سرپرست معاونت نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: اخیراً دیده شده پیامک‌هایی با این مضمون که «گوشی شما قاچاق است و برای جلوگیری از قطع ارتباط مبلغی را واریز کنید» برای برخی مشترکان ارسال شده که این پیامک‌ها جعلی است.
کد خبر: ۹۵۰۲۰۰
هشدار درباره پیامک جعلی رجیستری موبایل

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، فلاح جوشقانی از ارسال چندین مورد پیامک کلاهبرداری با موضوع رجیستری به مشترکان موبایل خبرداد.

وی گفت: اخیراً دیده شده برخی پیامک‌های جعلی با این پیغام که «گوشی شما قاچاق است و برای جلوگیری از قطع ارتباط در طرح رجیستری مبلغی را واریز کنید» برای برخی مشترکان ارسال شده است.

وی ادامه داد: این پیامک‌ها جعلی است و مشترکان باید در این باره هوشیار باشند.

فلاح گفت: هنوز طرح رجیستری گوشی موبایل آغاز نشده و هر زمان که این طرح آغاز شود، آغاز رسمی طرح اطلاع رسانی عمومی خواهد شد.

وی تاکید کرد: علاوه بر این ثبت گوشی در طرح رجیستری قبل و بعد از اجرای طرح هزینه‌ای ندارد و گوشی‌هایی که در زمان اجرای طرح در حال استفاده باشند، به طور خودکار ثبت می‌شوند.

جوشقانی یادآور شد: در بررسی شماره‌ ارسال کننده این پیامک جعلی مشخص شد، این شماره متعلق به هیچ یک از ارسال کنندگان پیامک تبلیغاتی نیست و در اپراتوری به ثبت نرسیده است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها