jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۶۳۵۵۶ ۱۸ شهريور ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

بررسی وضعیت سلامت بیش از دو میلیون نفر که از مکمل‌های غذایی استفاده کردند، نشان می‌دهد ویتامین‌ها، املاح و اسیدهای چرب که به صورت قرص یا کپسول فروخته می‌شود، تأثیری بر احتمال خطر ابتلا به سکته ندارد و حتی می‌تواند مضر باشد.

به گزارش ایسنا، ویتامینها، املاح معدنی و اسیدهای چرب امگا ۳ که به صورت مکملهای غذایی عرضه میشود در شمار پرفروشترین محصولات داروخانهها در بسیاری از کشورهای جهان است. این مکملها ترکیبهای مختلفی دارند و خریداران آنها امیدوارند با مصرف آنها به سلامت خود فایده برسانند.

نتیجه تحقیقات گستردهای که در مورد این مکملها صورت گرفته، نشان میدهد ویتامینها، املاح معدنی مانند منیزیم و کلسیم یا کپسولهای روغنماهی با اسیدهای چرب امگا ۳ که به صورت مکمل غذایی مصرف میشود، بدن را در برابر خطراتی مانند مرگ بر اثر سکتههای قلبی یا مغزی محافظت نمیکند. محققان میگویند اگر میخواهید سالم بمانید، غذای سالم بخورید، از استعمال سیگار و نوشیدن الکل پرهیز کنید و تحرک کافی داشته باشید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

عصر پنجشنبه است. بخار سوپ شلغم، فضای خانه را پر کرده است. جعبه ابزار وسط است. سه‌چهارتا کار کوچک خرده ریزه در خانه باید انجام بدهم. رگلاژ کردن در کابینت‌ها.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر