس جوان به ارمغان آورد
۰
۰
رضا
Germany
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۳
امیدوارم مادر مقتول كاری رو كه مادری در شهر نور قاتل فرزندش رو پای چوبه دار بخشید انجام بده.چقد گذشت قشنگه.
۰
۰
امید
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۵
فقط بخاطر بچه ببخشش البته این زن باید مورد معاینه روانپزشك باشه وازش تعهد گرفته بشه كه بچه رو خوب بزرگ كنه در غیر اینصورت حضانت بچه ازش گرفته بشه
۰
۰

یادداشت

بیشتر
نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

موضوع دیدار هیات طالبان با مقامات جمهوری اسلامی از منظرهای مختلفی قابل بررسی است. شاید ریشه اصلی این مساله به روابط بین طالبان و آمریکا برگردد.

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
پشت صحنه یک «دعوت نحس»

گزارش جام‌جم از تولید جدیدترین سریال ماورائی تلویزیون که بعد از مدت‌ها قرار است روی آنتن برود

پشت صحنه یک «دعوت نحس»

راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر