jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۴۲۸۳۶   ۲۴ خرداد ۱۳۸۳  |  ۲۲:۴۵

سریال داستانی جزیره جادو که از سوی گروه کودک و نوجوان تهیه شده است با بازی متفاوت گوهر خیراندیش در نقشهای دزددریایی ، پری دریایی ، پیرزن عجوزه ، هشت پا و صاحبخانه تابستان امسال از شبکه اول سیما پخش می شود.


جزیره جادو - آن طور که خبرنگار ما کسب اطلاع کرده است - در 26 قسمت 25 دقیقه ای پخش خواهد شد و حال و هوایی «افسانه ای و فانتزی» دارد. فیلمنامه آن را «محمدکاظم اخوان» نوشته و سیامک شایقی آن را کارگردانی کرده است . داستان از زمانی آغاز می شود که اعضای یک خانواده در جستجوی شرایط بهتر برای زندگی ، تصمیم می گیرند از خانه و دیار خود کوچ کنند و به جای دیگری بروند. آنها راهی سفر می شوند؛ اما طی ماجراهایی از جزیره ای ناشناخته سر در می آورند و این آغاز ماجراها برای این خانواده است. بخشی از این سریال در دکور تولید شده است. «فاضل ژیان» برای «جزیره جادو» دکورهایی سه وجهی طراحی کرده است. طراحی نور به عهده حمید احمدلاری و مدیریت تصویربرداری نیز به عهده مسعود مسجدی آرانی بوده است. از ویژگی های فنی «جزیره جادو» می توان به استفاده از «پرده آبی» برای خلق برخی از صحنه ها اشاره کرد. پرده آبی تکنیکی است که با استفاده از آن ، تصاویری خاص را از قبل ضبط می کنند و در استودیو ترکیبی از این تصاویر را با بازیهای بازیگران به کار می گیرند. «فاطمه طیبی» تهیه کننده جزیره جادو است که نیمی از آن در شمال تولید شده است . تصویربرداری این سریال از 5 بهمن 81 تا 10 خرداد 82 طول کشید و پس از آن ، مراحل ساخت موسیقی سعید سلطانی سرودن شعر شکوه قاسم نیا و تدوین سیامک شایقی و فارسی انجام شده است . از میان بازیگران دیگر نیز می توان به ابراهیم آبادی ، آزیتا لاچینی ، لیلی رشیدی ، نورالدین جوادیان ، مهدی ابراهیمی و حمید ابراهیمی اشاره کرد. مانی نوری ، شقایق ناظری و علیرضا جعفری نیز بازیگران کودک و نوجوان جزیره جادو هستند. این برنامه محصول گروه کودک و نوجوان اول سیما است .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر