title
دیپ مایند تکنولوژی در ۹دسامبر در بحبوحه بحث توانایی ChatGPT برای نوشتن اسکریپت، دراماترون، ابزار جدید نوشتن فیلم باهوش مصنوعی را معرفی کرد. دیپ مایند یکی از زیرمجموعه‌های آلفابت شرکت مادر گوگل است که اخیرا در توییتر این ابزار را برای نوشتن فیلمنامه‌های حرفه‌ای معرفی کرده است. این شرکت در توییت دیگری به نظرات کارشناسان در مورد این ابزار اشاره کرد.
کد خبر: ۱۳۹۱۲۲۵

چه چیزی را ارائه می‌دهد؟


این ابزار جدید به نویسندگان اجازه می‌دهد تا با استفاده از Open-AI OPI و Perspective API که با استفاده از یادگیری ماشینی سخنان تنفرآمیز در اینترنت را شناسایی و فیلتر می‌کند، داستان خود را بازنویسی، ویرایش مجدد، گردآوری و پیش‌نویس کنند. دراماترون می‌تواند به‌صورت تعاملی داستان‌های جدیدی را با عنوان، شخصیت‌ها، توضیحات مکان و گفت‌وگو ایجاد کند.دیپ مایند در یک پست وبلاگ از مدل نوشتاری تعاملی فزاینده یاد و اظهار کرد: به دلیل کمبود تجربه طولانی‌مدت، کاربرد آنها برای نوشتن خلاق طولانی‌مدت دارای انسجام معنایی محدود است. در دراماترون، ما با اعمال مدل‌های زبانی به‌صورت سلسله مراتبی، این محدودیت را برطرف می‌کنیم. دراماترون می‌تواند فیلمنامه‌ها و فیلمنامه‌های منسجمی را با عنوان، شخصیت‌ها، ضربات داستان، توضیحات مکان و دیالوگ با ایجاد بافت ساختاری از طریق زنجیره‌بندی سریع تولید کند.
آیا دراماترون نیز می‌تواند مانند هوش مصنوعی لنزا بحث‌برانگیز شود؟ جنجال اخیر هوش مصنوعی لنزا باعث نگرانی هنرمندان و کاربران در مورد عملیات و حریم خصوصی هوش مصنوعی شد. تعجب‌آور نیست که اگر دراماترون به‌درستی کار کند، چنین طوفانی ممکن است رخ دهد. در اوایل سال جاری، در ۱۴ فوریه، USCO (اداره حق نشر ایالات متحده) گزارشی را منتشر کرد که در آن حق تکثیر آثار هنرمندان اصلی توسط هوش مصنوعی را رد کرد. در سال ۲۰۲۱، دادگاه‌های استیناف انگلیس و ولز (بخش مدنی) از نامگذاری هوش مصنوعی به عنوان مخترع در یک پتنت منع کردند. در این مورد، دیپ مایند گفت: «دراماترون می‌تواند قطعاتی از متن را که برای آموزش مدل زبان استفاده شده، تولید کند، که در صورت استفاده در اسکریپت تولیدشده، می‌تواند منجر به اتهام سرقت ادبی شود».

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها