jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۵۹۹۴۸۳ ۳۱ شهريور ۱۳۹۲  |  ۱۰:۵۵

ترکیبات فلاوونوئید و کارتینوئید موجود در هویج موجب افزایش مقاومت پوست در برابر آفتاب می‌شود. گوجه فرنگی، برخی از آجیلها و غذاهای دریائی نیز همین خاصیت را دارند.

به گفته یک عضو انجمن تغذیه ایران، علاوه بر ضدآفتاب‌های شیمیایی، مواد غذایی مفیدی در طبیعت برای مقابله با اشعه UV خورشید وجود دارد که هویج و گوجه فرنگی با داشتن مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان در خود، از آن دسته‌اند.
حیدر دارابی افزود: آنتی‌اکسیدان‌ها گروهی از مواد غذایی هستند که صدمه‌های ناشی از تخریب اشعه UV را جبران می‌کنند. ماهی‌های دریایی نیز از جمله مواد غذایی مفید و حاوی آنتی‌اکسیدان‌های مشابه هویجند.
وی ادامه داد: از دیگر خواص برجسته هویج، علاوه بر دارا بودن ویتامینA، ترکیبات آنتی‌اکسیدانی موجود در آن است که روی پوست تاثیر دارد. مصرف برخی مواد حاوی آنتی اکسیدان‌های مینرالی نظیر «سلنیوم» که در برخی آجیل‌ها کمابیش وجود دارد نیز برای حفاظت از پوست در برابر خورشید سوزان تابستان مناسب است.
این عضو انجمن تغذیه ایران، تصریح کرد: از میان آجیل‌ها، فندق بیشترین میزان سلنیوم را دارد.
وی با

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر