jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۱۹۴۲۱ ۰۵ آذر ۱۳۹۲  |  ۱۱:۵۹

محققان دانشگاه هاروارد دریافته‌اند افرادی که روزانه یک مشت آجیل مصرف می‌کنند، کمتر از سایرین در معرض خطر مرگ ناشی از علت‌های مختلف هستند.

هر روز آجیل بخورید تا سالم بمانید

به گزارش جام جم سرا به نقل از مهر- نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که همه انواع آجیل‌ها دارای اثرات محافظتی هستند و به طول عمر می‌افزاید.
مهم نیست که نوع آجیل انتخابی بادام، بادام زمینی، فندوق یا گردو باشد، افرادی که دست کم پنج بار در هفته آجیل می‌خورند، سالم‌تر زندگی کرده و در مقایسه با افرادی که به طور مرتب آجیل مصرف نمی‌کنند، عمر طولانی دارند.
ینگ بایو محقق دپارتمان پزشکی در بیمارستان بریگهام و زنان و دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد در بوستون، ماساچوست به همراه همکاران خود با تجزیه و تحلیل دو تحقیق بزرگ که از سال ۱۹۸۰ آغاز شده بود و به بررسی وضعیت سلامتی بیش از ۷۶ هزار زن و ۴۲ هزار مرد پرداخته بود به تاثیر مصرف آجیل در سلامتی پی بردند.
در میان پرسش‌های مطرح شده از شرکت کنندگان در این تحقیق پرسیده شده بود که چند وقت به چند وقت آجیل مصرف می‌کنید؟
 این اطلاعات از همین افراد هر دو تا چهار سال به روز شده بود و شرکت کنندگان به مدت سه دهه توسط محققان دنبال شده‌اند.
بائو اظهار کرد: ما مشاهده کردیم که افرادی که بیشتر آجیل می‌خورند طولانی‌تر زندگی می‌کنند، برای مثال اگر فردی یک بار در روز آجیل می‌خورد این فرد تا ۲۰ درصد خطر مرگ خود را کاهش می‌دهد.
وی افزود: خوردن یک مشت آجیل پنج بار یا بیشتر در طی یک هفته تا ۲۹ درصد خطر مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی، ۱۱ درصد خطر مرگ ناشی از سرطان را کاهش می‌دهد.
محققان یک مشت را معادل ۲۸ گرم آجیل توصیف کرده‌اند.
تحقیقات پیشین مصرف آجیل را به کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲، سرطان روده بزرگ، سنگ کیسه صفرا و التهاب روده بزرگ نسبت داده‌اند.
آجیل دربرگیرنده مواد مغذی از جمله پروتئین بالا، ویتامین‌ها، مواد معدنی و موادی است که دارای تاثیرات ضد التهابی و ضد سرطانی محسوب می‌شوند.
محققان در نظر دارند به عنوان موضوع تحقیقات آتی خود به بررسی این این موضوع بپردازند که آجیل‌ها چه مزایایی برای سلامت انسان دارند و یا چگونه بر سلامت انسان تأثیرگذار است

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر