در بیش از 40کشور صورت‌گرفت

رقابت فشرده ماه تازه و 2012

ماجراجویی حرف اول را در جدول هفتگی گیشه نمایش سینماهای کشورهای مختلف جهان می‌زند و رقابت فشرده‌ای بین دو فیلم «ماه تازه» و «2012» در گیشه جهانی به وجود آمده است.
کد خبر: ۲۹۸۴۰۰

به گزارش فارس ، اکشن «ماه تازه» در جدول گیشه نمایش سینماهای جهان ، رقابت سختی با «2012» ‌دارد. استقبال تماشاگران از «ماه تازه» در طول هفته گذشته یک فروش 85 میلیون دلاری را برای این فیلم به همراه آورد.

فیلم در دومین هفته نمایش بین‌المللی خود نیز توانست صدرنشین جدول گیشه شود.این در حالی است که اکران عمومی آن در آمریکای شمالی هم با موفقیت مشابهی روبرو بوده است.

فروش «ماه تازه» در بیش از 40 کشور جهان، باعث کسب رقم کلی 363 میلیون دلاری برای آن شده است. در شرایطی فیلم در2 هفته اول نمایش بین‌المللی خود به این رقم فروش دست پیدا کرده،که رقم کلی فروش بین‌المللی «گرگ و میش» 385 میلیون دلار بود.

به این ترتیب قسمت دوم این مجموعه فیلم فقط نیازمند یک فروش25 میلیون دلاری است، تا رقم فروش قسمت اول را رد کند.«‌گرگ و میش» قسمت اول این مجموعه فیلم، سال قبل در همین ایام به نمایش عمومی درآمد.

«2012» ‌هنوز هم پس از پنج هفته نمایش عمومی، مورد توجه تماشاگران بین‌المللی است. فیلم این هفته با فروش 62 میلیون دلاری، لقب دومین فیلم جدول هفتگی نمایش را گرفت.

فروش کلی بین‌المللی فیلم طی این مدت به 456 میلیون دلار رسیده است. اگر فروش138 میلیون دلاری آمریکای شمالی را هم به آن اضافه کنیم، فروش جهانی فیلم 594 میلیون دلار شده است.موفقیت بین‌المللی هر دو فیلم «ماه تازه» و «2012» بیشتر از موفقیت داخلی آنها بوده است.

انیمیشن «سرود کریسمسی» با فروش 21.5 میلیون دلاری خود ، سومین فیلم جدول است. تماشاگران در این فیلم چهره کارتونی شده « جیم کری» را با صدای خود او می‌بینند.

فروش کلی اندک 91 میلیون دلاری فیلم در سطح بین‌المللی ، باعث تعجب تحلیل‌گران اقتصادی سینما شده است. این فیلم در آمریکای شمالی هم فروش بالایی نداشته و حدود 105 میلیون دلار بوده است.

انیمیشن «سیاره 51»‌ که محصول مشترک هالیوود و اسپانیاست ، چهارمین فیلم جدول با یک فروش قوی 10 میلیون دلاری است.

فیلم که فقط در یازده کشور جهان به روی پرده رفته ، با استقبال خوب تماشاگران خارجی روبرو شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها