تحولات این روزهای منطقه،صهیونیست‌ها را در موقعیت سقوط و تباهی قرار داده است

قصاب غزه در شوک شکست بزرگ

گزارش روزنامه «موند آفریک»؛

صهیونیسم بزرگترین بازنده جنگ غزه

جنگ آغاز شده به‌وسیله رژیم صهیونیستی علیه غزه به‌جای آنکه تأثیر منفی بر فلسطین داشته باشد، باعث خسارت صهیونیست‌ها در همه ابعاد سیاسی، نظامی و اقتصادی شده است. درنهایت این جنگ استعماری نیز مانند همه پروژه‌های استعمارگران با شکست مواجه خواهد شد و صهیونیسم از بین خواهد رفت.
جنگ آغاز شده به‌وسیله رژیم صهیونیستی علیه غزه به‌جای آنکه تأثیر منفی بر فلسطین داشته باشد، باعث خسارت صهیونیست‌ها در همه ابعاد سیاسی، نظامی و اقتصادی شده است. درنهایت این جنگ استعماری نیز مانند همه پروژه‌های استعمارگران با شکست مواجه خواهد شد و صهیونیسم از بین خواهد رفت.
کد خبر: ۱۴۳۸۲۳۳

به گزارش جام جم آنلاین، جنگ اسرائیل علیه غزه همچنان از سوی ایالات متحده آمریکا حمایت می‌شود و چراغ سبز دریافت می‌کند. این روند نشان می‌دهد آینده مبهمی در برابر صهیونیسمی است که خود را نماینده اسرائیلی‌ها می‌داند. درواقع بزرگترین خطر اسرائیلی ها، گروهی از خودشان هستند که زیاده خواهی در پیش گرفته اند و در نهایت در برابر دولت فلسطین بازنده جنگ خواهند بود.

اسرائیل همچنان چراغ سبز آمریکا و برخی طرف‌های بین‌المللی را برای ادامه جنگ غزه دارد، تا زمانی که به راه‌حل دست یابند و تا زمانی که مذاکره‌کنندگان بر سر راه‌حل مناسب نه تنها برای غزه، بلکه برای کل فلسطین و منطقه دست یابند.

با وجود این، هیچ کس درباره آینده صهیونیسم که امروز در قالب اسرائیل نمایندگی می‌شود صحبت نمی‌کند، در حالی که با ادامه روند کنونی در درازمدت این رژیم بیشتر از دولت فلسطین در معرض خطر است. چرا؟

اسرائیل به طور فزاینده‌ای در جهان منزوی می‌شود و حمایت بی قید و شرط خود را از دست خواهد داد، زیرا هیچ کس حاضر نیست هزینه جان انسان‌هایی را که در مسیر زیاده خواهی صهیونیسم قربانی شدند، پرداخت کند. اسرائیل باید از قبل پیامد‌های این جنگ را ارزیابی و واقعیت‌ها را برای عموم مردم فاش می‌کرد؛ حال دیگر آن‌ها نمی‌توانند پشت آمار و ارقام ساختگی پنهان شوند یا سربازان معلول و مجروح را هنگام بازگشت به خانه‌هایشان پنهان کنند.

در جنگ دست کم نیمی از توان نظامیان به روحیه و اراده شان برای ادامه نبرد بستگی دارد،  اما این موضوع در طرف اسرائیل چندان محسوس نیست (به استثنای تندرو‌ها و شهرک نشینان)، در حالی که در طرف فلسطینی، ذات مبارزه با اسرائیل در رگ و ریشه و خون کل جمعیتشان است.

پس از جنگ احتمالاً انتخاباتی در اسرائیل برگزار خواهد شد و قابل پیش بینی است که آن زمان  رقابت شدید میان راست افراطی و مخالفان آسان نخواهد بود. صرف نظر از اینکه چه کسی برنده می‌شود، جناحی که در انتخابات شکست می‌خورد، نفوذ کافی برای جلوگیری از اداره کشور را به وسیله جناح پیروز خواهد داشت و اسرائیل بار دیگر وارد مارپیچ بحران سیاسی خواهد شد؛ همان گونه که در سال‌های اخیر شاهد پنج انتخابات متوالی در کمتر از چهار سال بودیم.

ناگفته نماند روند عادی سازی روابط با کشور‌های عربی نیز کُند خواهد شد، زیرا موضوع فلسطین دوباره به اولویت سیاست‌های منطقه‌ای بازگشته است. بنابراین، صهیونیسم به نمایندگی از اسرائیل بزرگترین بازنده جنگ است.

اسرائیل از نظر نظامی، سیاسی، اقتصادی یا هیچ زمینه دیگری دستاوردی نداشته و همین موضوع باعث کاشته شدن بذر انتقاد و حتی نفرت از صهیونیسم در سراسر جهان شده است. این بذر‌ها چه چیزی تولید خواهند کرد؟ احتمالاً در چند سال آینده جنگ جدیدی علیه صهیونیسم (و نه علیه یهودیان) آغاز خواهد شد که احتمالاً مرگبارتر خواهد بود.

جنگ‌هایی که اسرائیل از سال ۱۹۴۸ میلادی علیه فلسطینیان به راه انداخته است، استعماری محض هستند و طبعاً  همه پروژه‌های استعماری شکست خواهند خورد و تاریخ نشان داده است از بین رفته اند و صهیونیسم نیز به همین ترتیب از بین خواهد رفت.

منبع: راهبرد معاصر

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها