jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۷۲۹ ۲۷ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری

آلوده کردن کیک‌ها توطئه بود

سخنگوی قوه قضاییه در مورد کیک‌های آلوده و وجود قرص در کیک‌ها گفت: در این ارتباط قوه قضاییه همگام با نهادهای متولی در دولت بررسی‌هایی انجام داده است و در مورد امنیت غذایی مردم حساس هستیم که خوشبختانه این بررسی‌ها نتایج خوبی هم به همراه داشته است.

به گزارش فارس، غلامحسین اسماعیلی در نشست خبری افزود: کیک‌های آلوده، فراوانی زیادی نداشته است، ثانیاً قرص‌ها سمی و آلوده نبوده و ثالثاً این اتفاق توسط صنف کیک و شکلات و در کارخانه و حین تولید نبوده است.
اسماعیلی گفت: بررسی‌های انجام شده حکایت از آن دارد این اتفاق بعد از تولید و توسط برخی افراد مغرض که می‌خواستند به صنعت صدمه بزنند، رخ داده و ما این را توطئه می‌دانیم.
وی با بیان این‌که عوامل این اتفاق حتماً شناسایی می‌شوند و جای نگرانی نیست، گفت: پیگیر شناسایی عوامل هستیم. تا این لحظه کسی دستگیر نشده است.
سخنگوی قوه قضاییه درباره بیانیه صادر شده از سوی ۷۷ نفر از اصلاح طلبان و بازداشت ۱۷ نفر از آنها گفت: امضاکنندگان این بیانیه از گروه‌های مختلفی هستند، تحقیقات آغاز شده و بررسی قضایی برای ما مهم است که هنوز تصمیمی گرفته نشده و نمی‌توانیم بگوییم چندنفر مجرم هستند.
اسماعیلی گفت: باید در فرآیند رسیدگی و تحقیقات، قاضی پرونده به این علم برسد که چه کسانی در این فرآیند مجرم بوده‌اند و چه کسانی بی‌گناه. سخنگوی قوه قضاییه در مورد بازداشت برخی چهره‌های اصلاح‌طلب نیز گفت: توقع این است که چهره‌ها و افراد سرشناس صف خودشان را از عناصری که جلوی نظام می‌ایستند، جدا کنند و از بیانیه‌دهندگان تبری بجویند نه این‌که آنها را منتسب به خود بدانند.
وی افزود: بیانیه‌ای تنظیم شده که مفاد آن حمایت از دشمن و اغتشاشگران بود، اما برخی گفتند نخوانده امضا کرده‌اند و برخی گفتند امضایی نکرده و برخی گفتند بیانیه امضا شده تغییر کرده است.
اسماعیلی گفت: در این مورد که کدام یک از این افراد صحیح گفته‌اند یا خیر توسط مرجع قضایی تدبیر خواهد شد، سوالاتی از آنها شد برای برخی قرار تأمین صادر و یکی دونفر تامین وثیقه را نسپردند و بازداشت شدند. سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به این سوال که معاون اول رئیس جمهور اعلام کرده در پرونده بابک زنجانی مواردی وجود دارد که ناگفته مانده است، گفت: در پرونده بابک زنجانی تمام مسائل مطرح شده، اما افرادی می‌خواهند این پرچم را بالا نگه دارند. اسماعیلی با اشاره به این‌که در این پرونده اموال شناسایی و حکم صادر شد، اظهار کرد: بازنگری در حکم اعدام بابک زنجانی منوط به بازگرداندن اموال است که در حکم صادره به آن اشاره شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر