فرمانده نیروی هوایی ارتش در نماز جمعه تهران:

هر تهدیدی را سریعا پاسخ می‌دهیم

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: ما همانگونه که توانایی ایجاد امنیت در منطقه را داریم و هر تهدیدی را به سرعت جواب می‌دهیم، توانایی ایجاد صلح و ثبات را نیز داریم.
کد خبر: ۱۲۴۶۶۷۶
هر تهدیدی را سریعا پاسخ می‌دهیم

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پیش از ظهر امروز (جمعه) در سخنرانی خود پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران با موضوع روز نیروی هوایی اظهار داشت: در آستانه چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی قرار داریم که شگفت انگیز ترین پدیده تاریخ معاصر است.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران تأثیرات زیادی بر مناسبات بین المللی گذاشته و در این چهل و یک سال با رهبری امام راحل و رهبری معظم انقلاب، امید را در دل مستضعفان جهان ایجاد کرده است.

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: انقلاب ایران بر خلاف دیگر انقلاب‌های جهان آمیخته با دین بوده و است و همین موضوع ترس را در دل دشمن ایجاد کرد.

امیر نصیرزاده افزود: کارکنان نیروی هوایی در ۱۹ بهمن ۵۷ با آگاهی کامل و تشخیص حق علیه باطل با لباس رسمی و کارت پرسنلی در مدرسه علوی حضور پیدا کردند. قید بندگی را از پا گشودند و به آزادگی رسیدند. برخی از پرونده‌های دوستان را که می‌بینیم، برخی از همکاران در خاش منتظر اجرای حکم اعدام بودند و اگر انقلاب دیرتر به پیروزی می‌رسید، شاید این اتفاق رخ می‌داد.

وی عنوان کرد: اینکه چرا این حرکت در نیروی هوایی که به خاطر سیاست شاه بیشتر با آمریکایی‌ها مأنوس بودند رخ داد، به این دلیل بود که رژیم این نیروی انقلابی را نمی‌شناخت.

فرمانده نیروی هوایی اضافه کرد: نیروی هوایی غارت منابع کشور را از سوی آمریکا می‌دید. یکی از فجر آفرینان برایم تعریف می‌کرد که مستشاران آمریکایی ما را تحقیر می‌کردند و به هیچ آداب و رسومی پایبند نبودند. آمریکایی‌ها با درجه پایین‌تر از ما وقتی وارد اتاقی می‌شدند، به روی میز می پریده و روی آن می‌نشستند.

امیر نصیرزاده بیان کرد: آمریکایی‌ها منابع ما را به غارت می‌بردند و از همین رو نیروی هوایی منتظر بودند تا ندای انقلاب را بشنوند. سال‌ها کانون‌های انقلابی در نیروی هوایی شکل گرفته بود تا در نهایت ۱۹ بهمن خود را نشان داد.

وی تصریح کرد: نیروی هوایی در دوران دفاع مقدس در تحمیل اراده سیاسی و نظامی به دشمن، بازنگه داشتن شریان اقتصادی کشور و حفظ امنیت کارهای بزرگی انجام داد که به طور مثال می‌توان به کاری که شهید دوران در زمانی که دیپلماسی به بن بست رسیده بود اشاره کرد که نشان دهنده تحمیل اراده سیاسی و نظامی ایران به دشمن بود.

فرمانده نیروی هوایی گفت: نیروی هوایی همیشه کنار مردم است. وقتی در زمان عید نوروز برخی مناطق کشور با سیل مواجه شد، پرسنل نیروی هوایی تعطیلات عید را رها کردند و به کمک مردم شتافتند. در عملیات مردم یاری حدود دو هزار تن بار را پرسنل نیروی هوایی جابجا کردند.

امیر نصیرزاده افزود: در زمان بعد از جنگ نیز با کار روی پروژه‌های جدید به ساخت جنگنده‌ها و هواپیمای جدید برای نیروی هوایی پرداختیم و پروژه‌های جدیدی را به اجرا درآوردیم که کوثر، صاعقه و آذرخش نماد آن است.

وی اظهار داشت: اگر فرصتی برای اعلام شد، خواهیم گفت برای حمایت از نیروهای مدافع حرم، نیروی هوایی چه اقداماتی انجام داده است.

فرمانده نیروی هوایی اضافه کرد: ما همانگونه که توانایی ایجاد امنیت در منطقه را داریم و هر تهدیدی را به سرعت جواب می‌دهیم، توانایی ایجاد صلح و ثبات را نیز داریم.

امیر نصیرزاده بیان کرد: باید همه را به شرکت در دو رویداد مهم پیش‌رو دعوت کنیم. شرکت پر شور در انتخابات مجلس و همچنین راهپیمایی ۲۲ بهمن. مردم این دو رویداد را مورد توجه خود قرار دهند.

وی در خاتم که افزود: حضور در این دو رویداد بسیار مهم بوده و نقش پر رنگی در کشور خواهد داشت.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها