گفت‌وگو با نجات‌یافته بهمن در طالقان

زنده ماندنم معجزه بود (+عکس)

کارمند اداره برق شهرستان طالقان که همراه همکارانش هنگام کار در جاده روستای ناریان زیر بهمن گرفتار شده بودند هنوز زنده ماندن خود را باور ندارد و قدردان این معجزه الهی است.
کد خبر: ۱۳۰۳۷۸۸

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از روزنامه جام‌جم، بعدازظهر یکشنبه نوزدهم بهمن امسال، کارکنان فنی شرکت توزیع برق شهرستان طالقان برای تعمیر سیستم برق‌رسانی به جاده روستای ناریان رفته بودند که گرفتار حادثه بهمن شدند و سه نفر از آنها نجات یافته و یکی دیگر که مرد ۳۳ساله‌ای به نام ساسان کاظمی بود، جان‌باخت.

سه نفر از مصدومان نجات‌یافته در حادثه بهمن طالقان در بیمارستان بستری بودند که دو نفرشان مرخص شده اما یک نفر به خاطر این‌که برف به داخل ریه‌هایش رفته بود در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شد.

علی‌اکبر یکی از سه نجات‌یافته بهمن طالقان است. هنوز زنده ماندنش را باور ندارد و می‌گوید خدا به او لطف کرد تا زنده بماند و فرزندش که قرار است تا یک ماه دیگر به دنیا بیاید را ببیند.

می‌گوید: سال ۹۳ در اداره برق مشغول به کار شدم. با ساسان و بقیه بچه‌ها هفت سالی می‌شد که همکار بودیم و بیشتر ماموریت‌ها را با هم رفته بودیم. روز یکشنبه به‌خاطر بارش برف و باران، موقعیت بحرانی اعلام کردند و دوباره به محل کار اعزام شدیم. در اداره به ما اطلاع دادند که برق‌های جاده روستایی ناریان نیاز به تعمیرات دارد. من، ساسان، قاسم و امیر یک گروه شدیم و به محل حادثه رفتیم و گروه‌های دیگر پشت‌سرمان راه افتادند. حدود ساعت ۱۴ و ۳۰دقیقه به محل مورد نظر رسیدیم. برف زیادی آمده بود. اولین تیربرق را بررسی و تعمیر کردیم. بعد در همان برف با هم عکسی گرفتیم که حجم برف آنجا را نشان دهیم. پیاده در برف‌ها راه‌افتادیم تا تیربرق دوم را بررسی کنیم که یکدفعه صدایی مثل زلزله آمد. سرمان را چرخاندیم تا بفهمیم چه شده که ناگهان حجم زیادی برف روی سرم آوار شد. مرگ را به چشمانم دیدم و هنوز باور نمی‌کنم زنده‌ام. اهالی و نیروهای امدادی به کمک‌مان آمدند. سر یکی از بچه‌ها از برف بیرون زده بود که او را یافتند. مرا بعد از ساعتی زنده یافتند، در ادامه جسد ساسان و ۳۰ دقیقه بعد از نجاتم، همکار آخرمان را یافتند.

مرد نجات‌یافته ادامه داد: من زیر 2.5 متر برف گرفتار شده بودم. در بیمارستان فهمیدم ساسان فوت شده است. زنده ماندنم معجزه الهی بود که فرصت پیدا کنم به‌دنیاآمدن فرزندم را ببینم. از خدا ممنونم که دوباره فرصت زندگی به من داد.

زنده ماندنم معجزه بود (+عکس)

عموی داغدیده ساسان کاظمی هم در این‌باره به خبرنگار ما گفت: برادرزاده‌ام ساسان ۳۳ساله، متاهل و پسری پنج‌ساله به‌نام امیرعلی داشت. او ۱۰ سال بود در اداره برق طالقان کار می‌کرد. او ساعت ۸شب شنبه تا ۸ صبح روز یکشنبه سر کار بود. بعد به مغازه‌ام آمدو ساعت ۱۱ با وجود این‌که شیفت کاری‌اش نبود به خاطر موقعیت بحرانی منطقه به اداره رفت. چند ساعت بعد، در مغازه بودم که خودروهای امدادی و نجات کوهستان را دیدم. دل‌نگران آنها شدم و به سمت جاده روستایی راه‌افتادم. کارمند راهداری را دیدم که گفت بهمن آمده و اوضاع خوب نیست. با رسیدن به محل حادثه نیروهای امدادی و بیش از ۲۰۰ نفراز مردم بومی با بیل و کلنگ به جان برف بهمن افتاده بودند. سه تن از آنها را نجات دادند اما بهمن باعث مرگ ساسان شد. مرگ او داغ سنگینی بر دل‌مان و امیرعلی او گذاشت.

معصومه ملکی - حوادث / روزنامه جام جم

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
یک عارف انقلابی

گفت‌وگوی جام‌جم با علی سرلک درباره ویژگی‌ های شخصیتی آیت‌ا... فاطمی‌ نیا

یک عارف انقلابی

نیازمندی ها