jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۷۲۹ ۲۷ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری

آلوده کردن کیک‌ها توطئه بود

سخنگوی قوه قضاییه در مورد کیک‌های آلوده و وجود قرص در کیک‌ها گفت: در این ارتباط قوه قضاییه همگام با نهادهای متولی در دولت بررسی‌هایی انجام داده است و در مورد امنیت غذایی مردم حساس هستیم که خوشبختانه این بررسی‌ها نتایج خوبی هم به همراه داشته است.

به گزارش فارس، غلامحسین اسماعیلی در نشست خبری افزود: کیک‌های آلوده، فراوانی زیادی نداشته است، ثانیاً قرص‌ها سمی و آلوده نبوده و ثالثاً این اتفاق توسط صنف کیک و شکلات و در کارخانه و حین تولید نبوده است.
اسماعیلی گفت: بررسی‌های انجام شده حکایت از آن دارد این اتفاق بعد از تولید و توسط برخی افراد مغرض که می‌خواستند به صنعت صدمه بزنند، رخ داده و ما این را توطئه می‌دانیم.
وی با بیان این‌که عوامل این اتفاق حتماً شناسایی می‌شوند و جای نگرانی نیست، گفت: پیگیر شناسایی عوامل هستیم. تا این لحظه کسی دستگیر نشده است.
سخنگوی قوه قضاییه درباره بیانیه صادر شده از سوی ۷۷ نفر از اصلاح طلبان و بازداشت ۱۷ نفر از آنها گفت: امضاکنندگان این بیانیه از گروه‌های مختلفی هستند، تحقیقات آغاز شده و بررسی قضایی برای ما مهم است که هنوز تصمیمی گرفته نشده و نمی‌توانیم بگوییم چندنفر مجرم هستند.
اسماعیلی گفت: باید در فرآیند رسیدگی و تحقیقات، قاضی پرونده به این علم برسد که چه کسانی در این فرآیند مجرم بوده‌اند و چه کسانی بی‌گناه. سخنگوی قوه قضاییه در مورد بازداشت برخی چهره‌های اصلاح‌طلب نیز گفت: توقع این است که چهره‌ها و افراد سرشناس صف خودشان را از عناصری که جلوی نظام می‌ایستند، جدا کنند و از بیانیه‌دهندگان تبری بجویند نه این‌که آنها را منتسب به خود بدانند.
وی افزود: بیانیه‌ای تنظیم شده که مفاد آن حمایت از دشمن و اغتشاشگران بود، اما برخی گفتند نخوانده امضا کرده‌اند و برخی گفتند امضایی نکرده و برخی گفتند بیانیه امضا شده تغییر کرده است.
اسماعیلی گفت: در این مورد که کدام یک از این افراد صحیح گفته‌اند یا خیر توسط مرجع قضایی تدبیر خواهد شد، سوالاتی از آنها شد برای برخی قرار تأمین صادر و یکی دونفر تامین وثیقه را نسپردند و بازداشت شدند. سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به این سوال که معاون اول رئیس جمهور اعلام کرده در پرونده بابک زنجانی مواردی وجود دارد که ناگفته مانده است، گفت: در پرونده بابک زنجانی تمام مسائل مطرح شده، اما افرادی می‌خواهند این پرچم را بالا نگه دارند. اسماعیلی با اشاره به این‌که در این پرونده اموال شناسایی و حکم صادر شد، اظهار کرد: بازنگری در حکم اعدام بابک زنجانی منوط به بازگرداندن اموال است که در حکم صادره به آن اشاره شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر