رسانه‌های یمنی خبر دادند

حمله جدید آمریکا و انگلیس به یمن

یک شرکت انگلیسی از وقوع یک حادثه امنیتی جدید در دریای سرخ خبر داد.
کد خبر: ۱۴۴۴۸۳۰

به گزارش جام جم آنلاین، شرکت انگلیسی امبری متخصص در زمینه امنیت کشتیرانی در دنیا ساعتی پیش از وقوع یک حادثه امنیتی در دریای سرخ خبر داد.

بر اساس گزارش این شرکت، یک کشتی وابسته به یک شرکت یونانی که پرچم جزایر مارشال را به اهتزاز در آورده بود، طی دو حادثه جداگانه در عرض ۲۰ دقیق دو بار هدف حمله موشکی قرار گرفت. این حمله در مقابل سواحل جیبوتی انجام شد.

هنوز هیچ اطلاعاتی از هویت مالکان این کشتی منتشر نشده، اما به نظر می‌رسد این کشور مالکیتی انگلیسی یا آمریکایی داشته یا به سمت بنادر سرزمین‌های اشغالی در حرکت بوده است.

دولت مردمی یمن طی ماه‌های اخیر کشتیرانی در دریای سرخ را به روی کشتی‌های آمریکایی و انگلیسی و همچنین کشتی‌هایی که عازم سرزمین‌های اشغالی هستند، مسدود کرده است. سایر کشتی‌های بین‌المللی به سادگی امکان استفاده از این آبراهه را دارند. ارتش یمن عملیات‌های موفقیت‌آمیزی را در این چارچوب به انجام رسانده و آسیب‌های اقتصادی فراوانی را به بندر‌های جنوبی اراضی اشغالی وارد آورده است. اما در مقابل ائتلاف آمریکایی- انگلیسی در حمایت آشکار از جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین در غزه، به بهانه حمایت از دریانوردی در دریای سرخ چندین بار اراضی یمن را مورد هجوم قرار داده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها