jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۱۳۳۵۷   ۱۰ تير ۱۳۹۴  |  ۱۶:۳۲

براساس تازه‌ترین گزارش مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری در ۲۰ استان کشور دورقمی و در ۱۱ استان تک رقمی است، ضمن اینکه نرخ بیکاری استان سمنان از ۱۷.۴ درصد بهار سال ۹۳ به ۱۰.۷ درصد در بهار امسال کاهش یافت.

فاصله بیکاری استان‌ها ۱۰.۱درصد شد

بررسی جدیدترین نرخ های بیکاری اعلام شدده از سوی مرکز آمار ایران در بهار امسال نشان می دهد این نرخ در ۲۰ استان کشور دورقمی و در ۱۱ استان تک رقمی است؛ با این توضیح که ۵ استان از ۱۱ استان تک رقمی بالای ۹ درصد و در مرز دورقمی شدن قرار دارند.

همچنین در بهار امسال بیکارترین استان کشور کهکیلویه و بویراحمد با ۱۶ درصد و پُرکارترین استان نیز کرمان با ۵.۹ درصد بیکار بود. فاصله بیکاری در بین استان‌های کشور همچنان بالا و به میزان ۱۰.۱ درصد است که نشان دهنده لزوم اتخاذ سیاست‌های مناسب مقابله با بیکاری از سوی دولت است.

در بهار سال ۹۳ تعداد ۹ استان دارای نرخ بیکاری تک رقمی و ۲۲ استان دو رقمی بودند.

فاصله بیکاری استان‌ها در بهار سال گذشته ۱۰.۲ درصد بود و استان سمنان با ۱۷.۴ درصد بیکارترین استان کشور و مرکز و تهران با ۷.۲ درصد؛ پُرکارترین استان‌ها بودند.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر