jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۰۷۸۳۳   ۱۳ اسفند ۱۳۹۵  |  ۱۲:۰۶

گزارش ایندیپندنت از اوضاع بد در کاخ سفید

شاید ترامپ چمدان خود را ببندد

۲

روزنامه ایندیپندنت در گزارشی نوشت: وضعیت بدی در کاخ سفید حکمفرما است و اگر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا وعده های خود را عملی نکند؛ چه بسا باید چمدان خود را ببندند.

شاید ترامپ چمدان خود را ببندد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، روزنامه ایندیپندنت امروز جمعه در گزارشی با عنوان "اوضاع در کاخ سفید بد است و این وضعیت چه بسا آغازی بر پایان ترامپ باشد"، به بررسی چرخش در مواضع دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و اجرا نکردن وعده های انتخاباتی او پرداخت و نوشت: ترامپ چندبار درخصوص یک سری از موضوعات مواضع خود را تغییر داده است. بارزترین این تغییر مواضع در قبال پرونده "خدمات بیمه درمانی یا همان اوباما کر" و پرونده اخراج مهاجران است.

این روزنامه افزود: یکی از مهمترین نکاتی که دونالد ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی خود روی آن تمرکز کرد و رای دهندگان در این زمینه گفته ترامپ را باور کردند؛ همان تمایل فراوان ترامپ برای پاکسازی نهاد سیاسی آمریکا از فساد بود.

ایندیپندنت این سوال را مطرح کرد که چطور رای دهندگان باور می کنند که یک میلیاردر در بخش ساخت و ساز که قراردادهای میلیاردی را مدیریت می کند، حقیقتا می تواند کاخ سفید را از فساد پاکسازی کند.

به نوشته ایندیپندنت، ترامپ به جای از بین بردن فساد بعد از گذشت سه ماه از تصدی پست خود، فقط به خودنمایی جلوی دوربین ها روی آورده است.

این روزنامه افزود: اگر ترامپ به طور فوری دست به پاکسازی که وعده آن را داده است، نزند و هرج و مرجی را که به راه انداخته است، ساماندهی نکند؛ اکثر ما خواهیم دید که چمدان خودش را خواهد بست و پیش از فرا رسیدن انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا در سال 2020 میلادی کاخ سفید را ترک خواهد کرد.

این روزنامه تصریح کرد: ترامپ تاکنون با بیش از 40 پرونده علیه خودش در دادگاهها روبرو است و جلوی اجرای اکثر دستورات اداری او با احکام قضایی گرفته می شود. همچنین دستیارانش نظیر مگس سرنگون می شوند و اخیرا تماشاگران دیدند که یکی از دستیارانش در حال سوگند یاد کردن جلوی دوربین ها دروغ می گوید. علاوه بر این، حزب ترامپ از بزرگترین دشمنانش به شمار می رود.

روزنامه ایندیپندنت با اشاره به اینکه وضعیت ترامپ به مرور زمان بدتر می شود؛ نوشت: اگر ترامپ می خواهد در سمت خود تا پایان باقی بماند، باید مشتاق بسیج پایگاه طرفداران خود باشد و با دقت نظر شدید رفتار کند.

این روزنامه هشدار داد که جمهوری خواهان ممکن است که برخی دروغ ها را برای مدت محدودی تحمل کنند اما بعد از آن، صبر خود را تماما از دست خواهند داد و آنگاه می تواند هر چیزی روی دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
نوذر
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۳
ترامپ برای ترك كاخ سفید فقط به یك افتضاح كوچولو نیاز دارد!!!
۰
۰
بهروزرجبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۳
سلام.ترامپ طی مدتی كه زمامداركاخ سفید شده بجای انجام وعده هایی كه به مردم آمریكا داده است بیشترسعی كرده اسرائیل وصهیونیستها را راضی و خشنود كند .بنا بر این چنانچه همین رویه را ادامه دهد معلوم نیست اكثریت مردم بتوانند اورا تحمل كنند زیرا اگررای دهندگان، خدمت وارادت به اسرائیل راشرط اصلی برای رئیس جمهوری می دانستند قطعا هیلاری كلینتون راانتخاب می كردندكه با ایجاد داعش وحمایت ازتروریستهای وهابی واشاعه وحشیگری درمنطقه دراین زمینه سابقه بهتر ودرخشانتری داشت. آنچه مسلم است عامه ملت آمریكا طالب اصلاحات اساسی دركشورشان هستند نه جنگ ومداخله در سایركشورها وصیانت ازاسرائیل وبرخی سران جنایتكار و مزدور عربی.
۰
۰

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها