jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۲۹۲۴۷ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مراسم گرامیداشت زنده‌یاد قاسم هاشمی‌نژاد در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

به گزارش ایران‌آرت، مراسم گرامیداشت زنده‌یاد قاسم هاشمی‌نژاد نویسنده، قصه‌نویس، عرفان‌پژوه، منتقد ادبی، مصحح و مترجم، یکشنبه 24 اردیبهشت ساعت 18 و 30 دقیقه در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود. در این مراسم، آیدین آغداشلو، سیروس علی‌نژاد، اسماعیل بنی‌اردلان، سعید عقیقی، علی‌اکبر شیروانی، مهدی یزدانی‌خرم و امیرعطا جولایی سخنرانی خواهند کرد. در مراسم گرامیداشت زنده‌یاد قاسم هاشمی‌نژاد همچنین یادداشت‌هایی از ابراهیم گلستان و جعفر مدرس‌صادقی برای حاضران قرائت می‌شود.

قاسم هاشمی‌نژاد در دهه 1340 در روزنامه آیندگان نقد ادبی می‌نوشت و سال 1358 یکی از بهترین رمان‌های پلیسی ایران را با نام «فیل در تاریکی» نوشت که مشهورترین اثر وی نیز به‌شمار می‌رود. گفت‌وگوهای هاشمی‌نژاد با نویسندگانی چون ابراهیم گلستان و هوشنگ گلشیری که سال‌ها پیش انجام شده، هنوز از بهترین گفت‌وگوهایی‌ است که از این نویسندگان منتشر شده‌است. او در شعر نیز یکی از مهم‌ترین شاعران جریان شعر دیگر محسوب می‌شود، هر چند چندان اسمی از او در این جریان در میان نیست. «پریخوانی» یکی از مهم‌ترین کتاب‌های شعر اوست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شمایل دانش و خرد

شمایل دانش و خرد

دانش و دانایی و خرد، بزرگ‌ترین سرمایه یک انسان و یک ملت است. فرهنگ‌ها و تمدن‌ها بر بنیاد این هر سه پدید آمده، بالیده و بارور و بارآور شده‌اند و چشمه هنرها در سایه ایمن دانایی و خرد، جوشیده و جاری گشته و فضای زیست فردی و اجتماعی را در هوایی تازه و اهورایی زنده و شاداب ساخته‌اند.

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر ۱۳۳۲ شهادت دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به سفر نیکسون به ایران پس از کودتای ۲۸ مرداد، آغاز خط مبارزه 67 ساله‌ای است که امپراتوری پر نخوت و شیطانی آمریکا را به سراشیبی افول کشاند.

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

در کشور ما دور تازه محدودیت‌ های کرونایی از اول آذرماه آغاز شد که این تقریبا مصادف با اعمال محدودیت‌های جدید در اغلب کشورهای درگیر با کرونا و به‌خصوص اروپا بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر