jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۵۹۹۴۸۳   ۳۱ شهريور ۱۳۹۲  |  ۱۰:۵۵

ترکیبات فلاوونوئید و کارتینوئید موجود در هویج موجب افزایش مقاومت پوست در برابر آفتاب می‌شود. گوجه فرنگی، برخی از آجیلها و غذاهای دریائی نیز همین خاصیت را دارند.

به گفته یک عضو انجمن تغذیه ایران، علاوه بر ضدآفتاب‌های شیمیایی، مواد غذایی مفیدی در طبیعت برای مقابله با اشعه UV خورشید وجود دارد که هویج و گوجه فرنگی با داشتن مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان در خود، از آن دسته‌اند.
حیدر دارابی افزود: آنتی‌اکسیدان‌ها گروهی از مواد غذایی هستند که صدمه‌های ناشی از تخریب اشعه UV را جبران می‌کنند. ماهی‌های دریایی نیز از جمله مواد غذایی مفید و حاوی آنتی‌اکسیدان‌های مشابه هویجند.
وی ادامه داد: از دیگر خواص برجسته هویج، علاوه بر دارا بودن ویتامینA، ترکیبات آنتی‌اکسیدانی موجود در آن است که روی پوست تاثیر دارد. مصرف برخی مواد حاوی آنتی اکسیدان‌های مینرالی نظیر «سلنیوم» که در برخی آجیل‌ها کمابیش وجود دارد نیز برای حفاظت از پوست در برابر خورشید سوزان تابستان مناسب است.
این عضو انجمن تغذیه ایران، تصریح کرد: از میان آجیل‌ها، فندق بیشترین میزان سلنیوم را دارد.
وی با

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها