وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد که سهم تسهیلات در خرید مسکن باید افزایش یابد.
کد خبر: ۸۳۷۵۴۵
تسهیلات خرید مسکن باید افزایش یابد

وزیر راه و شهرسازی در یک نشست خبری گفت: در راستای تعاملات بین‌المللی و استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران خارجی هدف‌گذاری کرده‌ایم 121 پروژه به ارزش 25 میلیارد یورو برای سرمایه‌گذاری خارجی معرفی شود.

وی با بیان اینکه روش‌های سرمایه‌گذاری در قالب BOT ، BLT ، اجاره و اجاره به شرط تملیک خواهد بود، گفت: این پروژه‌ها در حوزه‌های ریلی، جاده‌ای، هوایی، دریایی، توسعه شهری، صرفه‌جویی در مصرف انرژی، صنایع بندری و صنایع فرودگاهی است.

آخوندی با تاکید بر اینکه ارتقای سطح زندگی شهری مدنظر ما است، بیان کرد: وقتی 150 هزار واحد مسکونی در نبود تقاضا در محلی نامناسب احداث می‌شود،هنر مشعشعی نیست.

به گزارش فارس ،وزیر راه و شهرسازی درباره پرداخت تسهیلات مسکن بیان کرد: فعلاً مصوبه شورای پول و اعتبار را برای کسانی که می‌خواهند در صندوق پس‌انداز مسکن سرمایه‌گذاری و تسهیلات 80 میلیون تومانی دریافت کنند، گرفته‌ایم .

آخوندی با بیان اینکه لازم است سهم تسهیلات از قیمت مسکن افزایش یابد افزود: بقیه تسهیلات همان تسهیلات 60 میلیون تومانی است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: بانک‌های ایران امکانات محدودی برای تسهیلات‌دهی در حوزه مسکن دارند و از سوی دیگر قدرت بازپرداخت اقساط تسهیلات با رونق عمومی در ارتباط است که باید این موارد را هم در نظر گرفت.

آخوندی بیان کرد: قطعاً به تدریج روی ریل پس‌انداز و ارائه تسهیلات در بخش مسکن قرار می‌گیریم و در بلند مدت به توسعه در این بخش خواهیم رسید.

در ادامه این مراسم مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور مالی و اقتصادی بیان کرد: بورس مسکن به طور اشتباه بیان شده است؛ مسکن کالای استانداردی نیست که بتوان برای آن بورس تشکیل داد.

عبده تبریزی اظهار داشت: در بورس کالا برای ساختمان‌های نهاد عمومی و دولت بازار حراجی تعریف می‌شود که برای این ساختمان‌های بزرگ شفاف باشد.

وی تاکید کرد: چیزی به عنوان بورس مسکن در ایران و دنیا وجود ندارد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

نیازمندی ها