jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۱۲۲۲۱۶   ۲۵ بهمن ۱۳۹۶  |  ۰۸:۳۷

مرد ارمنی که در جدال خیابانی یک مرد مسلمان را کشته و در یک قدمی چوبه‌دار قرار گرفته بود، با پرداخت دیه توانست به زندگی برگردد. این مرد دیروز از جنبه عمومی جرم محاکمه شد.

نجات مرد ارمنی از اعدام

به گزارش جام‌جم، در جلسه رسیدگی به این پرونده که دیروز در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی زالی و با حضور یک قاضی مستشار برگزار شد ابتدا نماینده دادستان کیفرخواست را خواند.

وی گفت: آلن 38 ساله متهم است بهار سال 86 طی درگیری خیابانی در منطقه نظام‌آباد مصطفی 50 ساله را با یک ضربه طلق به سینه‌اش کشت. اکنون با توجه به رضایت اولیای‌دم از جنبه عمومی جرم و طبق ماده 612 قانون مجازات اسلامی برایش تقاضای کیفر دارم.

سپس متهم روبه‌روی قضات ایستاد و گفت: نزدیک به ده سال از این ماجرا گذشته و من در زندان به اندازه کافی تنبیه شده‌ام. وقتی بازداشت شدم 30 ساله بودم و حالا نزدیک به 40 سال دارم. من در این مدت با سختی زیاد توانستم مبلغ دیه را بپردازم و رضایت اولیای‌ دم را جلب کنم. به همین خاطر از قضات دادگاه تقاضا دارم در مجازات تخفیف قائل شوند.

وی در حالی که سرش را پایین انداخته بود در تشریح جزئیات درگیری گفت: آن شب من همراه سه نفر از دوستانم که آنها مسلمان بودند در خیابان ایستاده بودیم و صحبت می‌کردیم. مقتول و پسرش که با موتور از سر خیابان می‌گذشتند جلوی پایمان توقف کردند و گفتند باید زودتر محل را ترک کنیم و این شروع درگیری ما بود. وقتی درگیری بالا گرفت مصطفی به پسرش اشاره کرد و گفت یکی از ما گردنبند طلایش را در جریان دعوا دزدیده‌ایم که همین موضوع درگیری ما را شدید کرد. من هیچ خصومتی با مصطفی و پسرش نداشتم و حتی آنها را ندیده بودم. فقط برای ترساندن مصطفی و پسرش تکه‌ای از طلق موتور را که شکسته بود برداشتم و به سمت مصطفی رفتم. ولی نمی‌دانم چطور شد که طلق به سینه مصطفی فرو رفت.

متهم ادامه داد: همان موقع مصطفی و پسرش سوار موتور شدند و محل را ترک کردند اما دو روز بعد پلیس مقابل خانه ام آمد و من و دوستانم را بازداشت کرد. پلیس از طریق بررسی دوربین‌های مداربسته خیابان مرا شناسایی کرده بود. من به قتل ناخواسته اعتراف کردم و گفتم دعوای ما یک دعوای بچگانه بود.

وی گفت: وقتی حکم قصاصم در دیوان عالی کشور تائید شد و پای چوبه دار رفتم دنیا برایم تمام شده بود تا این‌که توانستم با پرداخت 300 میلیون تومان رضایت اولیای‌دم را جلب کنم. من در سال‌های زندان به اندازه کافی تنبیه شده‌ام و حالا تقاضای تخفیف در مجازات دارم.

در پایان جلسه هیات قضایی وارد شور شد تا رای صادر کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر