علی ضیاء یکی از چهره‌های شناخته شده در حوزه اجراست. او ابتدا کارش را با رادیو شروع کرد، اما بعد از مدتی اجرای تلویزیونی را تجربه کرد و در اولین گام توانست خودش را به خوبی به مخاطب معرفی کند و بعد از آن با پیشنهادهای مختلف در اجرا رو‌به‌رو شد. ضیاء با سری جدید «فرمول یک» از شنبه 20 مرداد روی آنتن شبکه یک است.
کد خبر: ۱۱۵۹۰۱۶

او فصل جدید این برنامه را در یک دکور جدید اجرا میکند و در اولین قسمت از این برنامه تاکید کرد که همه میدانیم در چه شرایطی هستیم و چیزی که حالا میتواند ما را از این شرایط سخت برهاند این است که یک بار دیگر کنار هم بایستیم و مشکلاتمان را حل کنیم.

وی با در دست گرفتن یک گلدان در این برنامه ادامه داد: نماد امید برای خیلی از ما گیاهانی هستند که برای سرسبزی بیشتر آنها را میکاریم. در برنامه هم هر روز قرار است یک گیاه را در دکورمان بگذاریم. نام گیاه قسمت اولمان نخل ماداگاسکار است که این هنر را دارد که آب را در خودش نگه میدارد.

سپس بعد از خوشامدگویی مجری، تیتراژ آغازین برنامه روی آنتن رفت که با صدای محسن ابراهیمزاده توسط محمد بیباک کارگردانی شده بود. ضیاء با بازگشت به استودیو یادآور شد: بعد از چند اتفاق و چند بار اعلام زمان پخش برنامه، خوشحالیم که سرانجام فرمول یک در دوره جدید مدیریتی در شبکه اول سیما روی آنتن میرود. تغییراتی که در محتوای برنامه داده شده هم مطابق تفکر عزیزانی است که به شبکه اضافه شدهاند. در این سری از برنامه هر روز یکموضوع داریم و کسانی را دعوت خواهیم کرد که در راستای موضوع برنامه قدم برداشتهاند.

عبور کردن از نقهای مرسوم

تهیهکننده فرمول یک با بیان اینکه اگر بنا به حرف زدن از گرانی دلار و مسائل دیگر باشد، من هم خیلی خوب بلدم غر بزنم، تصریح کرد: در سری جدید برنامه قرار است از همه غرها و نقهای مرسوم و متداول عبور کنیم و به بیان راهحلها و حل مشکلاتی که وجود دارد بپردازیم. ضیاء در معرفی آیتمهای جدید برنامه گفت: «فرمولیشن»؛ انیمیشنی است که در فرمول یک ساخته و پخش میشود «ضیاگرام» نیز آیتمی مشابه ضیاپدیا در سری قبلی برنامه است که فرقهای آن بزودی مشخص میشود.

وی سپس آیتم ضیاگرام را اجرا کرد که در بخشی از آن تاکید کرد: طبق آنچه که توسط نمایندگان مجلس اعلام شده کوپن برمیگردد و همه شما با معنا و مفهوم آن آشنا خواهید شد، اینگونه شما میتوانید بدون هزینه، شرایط دهه 60 را درک کنید! این مجری در بخش دیگری از برنامه تصریح کرد: دوشنبه این هفته سالروز ازدواج امیرالمومنین(ع) و حضرت زهرا(س) است ما دغدغه داریم که در این روز فرخنده مشکل جوانانی را که میخواهند ازدواج کنند حل کنیم. شما مخاطبان هم میتوانید برای شرکت در پویش مردمی کمک به زوجهای جوان *780*200# را شمارهگیری کنید و امیدوارم تا دوشنبه اتفاقات خاصی بیفتد.

فداکاری یک طلبه

همچنین ضیاء در نخستین قسمت برنامهاش میزبان کمیل نظافتی بود؛ طلبهای که کلیه خود را به یک کودک هشت ساله اهدا کرد و از آنجا که خانواده شخص پذیرنده، وضعیت مالی خوبی نداشتند، ماشین خود را هم برای تأمین هزینه عمل پیوند فروخت. او در سری قبلی برنامه نیز با رای مخاطبان به عنوان روحانی برتر انتخاب شد و خاطرهای درباره تلاشی که برای نجات جان یک جوان محکوم به اعدام کرده بود تعریف کرد که در آن از کمک 80 میلیون تومانی محسن چاوشی نیز نام برد.

او در برنامه با لباس رزمندگان آمده بود و حرفهای تند و تیزی درباره وضعیت فعلی کشور و البته شرایط مردم خرمشهر و معضل آب بیان کرد. مهمان دیگر قسمت اول برنامه یوسف کرمی، تکواندوکار بود که علیرغم کسب مدال المپیک و دهها مدال دیگر درآمد ناچیزی به او تعلق میگیرد و در فکر مربیگری در کشورهای اروپایی است و میخواهد به آذربایجان برود.

در پایان این قسمت تندیس و مدال فرمول یک توسط علی ضیاء به مهمانان برنامه اهدا شد. این برنامه با اجرا و تهیهکنندگی سیدعلی ضیاء شنبه تا چهارشنبه حوالی ساعت 17 و 40 دقیقه از شبکه یک سیما روی آنتن میرود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها