jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۳۱۰۶۶۱   ۲۴ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۳:۰۰

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی از تلویزیون پخش خواهد شد؟

افطار سر سفره سریال

باز هم یک ماه رمضان دیگر؛ این روزها زمزمه این ماه قرآنی شنیده می‌شود و همه خودشان را برای این ماه پر برکت آماده می‌کنند.

طبیعی است که رسانه ملی هم چون سنن گذشته به‌دنبال تهیه خوراک مناسب و متناسب با حال و هوای ماه رمضان است تا بتواند یک رمضان متفاوت را برای روزه‌داران فراهم کند.به همین دلیل هر یک از شبکه‌های تلویزیونی متناسب با ذائقه مخاطبان یک سبد هیجان‌انگیز را آماده کرده‌اند.

شبکه یک در ایام ماه رمضان قرار است سریال «احضار» را پخش کند که علیرضا افخمی کارگردانی آن را به‌عهده دارد.

او در گذشته سریال‌های ماورایی را برای تلویزیون کارگردانی کرده و او در این سریال هم به‌دنبال به تصویر کشیدن دنیای ماورایی است.

شبکه دو هم از سه سال پیش پخش مجموعه تلویزیونی بچه مهندس را شروع کرده است. فصل یک این مجموعه رمضان ۹۷ پخش شد که داستان آن درباره یک بچه پرورشگاهی به نام جواد بود که داستان‌های بانمکی را رقم می‌زد.

مخاطبان فصل نوجوانی جواد را در فصل دوم این سریال رمضان ۹۸ تماشا کردند و برای رمضان ۹۹ هم بینندگان شاهد جوانی جواد بودند و حالا ادامه ماجرای زندگی جواد را می‌توانند در ماه رمضان امسال دنبال کنند.شبکه سه هم برای ماه رمضان امسال سریال تلویزیونی «یاور» را به کارگردانی سعید سلطانی برای پخش در نظر گرفته است.

این کارگردان بیشتر به خاطر ساخت سه فصل ستایش در میان مخاطبان شهره شده است. او در تازه‌ترین اثرش سراغ یک ماجرای معمایی با تم جوانمردی رفته است.شبکه پنج هم چند سالی بود که سراغ پخش سریال اپیزودیک «شاید برای شما هم اتفاق بیفتد» رفته بود، اما از سال گذشته سراغ سریال‌سازی رفت و پارسال سریال تلویزیونی «پدر پسری» را پخش کرد اما امسال سریال «رعد و برق» را آماده می‌کند که به کارگردانی بهروز افخمی ساخته می‌شود.

حال باید به انتظار نشست که در این ماراتن چه کسی گوی دل مخاطبان را از آن خود می‌کند. ما در این پرونده به بررسی چهار مجموعه رمضانی می‌پردازیم که تهیه‌کنندگان، کارگردانان، نویسندگان و بازیگران امسال قرار است چه شخصیت‌هایی را برای مخاطبان به تصویر بکشند.

ماجرای حسادت‌ورزی

زمان پخش: ساعت ۲۲ و ۱۵ دقیقه

قصه: مائده و زهره دخترعمه و دختر‌دایی هستند و همراه دو نفر از دوستان خود، سوسن و شکیبا، برای یک سفر تفریحی عازم شمال شده‌اند. گرچه هر چهار نفر ظاهرا از دوستان صمیمی یکدیگر هستند اما یکی از آنها نسبت به مائده حسادت می‌ورزد و دل خوشی از او ندارد. این سفر بهانه‌ای می‌شود تا کینه‌ورزی‌های او برملا شود. با پیوستن محسن - خواستگار قبلی مائده - به این جمع حوادثی رقم می‌خورد که زندگی و سرنوشت مائده و زهره را دگرگون می‌کند.

نویسنده و کارگردان: علیرضا افخمی قبل از آن‌که وارد عرصه کارگردانی شود به‌عنوان نویسنده و ناظرکیفی فعالیت می‌کرد. او اولین سریال تلویزیونی‌اش را با نام تب سرد جلو دوربین برد و با ساخت سریال او یک فرشته بود، گونه تازه‌ای از سریال‌سازی را با موضوع ماورایی در تلویزیون پایه‌گذاری کرد. او بعد از آن سریال‌های پنجمین خورشید، پنج کیلومتر تا بهشت، زیرزمین و پرستاران را کارگردانی کرد. البته او نگارش سریال‌های اغما و... را هم در کارنامه دارد. او برای رمضان امسال بعد از چند سال فاصله با یک اثر ماورایی آمده است.

تهیه‌کننده: محمودرضا تخشید سال‌ها مدیر گروه فیلم و سریال شبکه سه بود او بعد از بازنشستگی سراغ تهیه‌کنندگی رفت و برای رمضان امسال سریال احضار را آماده پخش کرده است. در واقع طبق بازخوردهای گرفته شده از مردم و دلتنگی و اشتیاقی که برای تماشای کارهای ماورایی داشتند به همین دلیل تخشید برای رمضان امسال سراغ چنین موضعی رفته‌است. این کار هم گرچه همان فضای ماورایی را دارد و بحث‌های ماورایی دیگری مثل کارهای قبلی در آن مطرح می‌شود اما تفاوت‌های زیادی با دیگر کارهای ماورایی دارد.

آدرینا صادقی: یکی از نقش‌های اصلی این سریال را بازی می‌کند. او ایفاگر نقش مائده است. او از گذشته خواستگاری به نام محسن دارد که همچنان ماجراهای آنها ادامه دارد. او از بازیگران جوانی است که افخمی خواسته او را معرفی کند.

مینو آذرمگین: او هم در کنار مائده نقش زهره را بازی می‌کند که نسبت خانوادگی با هم دارند. او از بازیگران جوان است که در این سریال حضور دارد و برای زندگی او و مائده اتفاقاتی می‌افتد که سرنوشت آنها را دگرگون می‌کند.

آرش مجیدی: نقش فرهاد را بازی می‌کند. مجیدی در سال‌های اخیر تلاش کرده نقش‌های متفاوت را بپذیرد و این اتفاق هم در سریال احضار افتاده و او سعی کرده در این اثر هم نقشی به غیر از نقش‌های قبلی‌اش را بازی کند.

دینا هاشمی: نقش سوسن را به‌عهده دارد. او هم مان