قسمت سی و سوم مختارنامه

سر ابن زیاد از بدنش جدا می شود

در قسمت سی و سوم مجموعه «مختارنامه» سر عبیدالله بن زیاد از بدن جدا می شود.
کد خبر: ۴۰۸۰۳۹

به گزارش سیمافیلم، در ابتدای این قسمت از این سریال، «سرِ بریده ام الفتنه دشت نینوا» را برای مختار می آورند. در این موقعیت با نمایش یک فلاش بک از دوران حضور مختار در زندان،مفاهیم مهمی بیان می شود.

در ادامه داستان نیز عبدالله زبیر در مکه ، محمد بن حنفیه را احضار می کند تا برای حل مشکل تفرقه در میان مسلمانان راه حلی بیابند.

خطبه خواندن مختار در مسجد کوفه و افشای نقشه های عبدالله بن زبیر نیز بخش دیگری از رویدادهای قسمت 33 سریال «مختارنامه» است.این خطبه با اعتراض ابن حر مواجه می شود و در همین زمان،مختار اعلام می کند که قصد دارد به زودی حکومت را به شورا و رای مردم سپرده و خود از قدرت کناره گیری کند.

همچنین در این قسمت، مخاطبان شاهد بخش مهمی از بازی بهناز جعفری در نقش ماریه خواهند بود.در چند سکانس از کار نیز شهره لرستانی ایفای نقش خواهد کرد.

بازگشت کیان به دارالعماره کوفه نیز از دیگر وقایع این قسمت از سریال «مختارنامه» است که جمعه 22 خرداد ساعت 22 از شبکه اول سیما پخش خواهد شد.

گفتنی است ؛ مجموعه تلویزیونی «مختارنامه» به روایت داوود میرباقری و تهیه کنندگی محمود فلاح  از مجموعه های الف ویژه مرکز سیمافیلم به شمار می رود که داستان خونخواهی مختار ثقفی از قاتلان فاجعه کربلا  را روایت می کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها