jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۱۹۴۲۱   ۰۵ آذر ۱۳۹۲  |  ۱۱:۵۹

محققان دانشگاه هاروارد دریافته‌اند افرادی که روزانه یک مشت آجیل مصرف می‌کنند، کمتر از سایرین در معرض خطر مرگ ناشی از علت‌های مختلف هستند.

هر روز آجیل بخورید تا سالم بمانید

به گزارش جام جم سرا به نقل از مهر- نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که همه انواع آجیل‌ها دارای اثرات محافظتی هستند و به طول عمر می‌افزاید.
مهم نیست که نوع آجیل انتخابی بادام، بادام زمینی، فندوق یا گردو باشد، افرادی که دست کم پنج بار در هفته آجیل می‌خورند، سالم‌تر زندگی کرده و در مقایسه با افرادی که به طور مرتب آجیل مصرف نمی‌کنند، عمر طولانی دارند.
ینگ بایو محقق دپارتمان پزشکی در بیمارستان بریگهام و زنان و دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد در بوستون، ماساچوست به همراه همکاران خود با تجزیه و تحلیل دو تحقیق بزرگ که از سال ۱۹۸۰ آغاز شده بود و به بررسی وضعیت سلامتی بیش از ۷۶ هزار زن و ۴۲ هزار مرد پرداخته بود به تاثیر مصرف آجیل در سلامتی پی بردند.
در میان پرسش‌های مطرح شده از شرکت کنندگان در این تحقیق پرسیده شده بود که چند وقت به چند وقت آجیل مصرف می‌کنید؟
 این اطلاعات از همین افراد هر دو تا چهار سال به روز شده بود و شرکت کنندگان به مدت سه دهه توسط محققان دنبال شده‌اند.
بائو اظهار کرد: ما مشاهده کردیم که افرادی که بیشتر آجیل می‌خورند طولانی‌تر زندگی می‌کنند، برای مثال اگر فردی یک بار در روز آجیل می‌خورد این فرد تا ۲۰ درصد خطر مرگ خود را کاهش می‌دهد.
وی افزود: خوردن یک مشت آجیل پنج بار یا بیشتر در طی یک هفته تا ۲۹ درصد خطر مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی، ۱۱ درصد خطر مرگ ناشی از سرطان را کاهش می‌دهد.
محققان یک مشت را معادل ۲۸ گرم آجیل توصیف کرده‌اند.
تحقیقات پیشین مصرف آجیل را به کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲، سرطان روده بزرگ، سنگ کیسه صفرا و التهاب روده بزرگ نسبت داده‌اند.
آجیل دربرگیرنده مواد مغذی از جمله پروتئین بالا، ویتامین‌ها، مواد معدنی و موادی است که دارای تاثیرات ضد التهابی و ضد سرطانی محسوب می‌شوند.
محققان در نظر دارند به عنوان موضوع تحقیقات آتی خود به بررسی این این موضوع بپردازند که آجیل‌ها چه مزایایی برای سلامت انسان دارند و یا چگونه بر سلامت انسان تأثیرگذار است

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

موضوع دیدار هیات طالبان با مقامات جمهوری اسلامی از منظرهای مختلفی قابل بررسی است. شاید ریشه اصلی این مساله به روابط بین طالبان و آمریکا برگردد.

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
پشت صحنه یک «دعوت نحس»

گزارش جام‌جم از تولید جدیدترین سریال ماورائی تلویزیون که بعد از مدت‌ها قرار است روی آنتن برود

پشت صحنه یک «دعوت نحس»

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر