هنگام خرید، فروش و اجاره، کد رهگیری بگیرید

رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور گفت : هموطنان مردم درهنگام خرید،فروش،رهن واجاره حتما کد رهگیری بگیرند تا از هرگونه تخلف جلوگیری شود.
کد خبر: ۸۱۹۴۰۰
هنگام خرید، فروش و اجاره، کد رهگیری بگیرید

حسام عقبایی گفت: با توجه به اینکه در فصل خرید و فروش مسکن به سر می بریم مردم برای معاملات مسکن در مشاوران املاک سراسر کشور حتما به پروانه کسب توجه کنند و تصویر فرد مشاوره دهنده را با تصویر پروانه کسب مطابقت دهند.

وی افزود: مشاوران املاک نیز باید از هر گونه قرارداد بدون کد رهگیری جلوگیری کنند و در صورت تخلف، واحد صنفی پلمپ خواهد شد.

عقبایی، کد رهگیری را تضمین قراردادها دانست و افزود: اگر افراد در دریافت کد رهگیری سهل انگاری کنند یک ملک ممکن است به افراد زیادی فروخته شود.

وی درباره بازار خرید مسکن با توجه به شرایط اقتصادی و رفع تحریم ها گفت: معاملات مسکن در سال جاری خیز خروج از رکود را برداشته است و با توجه به تحریم ها و رونق اقتصادی بازار مسکن نیز تا پایان سال رشد خوبی پیدا می کند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور افزود: با توجه به تثبیت قیمت ها فرصت خوبی برای خرید و فروش مسکن فراهم است و مردم دغدغه جهش قیمتی برای خریدو فروش مسکن نداشته باشند.

وی اظهار داشت: وضع اجاره بهای مسکن هم تا پایان شهریور ثابت است و هیچ گونه افزایش قیمتی نخواهیم داشت.

عقبایی تصریح کرد: با توجه به اینکه ماه رمضان در تیرماه بود معاملات خرید و فروش مسکن در کشور، استان تهران و شهر تهران کاهش یافت و در تهران 10 هزار و 535 فقره قرارداد خرید و فروش و 16 هزار و27 فقره قرارداد اجاره؛ در استان تهران 16 هزار و 323 قرارداد خرید و فروش و20 هزارو 795 قرارداد اجاره و همچنین در کشور 65 هزار و 881 فقره خرید وفروش و 57 هزارو 958 قرارداد اجاره در کشور صورت گرفت.(خبرگزاری صداو سیما)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
سهیل
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
۰
۰
سلام خود من خونه كه به اسم مادرم بود به كسی فروختم و بعد كد رهگیری گرفتم و به خاطر مسائل بانكی ‏خونه به نام مادرم به نام خودم كردم و بعد به نام طرف مقابل كردم . كسی نگفت كه كد رهگیری اجازه نمی دهد و راحت انجام شد . كد رهگیری مسخرس . باید اداره مالیات یا ثبت اسناد جلو منو می گرفت كه نگرفت

نیازمندی ها