jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۲۶۷۸۱۱ ۱۰ خرداد ۱۳۹۹  |  ۱۴:۴۴

در سومین سال پیاپی رادیو گفتگو برای تبیین و تحلیل بیشتر مفاهیم اصلی جمهوری اسلامی که همانا شناخت بیشتر امام و رهبری است، اقدام کرده و ۱۱ برنامه مختلف تدارک دیده است.

به گزارش گروه سیما جام جم آنلاین از خبرگزاری صدا و سیما، اهمیت شناخت همه جانبه بنیانگذار انقلاب و بهره مندی از اندیشه‌های رهبری امروز جزو ضروریات و رسالت اول هر رسانه‌ای است.

رادیو گفتگو در راستای وظیفه برنامه سازی و جریان سازی خود در رسانه ملی برای سومین سال پیاپی اقدام به برگزاری دهه امام شناسی و پرداختن به موضوع‌های مرتبط با امام خمینی ره و مقام معظم رهبری کرده است.

اهمیت بنیان خانواده یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های رهبری و مورد تاکید امام خمینی بوده که در برنامه "ترنج" و در یک ساعت حول محور ترویج و تبیین سبک زندگی امام خمینی (ره) و اندیشه‌های ایشان درخصوص «خانواده» به مخاطبان مشاوه و راهنمایی داده می‌شود و مرور اندیشه‌های حضرت امام خمینی (ره) درخصوص علم آموزی و کسب تخصص توسط جوانان در برنامه "بی قاب بی نقاب" بررسی می‌شود.

وصیت نامه امام خمینی ره خود نمود عینی یک دانشگاه است بدین منظور با بازخوانی بخش‌هایی از وصیت نامه امام خمینی (ره) با هدف مقابله با تحریف اندیشه‌های ایشان در ویژه برنامه " تا همیشه با امام" در ده قسمت به تحلیل و ارزیابی پرداخته می‌شود.

حکمرانی مطلوب از شاخص‌های اول در نظام اسلامی است که در دهه امام شناسی و در برنامه رهنما با نگاهی به مشخصه‌های حکمرانی مطلوب در نگاه امام خمینی (ره) این مهم به اطلاع مخاطبان می‌رسد.
برنامه گفت و گوی اقتصادی با رویکردی متفاوت به عدالت اقتصادی در اندیشه امام خمینی (ره) می‌پردازد تا الگویی متناسب با جامعه امروز برای مخاطبان ایجاد کند.

همچنین به دلیل اهمیت زن و خانواده در نگاه بنیانگذار انقلاب، گفت و گوی اجتماعی در روز رحلت امام خمینی به بحث زنان و خانواده در اندیشه امام خمینی (ره) اختصاص می‌یابد.

با توجه به اینکه حضرت آیت اله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب بعد از شهادت سردار سلیمانی بحث قوی شدن را در تمام حوزه‌ها مطرح کردند این کلید واژه در راس بسیاری از گفتگو‌ها از جمله گفت وگوی علمی قرار گرفت تا دغدغه‌های ایشان را در جامعه نخبگانی بررسی کند.

دغدغه‌های فرهنگی امام خمینی (ره) در دوران حیات ایشان؛ دغدغه‌های فرهنگی مقام معظم رهبری از نفوذ تا ولنگاری فرهنگی هم سرفصل یازدهمین برنامه در دهه امام شناسی رادیو گفتگو است تا برنامه گفت و گوی فرهنگی به تحلیل آن بپردازد.

در این میان برنامه گفت و گوی سیاسی هرروز ساعت ۱۷:۳۰ با رویکردی خاص به تبیین و تحلیل سبک شناسی و زیست سیاسی حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بصورت زنده می‌پردازد تا بتواند قسمتی از دریای مفاهیم در اندیشه‌های رهبری و نگاه بنیانگذار انقلاب اسلامی را به مخاطبان علاقه‌مند برساند.

مخاطبان رادیو گفتگو برای ارتباط با این برنامه و دیگر برنامه‌های این شبکه رادیویی می‌توانند با سامانه پیامکی ۳۰۰۰۰۱۰۳۵ و شماره تماس ۲۷۸۶۱۰۳۵ در ارتباط باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

خوب بمانید

خوب بمانید

دیروز، رهبر معظم‌ انقلاب در جلسه مجازی با رئیس و نمایندگان مجلس، عبارات قابل توجهی در وصف مجلس یازدهم به کار بردند که حتما برای تک تک منتخبان ملت باعث افتخار و منشأ قوت قلب است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر