jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۱۴۴۹۹   ۰۹ اسفند ۱۳۸۸  |  ۱۱:۴۵

مدیر کل دفتر آموزش های آزاد و غیرانتفاعی وزارت علوم از بررسی راه اندازی چهار دانشگاه تک جنسیتی در تهران و شهرستانها خبر داد و گفت: باید دید دانشگاه هایی که متقاضی راه اندازی دانشگاه دخترانه هستند شرایط لازم را برای این منظور دارند.

غلامعلی نادری مدیر کل دفتر آموزش های آزاد و غیرانتفاعی وزارت علوم در گفتگو با مهر افزود: تاکنون تقاضای راه اندازی دو دانشگاه غیرانتفاعی تک جنسیتی برای تهران و دو دانشگاه غیرانتفاعی تک جنسیتی برای شهرستان به وزارت علوم ارائه شده است.

وی اظهار داشت: دانشگاههای تک جنسیتی که اعطای مجوز به آنها برای تأسیس در تهران در حال بررسی است دخترانه اند اما پسرانه یا دخترانه بودن دانشگاه های تک جنسیتی متقاضی در شهرستان هنوز مشخص نشده است.

مدیر کل دفتر آموزش های آزاد و غیرانتفاعی وزارت علوم به مهر گفت: به دانشگاههای غیرانتفاعی دخترانه نیز هنوز مجوز قطعی داده نشده و باید این دانشگاهها از نظر شرایط و امکانات برای دخترانه بودن بررسی شوند.

شرایط راه اندازی دانشگاه غیرانتفاعی دخترانه

وی با تشریح شرایطی که یک دانشگاه دخترانه برای دریافت مجوز باید داشته باشد ، گفت: هیئت موسس دانشگاه غیرانتفاعی دخترانه باید از سه عضو هیئت علمی خانم تشکیل شده باشد و سیستم های داخلی دانشگاه مانند کادر اداری و اعضای هیئت علمی بیشتر باید خانم باشند.

نادری در پاسخ به این پرسش که اخذ مجوز تأسیس دانشگاه غیرانتفاعی در تهران چندی است لغو شده است اما اکنون اعلام می کنید دو دانشگاه غیرانتفاعی دخترانه برای تأسیس در تهران در دست بررسی هستند افزود: این دو دانشگاه از شورای عالی انقلاب فرهنگی مجوز گرفته اند و سایر امور آنها در زمینه اعطای مجوز اصولی و بررسی های بعدی به وزارت علوم مربوط می شود.

مدیر کل دفتر آموزشهای آزاد و غیرانتفاعی وزارت علوم  در پاسخ به این شایعه که متقاضیان این دانشگاهها برخی از مسئولین کشور هستند ، گفت: اعطای مجوز به این دانشگاهها از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی ربطی به مسئول بودن متقاضیان آنها ندارد. هر متقاضی تأسیس دانشگاه غیرانتفاعی در تهران و یا سایر شهرهایی که تأسیس دانشگاه غیرانتفاعی در آنها ملغی اعلام شده است در صورتی که بتواند دلایل توجیه کننده خود را از تأسیس دانشگاه غیرانتفاعی به شورا ارائه دهند و شورا را در این زمینه قانع کنند می توانند نسبت به راه اندازی دانشگاه اقدام کنند. 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر