نشست خبری محمدصادق باطنی، سرپرست شبکه پویا و شبکه امید با محوریت معرفی برنامه‌های عید نوروز و ماه مبارک رمضان ۱۴۰۳ این دو شبکه و رونمایی از سند تربیتی شبکه کودک، نرم‌افزار فرا امید و صفحه اختصاصی شبکه کودک و نوجوان در پیام‌رسان شاد‌، روز گذشته برگزار شد.
نشست خبری محمدصادق باطنی، سرپرست شبکه پویا و شبکه امید با محوریت معرفی برنامه‌های عید نوروز و ماه مبارک رمضان ۱۴۰۳ این دو شبکه و رونمایی از سند تربیتی شبکه کودک، نرم‌افزار فرا امید و صفحه اختصاصی شبکه کودک و نوجوان در پیام‌رسان شاد‌، روز گذشته برگزار شد.
کد خبر: ۱۴۴۸۰۱۸

در ابتدای این نشست، باطنی عنوان کرد: امروز، روز درختکاری است و مسأله درختان این روزها جدی شده و از همین‌رو پوستر اولیه «نهال من» رونمایی می‌شود. دو اتفاق مهم در رابطه با فضای مجازی شبکه اتفاق خواهد افتاد که یکی از آنها رونمایی یک تحول متاورسی است و دیگری رونمایی از صفحه اختصاصی امید، نهال و پویا در پیام‌رسان شاد. 

وی افزود: دست شبکه کودک بسیار پر است و اتفاق مهمی که افتاد این است که آنتن شبکه امید و کودک تمام تولیدات‌شان تازه و جدید است. شبکه کودک در ایام ماه مبارک رمضان ۱۴۰۳ به آنتن شبانه‌روزی تبدیل می‌شود و ۱۴ساعت برنامه جدید داریم که شامل برنامه‌های تولیدات عروسکی و انیمیشنی است. 

سرپرست شبکه کودک اظهار کرد: فصل دوم جشنواره عروسکی عروسک‌ خانه برگزار خواهد شد که شما می‌دانید سال گذشته با موفقیت چشمگیر و رأی ۲۰میلیونی مردم جای خود را باز کرده ‌است. امسال نیز فراخوان داده شده و در حال ضبط هستیم و ۱۰۰ اثر نمایش عروسکی ارسال شد که ۲۲ اثر به بخش رقابتی راه پیدا کردند و مانند سال گذشته داوری تخصصی خواهیم داشت و از همه مهم‌تر خود بچه‌ها داور دلخواه‌شان‌ را انتخاب می‌کنند. 

باطنی ضمن بیان این‌که در ماه رمضان و نوروز، شش برنامه مهم عروسکی داریم که خبر از ورود شبکه کودک به عرصه‌ای نو در تولیدات عروسکی می‌دهد، گفت: ۹ انیمیشن سریالی ایرانی جدید در کنداکتور این شبکه با تنوع جذاب داریم. 

او ادامه داد: اتفاق مهم بعدی انعطاف رمضانی شبکه کودک است که به غیر از باکس سحرگاهی که برنامه «سر سفره خدا» به‌عنوان پرمخاطب‌ترین برنامه دینی کودک پخش خواهد شد در محدوده افطارگاهی فصل جدید جنگ دخترانه «جشن فرشته‌ها» را تدارک دیده‌ایم. 

باطنی با اشاره به این‌که برنامه ماجراهای نوید در فصل جدید با عنوان نهال من، امسال یک برنامه عروسکی تلویزیونی در کنار خودش دارد‌ و همچنین در شهر تهران توسط شهرداری جنگ «بزباش و مل مل» برپا خواهد شد، گفت که این برنامه پیش از اذان روی آنتن خواهد بود. 

او افزود: سریال «مزرعه عروسکی۲» در ایام نوروز از آنتن شبکه کودک پخش خواهد شد و ما در حوزه جدیدی ورود کردیم که آن هم مسابقه تلفنی زنده با محوریت حوزه کتاب است و در ایام نوروز و رمضان با عنوان «کتاب شیرین» پخش خواهد شد. 

باطنی با اشاره به این‌که در آنتن خردسال سه اتفاق مهم قرار است بیفتد، خاطرنشان کرد: این بار در بستر رشد و نگاهی به ایران پیشرفته آینده به موضوعاتی چون فضا و هوش مصنوعی می‌پردازیم که برنامه «پاشو پاشو قهرمان» با یک نگاه رو به جلو پخش خواهد شد. برنامه تلویزیونی «آفتاب مهتاب» مسابقه‌ای است که با دستمایه قرار دادن بازی به‌عنوان مهم‌ترین عناصر زبان کودک با تلاش به تحرک هدفمند خردسالان روی آنتن خواهد رفت. 

او بیان کرد: برنامه «شب رویایی» نیز به موضوع گمشده ما در حوزه تربیت که قصه شب و لالایی است، می‌پردازد و در یک ساعت پایانی برنامه‌های نوروز و رمضان با همکاری ایرانصدا در کنداکتور قرار گرفته که ترکیبی از بهترین گویندگان در آن به اجرا می‌پردازند. 

باطنی گفت: ویژه برنامه تحویل سال این شبکه، برنامه «سر سفره خدا» است که قصد دارد روز تحویل سال با تعداد زیادی از چهره‌های حوزه کودک و بازیگران روی آنتن رود‌. البته همه برنامه‌ها روز اول فرودین با طعم سال تحویل روی آنتن خواهد رفت. 

وی اظهار کرد: ۲۲ اثر سینمایی خارجی جدید داریم که هرروز ساعت۱۴ پخش می‌شود و در کانال پویا هفت مجموعه جدید داریم که در پنج ریل پخش خواهد شد و شامل 2۴۰۰ دقیقه انیمیشن خارجی جدید است و از ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ تا عید فطر سال جدید ادامه خواهد داشت. همچنین در کانال نهال چهار ریل مجموعه‌های خارجی داریم که شامل دو مجموعه مستند و یک مجموعه نوستالژی که ری مستر شده و پنج مجموعه انیمیشن داستانی جدید روی آنتن خواهدرفت. «پاندای کنگ‌فو‌کار» و «بچه رئیس جدید» و... در این شبکه پخش خواهد شد. 

باطنی ضمن بیان این‌که ما با خلأیی در سینمای انیمیشن رو به رو بودیم، گفت: امسال با دو انیمیشن سینمایی ایرانی به استقبال مخاطبان می‌رویم‌؛ «لوپتو» در ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ و «پسر دلفینی» در روز دوم فروردین ۱۴۰۳ . 

او تاکید کرد: در شبکه امید نیز با تلاش دوستان، طبق آخرین نظرسنجی از مخاطبان در فصل تابستان و پاییز، شبکه امید به‌عنوان انتخاب دوم نوجوانان و در فصل پاییز انتخاب سوم نوجوانان بوده ‌است. همچنین ۷۰درصد نوجوانان اعلام کردند علاقه‌مند به داشتن شبکه اختصاصی هستند‌؛ گرچه ما توقع‌مان بیش از این است. 

مدیر شبکه امید ضمن بیان این‌که یکی از مهم‌ترین برنامه‌های شبکه امید که از ابتدای نوروز آغاز خواهد شد، برنامه «مجری نو» است‌؛ گفت: شبکه امید پیشتر نیز خاستگاه معرفی مجریان است که اکنون مجریان معرفی شده از سوی این شبکه در شبکه‌های دیگر مشغول هستند. همچون فاطمه امجدیان، مریم قاسمی، آلا خامیار، سینا هوشمندی، سعید شهبازی و مجریان متعدد دیگری که به سبک‌های دیگر معرفی شدند. 

او افزود: همین باعث شد تا یک برنامه استعدادیابی مجریان به تهیه‌کنندگی سعید شهبازی با اجرای سعید شیخ‌زاده در این حوزه برگزار کنیم که داوران آن متعاقبا اعلام خواهند شد. 

باطنی عنوان کرد: پرسابقه‌ترین برنامه شبکه امید، برنامه «بازی‌ویزیون» است که بهترین بازی‌ها از لحاظ تربیتی با بیان تخصصی روی آنتن می‌روند. امسال یک افزونه متاورسی به شبکه امید افزوده می‌شود که آن هم شبکه فرا امید است. 

او ادامه داد: قصد داریم همزمان با برنامه‌های مختلف در شبکه امید یک پیوند متاورسی پیدا شود و فر امید در واقع یک واقعیت افزوده است که همزمان با پخش برنامه تلویزیونی قرار است به کمک تکنولوژی AR رقابت آنلاین ایجاد کند و این اتفاق با یک صفحه موازی با تلویزیون اتفاق خواهد افتاد و مخاطبان می‌توانند بازی کنند و جایزه بگیرند. این موضوع مقدمه پخش آزمایشی برنامه شبکه بازی است، چراکه قصد داریم در تابستان، سه ساعت از آنتن شبکه امید را به بازی اختصاص دهیم. 

باطنی بیان کرد: برنامه‌ای باعنوان «۲۰۴۰» داریم که روایتگر داستان یک معلم تاریخ است که پس از وقایع ۷ اکتبر یا طوفان الاقصی نسبت به پدیده‌هایی که دنیا شاهد آن است، حساس شده و به موضوعاتی نظیر متاورس، هوش مصنوعی، ترامپ، یمن، رژیم‌صهیونیستی و... می‌پردازد و به مسأله فلسطین با رویکرد پژوهشی نگاه می‌کند و در فضای آخرالزمانی و ظهور با محوریت بر سخنان رهبر معظم حمهوری اسلامی ایران که می‌فرمایند: «کلید ظهور مسأله فلسطین است»، روی آنتن خواهد رفت. 

او ادامه داد: برنامه «ایران سرود» با حجم بزرگ و جشن گروه‌های سرود برتر سراسر کشور با فضای شاد و پر از بازی و مسابقه، لحظات متفاوتی را در سال تحویل برای مخاطب نوجوان فراهم خواهد کرد و چند خواننده بزرگ کشور نیز در این برنامه حضور خواهند داشت و برنامه به صورت ضبطی است. 

باطنی گفت: در باکس افطارگاهی شبکه امید یک جشن رمضان با عنوان «کوچه بهار» داریم که با همکاری شهرداری تهران از پارک لاله، جنگ شاد شبانه داشته باشیم. به غیر از برنامه‌های تولیدی قصد داریم برنامه «هم‌آهنگ» را نیز در این پخش کنیم. 

او بیان کرد: در شبکه امید نیز دو سریال آمریکایی و دیگری انگلیسی و چهار انیمیشن خارجی روی آنتن خواهیم برد. همچنین فصل جدید انیمیشن «جوانمردان» پخش خواهد شد و نوید می‌دهیم ۳۰ سینمایی خارجی جدید که برای سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ هستند، روی آنتن می‌رود. دو فیلم سینمایی ایرانی «بیرو» و «سوییپر» نیز پخش می‌شود و پویش «از آن بگو» به‌صورت ویژه در ایام رمضان صورت می‌گیرد. 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها