jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۷۴۱۲۹   ۱۳ آبان ۱۳۹۷  |  ۰۸:۰۰

جست‌وجو در مک با استفاده از اسپات‌لایت (spotlight) بسیار ساده است، اما آیا می‌دانید این ابزار توانایی‌های بیشتری نیز دارد؟ به‌عنوان مثال می‌توانید براحتی واحدهای مختلف را در این ابزار به یکدیگر تبدیل کرده و بدون نیاز به هر نرم‌افزار یا ابزار دیگری در کوتاه‌ترین زمان ممکن نتیجه عملیات را مشاهده کنید.

واحد پولی، انرژی، طول، قدرت، فشار، سرعت، دما، زمان، حجم و وزن از جمله مواردی است که تبدیل آسان آنها توسط اسپاتلایت به این روش امکانپذیر است:

کلیدهای Command + Space را فشار دهید تا اسپاتلایت باز شود.

واحد موردنظر را در کادر جستوجو وارد کنید تا معادل آن به دیگر واحدها نمایان شود. بهعنوان مثال با وارد کردن عبارت 200 Seconds معادل 200 ثانیه به دقیقه، ساعت، روز و هفته را خواهید دید. همچنین با وارد کردن عبارت 5 Meters معادل پنج متر را در واحدهای اینچ، سانتیمتر، میلیمتر و ... خواهید دید.

بستن اجباری برنامهها در مکبوک

سه کلید Ctrl + Alt + Delete برای کاربران سیستمعامل ویندوز بسیار شناخته شده است و جزو اولین ترفندهایی به شمار میرود که ویندوزیها با آن آشنا میشوند. این کلیدها زمانی کاربرد دارد که یک برنامه هنگ کند و نتوانید در حالت عادی از آن خارج شوید. در سیستمعامل مک نیز ممکن است این شرایط رخ دهد و قابلیت بستن یک برنامه بهصورت عادی عمل نکند. در چنین شرایطی بستن اجباری تنها راهکار موجود خواهد بود و این اجبار در سیستمعامل مک توسط سه کلید نجاتبخش Option + Command + Esc امکانپذیر است. کافی است این کلیدها را فشار دهید و در ادامه از فهرست بهنمایش درآمده، نرمافزار موردنظرتان را انتخاب کرده و روی گزینه Force Quit کلیک کنید.

تنظیم دقیق صدا در سیستمعامل مک

کلید کاهش و افزایش بلندی صدا در مکبوک به شما این امکان را میدهد تا براحتی صدا را کاهش و افزایش دهید و از گوش دادن به موزیک دلخواهتان لذت ببرید.

گاهی این کاهش و افزایش با تغییر زیادی همراه است. یک درجه صدا را کم میکنید و دیگر واضح نیست و از طرف دیگر با یک درجه بلند کردن صدا نیز گوشتان اذیت میشود.

دوست دارید با یک ترفند ساده با دقتی بهمراتب بیشتر تنظیم صدا را مدیریت کنید؟ کافی است از این کلیدهای میانبر کمک بگیرید:

کلیدهای Shift + Option را فشار داده و در ادامه کلید افزایش یا کاهش شدت صوت از روی صفحهکلید را فشار دهید. در این حالت هر مرحله افزایش یا کاهش در مقایسه با شرایط عادی به چهار مرحله تقسیم میشود.

نکته: برای افزایش یا کاهش نور صفحهنمایش (Brightness) نیز میتوانید از ترکیب کلیدهای میانبر اشاره شده به همراه کلید تنظیم نور صفحهنمایش کمک بگیرید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عباس‌ آقا باشیم

عباس‌ آقا باشیم

سال‌ها پیش توی یک مدرسه تئاتر به کار مشغول بودم. ساختمانی با موقعیت اداری را دوستی اجاره کرده‌بود که چند کلاس داشت و یک پلاتوی نسبتا بزرگ برای تمرین‌ها و کلاس‌های عملی.

پایبندی در برابر پایبندی

پایبندی در برابر پایبندی

تکلیف ما در برابر جلسه شورای حکام صرف‌ نظر از هر نتیجه‌ای که داشته باشد، مشخص است. ما در مجلس شورای اسلامی قانونی تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران تصویب کردیم.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر