مدیر رادیو تهران تشکیل کمپین های هر روزه برای حمایت از محیط زیست و دیگر برنامه های اجتماعی را از جمله فعالیت های جدید این شبکه رادیویی عنوان کرد.
کد خبر: ۸۴۲۶۵۴
رادیو تهران کمپین محیط زیست تشکیل می‌دهد

به گزارش مهر، نشست خبری تغییر جدول پخش برنامه‌های شبکه رادیویی تهران امروز ۱۳ مهرماه با حضور سعید معدن‌کن مدیر رادیو تهران و مدیران گروه‌های این شبکه رادیویی در ساختمان رادیو تهران برگزار شد.

سعید معدن‌کن در ابتدای نشست خبری تغییر جدول پخش برنامه های شبکه رادیویی تهران که صبح امروز ۱۳ مهرماه برگزار شد ضمن تسلیت برای جانباختگان حادثه منا از تغییرات رویکردی رادیو تهران در ابتدای ورود خود به این شبکه سخن گفت و اظهار کرد: شبکه رادیو تهران تنها شبکه استانی است که زیر نظر معاونت صدا فعالیت می‌کند و انتصاب من در این شبکه با چند تغییر همراه شد که اولین آن این بود که رادیو تهران، شبکه رادیویی استان تهران شود. در حالی که پیش از این برنامه‌های این شبکه بیشتر مربوط به کلانشهر تهران بود.

وی افزود: ما در این شبکه برای پرهیز از حرکت شتابزده، مطالعه علمی خود را درباره جمعیت شهر و استان تهران آغاز کردیم و متغیرهای جمعیت‌شناسی، گروه‌های سنی و ... را بررسی کردیم و تصمیم گرفتیم که به این ترتیب چشم‌انداز جدید شبکه را بر اساس فرمایشات رهبری از رسانه و توقعات ایشان از مدیر جدید سازمان و صدا و همچنین مواردی که در حکم نسرین آبروانی معاون صدای رسانه ملی آمده بود، تعریف کنیم.

مدیر رادیو تهران با اشاره به تعریف و مشخصات این شبکه رادیویی، عنوان کرد: در تغییرات جدید، ویژگی‌هایی برای رادیو تهران در نظر گرفته شده است و آن این است که رادیو تهران باید مومن و بصیر، بالنده و چالاک، بانشاط و امیدبخش، انقلابی و وحدت‌آفرین و پشتیبان مدیریت شهری و کشوری و زبان گویای مخاطبان باشد.

هدفگذاری جدید شبکه تهران، مخاطبان روستاها، شهرستان‌ها و کلانشهر تهران هستند

معدن‌کن اضافه کرد: هدفگذاری جدید شبکه تهران، مخاطبان روستاها، شهرستان‌ها و کلانشهر تهران هستند. بیش از ۱۳ میلیون نفر در استان تهران سکونت دارند و از این میان حدود چهار میلیون نفر هر روز با وسایل نقلیه در خیابان‌ها تردد دارند که در هنگام رانندگی دسترسی‌ به رسانه‌ای جز رادیو ندارند بنابراین ما ساعات اوج ترافیک در شهر تهران را به عنوان ساعات بیشترین تعامل با مخاطب قرار داریم و برنامه‌های تعاملی خود را در این ساعات در نظر گرفتیم.

وی با اشاره به تغییرات برنامه‌ها در این شبکه، افزود: در تغییرات رادیو تهران توجه ویژه‌ای به شهرستان‌ها و روستاهای استان تهران شده است که از جمله تغییرات ما در برنامه‌ها این بود که اخبار شهرستان‌های استان تهران را هم به اخبار سراسری شبکه اضافه کردند و در اخبار سراسری به اتفاقات حوزه ورزشی، فرهنگی و هنری شهرستان‌ها و روستاهای تهران هم می‌پردازند.

مدیر رادیو تهران با اشاره به طراحی یک مسابقه در این شبکه رادیویی، اعلام کرد: یکی از امتیازات برنامه‌های رادیو تهران، طراحی و پخش مسابقات مختلف در این شبکه بوده است. بر همین مبنا مسابقه‌ای طراحی شده که در ادامه مسابقه‌های پرطرفدار گذشته بوده است. این مسابقه با عنوان «۰۲۱» از فردا روی آنتن می‌رود. همچنین به ساختار مسابقه در رادیو تهران برای دانش‌آموزان تهرانی، خانواده‌ها و شهروندان در روزهای پنجشنبه و جمعه توجه ویژه‌ای شده است.

پخش مستند از رادیو تهران

معدن‌کن با اشاره به طراحی یک برنامه علمی – اقتصادی در رادیو تهران، افزود: ما در جدول پخش جدید، برنامه علمی – اقتصادی به صورت هر روزه نداشتیم و جای آن در کنداکتور پخش خالی بود. با توجه به اینکه پایتخت الگوی تمام استان‌های کشور است، بنابراین ما با طراحی یک برنامه علمی – اقتصادی، خواستیم این برنامه اگرچه برای استان تهران تعریف شده است در عین حال بتوانند برای شهرستان‌ها هم الگوسازی کند. این برنامه با عنوان «مرورگر ۱۳۳۲» شناخته می‌شود. همچنین برنامه‌‌ای گفتگومحور با عنوان «گفتاورد» داریم که در حیطه فرهنگی و اندیشه‌ای به چهره‌های ماندگار و چهره‌های جدید این حوزه‌ها می‌پردازد. مهرمتته

مدیر رادیو تهران با اشاره به پخش مستند در کنداکتور جدید شبکه، گفت: یکی از اشکالات جدول پخش سابق، جای خالی برنامه‌های مستند بود در حالی که در تهران اتفاقات زیادی رخ می‌دهد که می توان به عنوان مستند به آنها پرداخت به همین منظور ما ردیفی از برنامه‌های مستند را با عنوان «سایه روشن» در نظر گرفته‌ایم که از فردا سه‌شنبه ۱۴ مهرماه روی آنتن می‌رود. از جمله برنامه‌های ما در این حوزه پرداختن به افرادی است که تجربه‌هایی نزدیک به مرگ داشته‌اند. این برنامه فردا ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۲۵ دقیقه پخش می‌شود و اولین قسمت آن به موضوع کودکان کار می‌پردازد. برنامه‌هایی با فضای مفرح نیز برای آخر هفته در روزهای پنجشنبه و جمعه در نظر گرفته‌ایم که بعد از ایام عزاداری امام حسین(ع) پخش می‌شود. یک مسابقه هم داریم که جمعه‌ها صبح با حضور خانواده‌های استان تهران برگزار می‌شود.

مقتل خوانی علی معلم در ایام محرم

معدن‌کن با اشاره به اختصاص ردیفی از برنامه‌های ویژه دفاع مقدس در رادیو تهران، تصریح کرد: ما دو ردیف برنامه در هر روز با محور دفاع مقدس در رادیو تهران پخش می‌کنیم که یک بار صبح و قبل از شروع برنامه‌ها خواهد بود تا بتوانیم آغاز برنامه‌ها را با نام عزیزانمان در دفاع مقدس متبرک کنیم و زمان دوم قبل از ساعت ۱۳ خواهد بود. در حوزه دفاع مقدس شش عنوان برنامه جدید با نام‌های «پلاک»، «همسنگر»، «مرز پرگهر»، «سکانس حماسه»، «الماس‌های درخشان» و «مروارید‌های خالی» به جدول پخش اضافه شده است که به ایثارگران، جانبازان، ادبیات، فرهنگ و سینمای دفاع مقدس می‌پردازد.

وی با اشاره به برنامه‌های ایام محرم، افزود: اول و دوم محرم یک برنامه شبانگاهی داریم که در آن مقتل‌خوانی با صدای علی معلم صورت می‌گیرد. این برنامه «هیات» نام دارد که از ساعت ۲۱ تا ۲۲:۳۰ هر شب روی آنتن خواهد رفت و به مدت ۱۲ روز پخش می‌شود. برنامه‌ای هم با عنوان «تهران در شب» داریم که به انعکاس برنامه‌های هیات‌ها و عزاداری‌ها در ایام ماه محرم می‌پردازد.

تشکیل کمپین در رادیو تهران

مدیر رادیو تهران در ادامه به برنامه «شطرنج با شیطان» اشاره کرد و یادآور شد: این برنامه که به صورت تخصصی به عرفان های کاذب و فرقه های منحرف می پردازد پیش از این از ردیف تولید خارج شده بود اما از جمعه قرار است روی آنتن برود.

در پایان این جلسه مجید محمودخواه مدیرگروه برنامه ریزی و مدیریت شهری به یکی از برنامه های این گروه که به تازگی راه اندازی شده است اشاره و بیان کرد: «به همین راحتی» برنامه ای کاملا تعاملی است که با توجه به رویکرد جدید رادیو تهران درخصوص تعامل با مخاطب طراحی شده است. قرار است در این برنامه هر روز کمپینی تشکیل شود و رادیو به این ترتیب وارد فعالیت های اجتماعی شود که بخشی از این کمپین ها به محیط زیست اختصاص دارد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها