jamejamnashriyat
نشریات سیب کد خبر: ۸۳۵۴۳۹ ۲۴ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۹:۰۰

رئیس انجمن پزشکان کودکان با توصیه به والدین برای قرار ندادن مواد شوینده بویژه سفیدکننده‌ها در لیوان، سوختگی و سوراخ شدن مری را ناشی از خوردن این مواد عنوان کرد.

غلامرضا خاتمی با بیان این‌که خوردن مواد شوینده و لوله‌بازکن‌ها بین کودکان شایع است، گفت: برخی مواد شوینده مانند وایتکس به‌صورت تصادفی توسط کودکان خورده و موجب سوختگی مری و سوراخ شدن آن می‌شود.

این فوق‌تخصص گوارش کودکان توضیح داد: استفراغ، بی‌اشتهایی، دل‌درد، آبریزش دهان و بی‌تابی جزو علائم کودکانی است که مواد شوینده مصرف کرده‌‌اند. درواقع دل درد و استفراغ جزو علائم اولیه است که در آن کودک به علت التهاب و سوختگی مری از غذا خوردن امتناع می‌کند، هرچند ممکن است بتواند مواد آبکی را بخورد./ فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر