jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۵۷۶۵۵۸ ۰۴ شهريور ۱۳۹۲  |  ۰۷:۱۵

افرادی که به افسردگی بالینی مبتلا می‌شوند علاقه خود را به فعالیت‌هایی که دوست داشته‌اند از دست می‌دهند. با این حال علایم افسردگی در افراد مختلف به ویژه در زنان و مردان متفاوت است. در این مطلب برخی از علایم افسردگی در مردان را برشمرده شده است.

*خستگی مفرط

افراد افسرده دچار تغییرات فیزیکی و جسمی می‌شوند. این افراد دچار خستگی مفرط یا کندی حرکات فیزیکی و گفتاری می‌شوند. طبق بررسی محققان، مردان خستگی مفرط و علایم فیزیکی دیگر افسردگی را به عنوان مشکل اصلی خود گزارش می‌دهند.

*خواب کم یا بیش از حد

مشکلات خواب مانند بی‌خوابی، بیدار شدن زودهنگام یا خواب بیش از حد از علایم شایع افسردگی است. برخی افراد روزی ۱۲ ساعت می‌خوابند و باز هم احساس خستگی می‌کنند یا اینکه در رختخواب غلت می‌خورند و هر ۲ ساعت از خواب بیدار می‌شوند. همانند خستگی مفرط، مشکلات خواب یکی از علایم اصلی افسردگی است که مردان با پزشک خود درمیان می‌گذارند.

*معده یا کمردرد

مشکلاتی مانند یبوست یا اسهال، سردرد و کمردرد در افراد افسرده شایع است. به طور کلی افراد افسرده با درد مزمن و اختلالات گوارشی مواجهند.

*بی قراری

در اغلب مردانی که افسرده‌اند، علایم بی‌قراری دیده می‌شود اگر در مورد یک موضوع عاطفی صحبت کنند، بی‌قرار می‌شوند و افکار منفی که به طور مداوم همراه‌شان است، باعث ناراحتیشان می‌شود.

*مشکل تمرکز

کند شدن حرکات فیزیکی، توان پردازش اطلاعات را کاهش می‌دهد و در نتیجه تمرکز روی کار مشکل ساز می‌شود.

*خشم

برخی مردان افسردگی را در خشم نشان می‌دهند. موقعی که متوجه امری اشتباه می‌شوند، با نشان دادن خشم قصد دارند نشان دهند که قوی و توانمند هستند.

*استرس و اضطراب

استرس طولانی مدت می‌تواند در بدن و مغز تغییراتی به وجود آورد که به افسردگی می‌انجامد. نتایج تحقیقات، ارتباط نزدیک اضطراب و افسردگی را نشان می‌دهد.

*مصرف موادمخدر و مشروبات الکلی

مصرف موادمخدر اغلب با بروز افسردگی همراه است. بررسی‌ها نشان می‌دهد، افراد الکلی نسبت به افراد عادی ۲ برابر بیشتر دچار افسردگی می‌شوند.

*ناتوانی جنسی

افسردگی یک علت شایع از دست دادن تمایل و ناتوانی جنسی است. این علایم که مردان ترجیح می‌دهند آن را عنوان نکنند، می‌تواند افسردگی را تشدید کند. البته مشکل ناتوانی جنسی می‌تواند علل دیگری نیز داشته باشد.

*شک و تردید

به طور طبیعی برخی افراد به سختی می‌توانند تصمیم بگیرند اما شک و تردید و ناتوانی در تصمیم گیری در افرادی که قبلاً با چنین مشکلی مواجه نبودند، می‌تواند نگران کننده باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
رشیدی
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۰
مورد اخری درست است
۰
۰

یادداشت

بیشتر
پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر