jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۲۳۴۲۴   ۲۴ مرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

من خودم این افتخار را دارم که با تمام دردسرهای رفت و آمدی، جنوبی‌ترین نقطه پایتخت را برای زندگی انتخاب کرده‌ام و از نزدیک با آدم‌ها و مردم ارتباط دارم و درد آنها و به‌خصوص اجاره‌نشینان را خیلی خوب درک می‌کنم و می‌دانم هر ماه کلی باید بدوند برای جور کردن اجاره‌خانه.

مردم باید بدانند هنرمندان هم دغدغه‌های معیشتی و اجاره‌نشینی دارند و در لزوم اصلاح نظام اجاره‌نشینی با مردم همسو هستند، ولی این‌که هنرمندان رک و راست از مشکلات خود نمی‌گویند فقط به خاطر حفظ شأن هنری شان است.
الان یک کارمند شهرداری یا یک فرهنگی حداقل یک یا چند درمانگاه و بیمارستان مخصوص دارد که در مواقع بیماری از تسهیلاتش استفاده کند یا کمک‌هزینه مسکن یا خواربار دارد ولی هنرمندان حتی یک درمانگاه درجه 3 اختصاصی یا هیچ‌گونه کمک‌هزینه پرداخت اجاره‌بها یا خرید مسکن ندارند.
طراحی و اجرای پویش «صاحبخانه خوب» یک حرکت خداپسندانه و مفید است، چون مردم را دعوت می‌کند به مدارا ولی به شرط این‌که در ظواهر نماند و به سمت عملیاتی کردن پاسخگویی مسؤولانه حرکت کند.
واقعا تمام هدف یک اثر نمایشی این است که با مخاطب ارتباط برقرار کند و مخاطب با آن چیزی که در برابرش است، همذات‌پنداری کند پس در انتخاب موضوع سریال‌هایی که در زمان حال می‌گذرد نیز باید بی‌تعارف از سوژه‌هایی گفت که دغدغه مردم است.
دغدغه مردم و گرفتاری مردم که یکی از آنها هم همین مسأله مسکن، اجاره‌نشینی و برخوردهای تبعیض‌گرایانه بین طبقات مختلف است باید به بهترین شکل در سریال‌ها تجلی پیدا کند تا مدیران مملکت بیشتر با مصائب محرومان آشنا شوند و بعد از سال‌ها لااقل چاره‌ای پیدا کنند برای تثبیت اجاره‌بها.

علیرضا استادی

بازیگر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها