jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۵۷۵۰۵۷   ۰۹ تير ۱۳۹۲  |  ۱۰:۳۳

افراد موفق کارهایی که در ادامه بیان می‌کنیم را انجام نمی‌دهند، اما این احتمال وجود دارد که شما هنوز انجامشان می‌دهید. همین امروز تصمیم بگیرید و این کار‌ها را به لیست کارهای کنارگذاشتنی اضافه کنید تا شما هم فردی موفق باشید.

۱. بهانه آوردن

افراد موفق دیگران را مقصر نمی‌کنند و بهانه نمی‌آورند و از بدشانسیشان شکایت نمی‌کنند. آن‌ها مسئولیت کامل زندگی خود را بر عهده می‌گیرند. آن‌ها می‌دانند که موفقیت و شکست در دستان خود آنهاست. پس سعی نکنید خود را قربانی جلوه دهید یا بهانه بیاورید. 

 
۲. بی‌مقصد پیش رفتن
افراد موفق برنامه دارند. زندگی آن‌ها جهت و مقصد دارد. هیچوقت بی‌اراده کاری نمی‌کنند و بی‌مقصد پیش نمی‌روند به امید اینکه بهترین‌ها برایشان اتفاق بیفتد. آن‌ها برای خود هدف تعیین می‌کنند و بعد برای رسیدن به آن برنامه ریزی می‌کنند. اگر شما از آن دسته آدمهای هرچه پیش آید خوش آید هستید، از این رویکرد دست بکشید و شروع به برنامه ریزی کنید. 
 
۳. تمام روز نشستن پای کامپیو‌تر (یا بد‌تر از آن تلویزیون)
درست است که کارهای مهم زیادی را می‌توانید پشت کامپیو‌تر انجام دهید اما نباید همه روزتان را به آن بگذرانید. بیرون رفته و با آدم‌ها ملاقات کنید. 
 
۴. به تاخیر انداختن کار‌ها
تعویق در کار‌ها دشمن موفقیت است. روی هدفتان تصمیم بگیرید، کارهایی که باید انجام دهید را لیست کرده، اولویت بندی نموده و آغاز به کار کنید. 
 
۵. فقط انجام کارهای ساده
برای چه کارهایی بیشتر وقت می‌گذارید؟ کارهای مهم، فوری یا کارهای ساده روزانه؟ اگر بیشتر وقت خود را به کارهای جزئی و کم اهمیت می‌گذرانید، باید روند خود را تغییر دهید. باید اول روی کارهای مهم‌تر تمرکز کنید، کارهایی که شما را به سمت هدفتان پیش می‌برند. تا جاییکه می‌توانید کار‌ها و فعالیت‌های بی‌ارزش را نادیده بگیرید. 
 
۶. نشستن در جلسات بیهوده
آیا در محل کار وقتتان را در جلسات بی‌ارزش تلف می‌کنید؟ خیلی از کارمندان شرکت‌ها این وضعیت را دارند. هر جلسه‌ای باید یک هدف، دستورکار و یک مدیر ماهر داشته باشد که کمک کند جلسه از هدف اصلی خود دور نشده و روی‌‌ همان متمرکز بماند. در جلسات بیهوده و ضعیف شرکت نکنید فقط خلاصه آن را از دیگران بگیرید. 
 
۷. محدود کردن جاه طلبی‌هایتان
افراد موفق باور شگرفی به خود دارند و جاه طلب هستند و استانداردهای بالایی برای زندگی خود در نظر می‌گیرند. آیا شما خودتان را پایین می‌کشید؟ اعتمادبه نفستان را از دست داده‌اید؟ از اول شروع کنید. برای خودتان اهداف بلندپروازانه تعیین کنید. مهارت‌ها، استعداد‌ها و دستاورد‌هایتان را به خود یادآور شوید و هر روز به خودتان انگیزه بدهید. 
 
اگر بتوانید از فعالیت‌های بی‌ارزش و منفی که انجام می‌دهید دست بکشید، خود را به موفقیت نزدیک‌تر خواهید کرد. از انجام کارهایی که می‌دانید فقط وقتتان را تلف می‌کند خودداری کنید و شروع به ساخت موفقیتتان کنید.
>> موفقان
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر