jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۱۱۸۶۳   ۲۶ خرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

راستش را بخواهید ما هم تا حدی خرسند شده‌ایم که دوستان و مسؤولان و تصمیم‌گیران و نهادها و ارگان‌ها و دستگاه‌ها و مدیران و امثالهم تصمیم گرفته‌اند به جای پاک کردن یک صورت مساله، دور‌هم بنشینند و برمبنای واقعیت ماجرا راجع به آن صحبت کنند.

حالا این‌که تصمیمی که از این جلسه بیرون می‌آید چه تصمیمی خواهد بود و چقدر کارشناسی، در مرحله دوم ماجراست.
تا اینجای قضیه که فعلا نشان داده‌اند دارند راه را درست می‌روند. قضیه از چه قرار است؟! عرض می‌کنیم.
جناب هومان حسن‌پور، رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران در گفت‌وگویی که روز گذشته با همکاران ما در خبرگزاری کتاب ایران داشته خبر خوبی داده و گفته اتحادیه به دنبال رایزنی با مسؤولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری تهران درباره ساماندهی وضعیت دستفروشان کتاب، به‌دنبال یک کارگروه مشترک است و اگر اتفاق غیرمترقبه‌ای نیفتد این کارگروه به‌زودی تشکیل خواهد شد.
جناب حسن‌پور که اخیرا از دل یک انتخابات درون صنفی موفق به رهبری و ریاست بر اتحادیه تحت مسؤولیت‌شان شده‌اند در ادامه عنوان کرده‌اند که در این زمینه قرار است در این کمیته نمایندگان اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری تهران همچنین مسؤولان قضایی و انتظامی حضور داشته باشند.
رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران این توضیح را هم داده است که در این زمینه تمام جزئیات و ابعاد طرح ساماندهی دستفروشان کتاب باید واکاوی شود تا زمان اجرا با کمترین خطا و چالش روبه‌رو باشد.
در این زمینه تلاش ما این است که فقط شهرداری مناطق 6 و 11 درگیر این موضوع نشوند؛ بلکه شهرداری تهران در این طرح مشارکت داشته باشد.
استاد درباره تشکیل‌گذر فرهنگی نیز گفت: طرح گذر فرهنگی با هدف ساماندهی دستفروشان کتاب در این گذر از جمله موضوعاتی است که در کمیته مشترک بررسی خواهد شد.
حسن‌پور درباره سرنوشت کارگروه‌های اتحادیه، توضیح داد: انتخاب اعضای 21 کارگروه اتحادیه توسط هیات مدیره در مراحل پایانی است و به‌زودی این فهرست نهایی خواهد شد.
وی ادامه داد: در گذشته فقط سه یا چهار کارگروه در اتحادیه فعال بودند اما در هیات مدیره جدید تصمیم گرفتیم تعداد این کارگروه‌ها را به تناسب دغدغه‌ها و مشکلات صنفی مرتبط با کتاب افزایش دهیم.
حسن‌پور با اشاره به فعالیت پنج کمیسیون مصوب در اتحادیه، گفت: علاوه بر کمیسیون‌ها، 21 کارگروه مصوب شده است که انتخاب اعضا و ضوابط حاکم بر کارگروه‌ها در مراحل پایانی قرار دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر تهران به پایان دوره ای دیگر از فعالیت خود نزدیک می‌شود. ارزیابی فعالیت های شورای شهر در زمینه مدیریت بحران برای جمع بندی این دوره و همچنین دستیابی به چشم اندازی روشن برای دوره بعدی شورا، مهم و حیاتی است.

نامزدها برنامه‌محور باشند

نامزدها برنامه‌محور باشند

مردم ایران برای حضوری حماسی در انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 کار بزرگی در پیش دارند و انتظار می‌رود این ملتی که همواره حماسه‌آفرین و تاریخ‌ساز بودند، از این امتحان بزرگ سربلند و پیروز بیرون بیایند.

موج‌های کرونا ادامه دارد

موج‌های کرونا ادامه دارد

اخیرا وزیر بهداشت و درمان در سخنان خود عنوان کرد که موج چهارم ویروس کرونا در کشور کنترل شده و کشور در حال عبور از این موج است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر