jamejamonline
فرهنگی عمومی کد خبر: ۵۴۹۴۳۰   ۲۳ اسفند ۱۳۹۱  |  ۱۶:۲۶

طرح استقبال از نوروز

نصب 54 مجسمه در شهر تهران

سازمان زیباسازی شهر تهران به منظور استقبال از نوروز سال 92، 54 مجسمه و آثار حجمی را در سطح شهر تهران اکران می کند.

نصب 54 مجسمه در شهر تهران

به گزارش روز چهارشنبه جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری تهران، به منظور استقبال از نوروز طراحی، ساخت و نصب آثار حجمی و مجسمه های شهری در دستور اداره حجم سازمان زیباسازی قرار گرفته و پس از انتخاب آثار منتخب در سطح مناطق 22 گانه شهر تهران نصب می شود.

آثار برگزیده از طریق اعلام فراخوان استقبال از بهار انتخاب شده و علاوه بر این برخی از آثار منتخب سومین دوسالانه مجسمه های شهری است که نصب  آنها از اول بهمن ماه در تهران آغاز شده و تا آخر اسفند ماه ادامه دارد.

برگزاری جشنواره تخم مرغ های رنگی یکی دیگر از فعالیت های سازمان زیباسازی برای بهبود چهره شهر در طرح استقبال از نوروز است که در آن گروه های هنری منتخب همزمان در سه مکام به تزیین احجام تخم مرغی 1.5 متری می پردازند، این احجام در ایام نوروز در سطح شهر تهران به نمایش گذاشته می شود.

این اقدام در قالب طرح استقبال از نوروز 92 و با هدف ترویج سنت های بومی و ایرانی جهت ایجاد شور و نشاط در جامعه از طریق مشارکت هنرمندان رشته های تجسمی، خلق آثار هنری مردمی و بهبود فضاهای شهری جشنواره تزیین تخم مرغ های نوروزی برگزار می شود.

جشنواره تخم مرغ های رنگی 24 و 25 اسفند ماه در بوستان پرواز در منطقه 2، بوستان شهر در منطقه 12 و بوستان نوروز برگزار می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جامعه امروز و ضرورت بازنگری در اطلاع‌ رسانی

جامعه امروز و ضرورت بازنگری در اطلاع‌ رسانی

27 اردیبهشت هر سال به‌عنوان روز جهانی جامعه اطلاعاتی (روز ارتباطات و روابط عمومی) گروه زیادی از استادان و دانشجویان ارتباطات در كنار شاغلان و فعالان این حوزه در دستگاه‌ها و نهادها و ادارات مختلف در بخش خصوصی و دولتی تكریم و احترام می‌شوند و به پاسداشت این روز همت می‌گمارند.

برگزاری جشنواره جهانی فجر ، یک شوخی تلخ

برگزاری جشنواره جهانی فجر ، یک شوخی تلخ

تقریبا چهارده ماه از پیدایش ویروس جهانی کرونا در ایران می گذرد و زمانی که وضعیت شهرها به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی قرمز می شوند مسئولین این بی توجهی را از چشم مردم می بینند.

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر
سیمین، عاشق زندگی بود

گفت‌وگو با عاطفه رضوی، یکی از علاقه‌مندان سیمین دانشور در صدمین سالروز تولد این نویسنده

سیمین، عاشق زندگی بود

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر