jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۷۳۳۵۷   ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۰

عامل جنایت انگیزه خود را به دست آوردن پول برای خرید مواد مخدر اعلام کرد

دزدی مرد معتاد به جنایت ختم شد

مردی که برای تامین هزینه خرید ماده مخدر شیشه، با چوبدستی دوستش را در باغی در حومه استان قزوین کشته و پول و اموال او را سرقت کرده بود از سوی پلیس این شهر دستگیر شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان قزوین در این باره به جام‌جم گفت: چند روز پیش مردی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 تماس گرفت و از کشف جسد مرد جوانی درون باغی در حومه شهر خبر داد. ماموران با اطلاع از موضوع و اعزام به محل مشاهده کردند، مرد جوان بر اثر اصابت جسمی سخت از ناحیه سر و خونریزی فوت کرده است. ماموران در بازرسی از لباس‌های مقتول مدارکی که هویت او را نشان دهد، پیدا نکردند. بنابراین با گزارش موضوع به بازپرس ویژه قتل دادسرا، جسد مجهول الهویه به پزشکی قانونی منتقل شد.

سرهنگ غلامحسین دارایی افزود: با تشکیل پرونده، کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی تحقیقات برای شناسایی هویت مقتول و رازگشایی از این جنایت را آغاز کردند تا این که روز بعد خانواده‌ای با حضور در پلیس آگاهی و با ارائه شکایتی گم شدن پسر جوان خود را گزارش دادند.

وی یادآور شد: با تحقیق از این خانواده معلوم شد پسر آنها به قصد دیدن یکی از دوستانش به نام سعید خانه را ترک کرده و دیگر بازنگشته است. در ادامه وقتی به خانه سعید رفته‌اند و سراغ پسرشان را از او گرفته‌اند، وی اظهار بی‌اطلاعی کرده و مدعی شده دوستش به ملاقات وی نیامده و از او خبر ندارد.

جانشین فرمانده انتظامی استان قزوین گفت: کارآگاهان جنایی با به دست آمدن این اطلاعات، متوجه شدند تصویر مرد جوان با جسد پیدا شده مطابقت دارد. بنابراین این خانواده با حضور در پزشکی‌قانونی هویت جسد که متعلق به پسرشان بود را تائید کردند.

در ادامه کارآگاهان جنایی به سعید، دوست مقتول ظنین شده و با اعزام به خانه‌اش، معلوم شد او پیش از حضور پلیس محل سکونتش را ترک و خانواده‌اش از او خبر ندارند.

وی افزود: در پی فرار متهم، جستجو برای دستگیری سعید ادامه داشت تا این که دو روز پیش قاتل فراری هنگام خروج از شهر دستگیر شد و با انتقال به پلیس آگاهی به قتل دوستش اعتراف کرد.متهم گفت: شیشه مصرف می‌کنم. چند روزی بود که پولی برای خرید مواد نداشتم. بنابراین تصمیم گرفتم دوستم را به دام بیندازم و با سرقت اموالش و فروش آن ماده مخدر بخرم. در ادامه به بهانه‌ای واهی او را به باغی در حومه شهر کشاندم. سپس با چوبدستی او را کشتم و پول، مدارک و کارت اعتباری بانکی‌اش را سرقت کردم. بنابراین گزارش، در پی اعتراف متهم به قتل، برای او قرار قانونی صادر شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر