نوانما - گفت و گو - جدیدترین اخبار ایران و جهان خبرگزاری جام جم

گفت و گو

گفت‌وگو با حسن نجفی، کارگردان فیلم «شرفناز»

ضعف فیلمنامه نویسی در سینمای ایران

پنجمین ساخته حسن نجفی با نام «شرفناز» بر پرده سینماهاست. نجفی به عنوان کارگردان، فیلم‌هایی چون «اسب‌ها همچنان می‌تازند»، «آسمان هشتم» و... را در کارنامه خود دارد، اما شرفناز به لحاظ محتوایی و دغدغه‌مندی با دیگر آثار نجفی متفاوت است.

زنم مرا کتک می‌زد، رویش اسید ریختم

لاغراندام و میانسال است؛ دستبند به دست روی صندلی نشسته و مدام زیر لب غر می‌زند. از کلماتش می‌شود این‌طور نتیجه گرفت که از کاری که انجام داده پشیمان است، اما پشیمانی چه سود. سن و سالی از او گذشته است.

جنایت برای سرقت خودرو

تخصص او و همدستش سرقت خودروست. آنها بعد از گشت با خودرو‌های سرقتی در سطح شهر و سرقت لوازم داخل آن ماشین را در محلی خلوت رها می‌کردند. اما این بار به اتهام سرقت بازداشت نشده است.

پخت صحیح نان مصداق بارز اقتصاد مقاومتی است

با توجه به اهمیت اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی لازم است برنامه‌های اقتصادی و تولیدی کشورمان آن‌گونه تدوین و ارائه شود که با افزایش بهره‌وری و همچنین کاهش ضایعات در بخش‌های مختلف تولید و مصرف، ارزش افزوده بالاتری در کشور ایجاد شود.

400 میلیون تومان برای نجات از مرگ

جواد بیش از 4 سال است که به اتهام قتل در زندان رجایی‌ شهر کرج به سر می‌برد. او که هرگز پایش به کلانتری و دادسرا کشیده نشده بود هیچ وقت فکر نمی‌کرد سر از زندان‌ درآورد؛ زندان‌ هر لحظه اش برای او یک سال می‌گذرد. دلش برای رفتن بر سر مزار مادرش تنگ شده است.

در گفتگوی ویژه خبری مطرح شد

برای تامین یارانه های نقدی با کسری بودجه مواجه هستیم

حذف دهک های پردرآمد یارانه بگیر دوشنبه 28 تیر ماه در برنامه گفتگوی ویژه خبری با حضور پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، تاج گردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و میدری معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در گفتگوی ویژه خبری مطرح شد:

بررسی علل کودتای نافرجام ترکیه + فیلم

کودتای نافرجام ترکیه شنبه شب 26 تیر در برنامه گفتگوی ویژه خبری با حضور منوچهر متکی وزیر اسبق امور خارجه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

یادداشت

بیشتر
سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر