jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۸۰۵۱۵۱   ۱۶ خرداد ۱۳۹۴  |  ۲۰:۰۸

چینی‌ها برای جلوگیری از تقلب در بزرگ‌ترین کنکور این کشور، فناوری جدیدی به خدمت گرفته‌اند.

جلوگیری از تقلب در کنکور به کمک پهپاد

به گزارش جام جم کلیک: پهپادهایی مخصوص بر فراز محل‌های برگزاری کنکور به پرواز در‌آمده و در مقابل امواج رادیویی مشکوک واکنش نشان می‌دهند.
«گائوکائو» بزرگ‌ترین آزمون پذیرش در دانشگاه‌های ملی چین یا همان کنکور سراسری خودمان است. در این آزمون‌ها سالیانه حدود ۹ میلیون متقاضی شرکت می‌کنند. به دلیل رقابت تنگاتنگی که در این کنکور برای ورود به دانشگاه‌ها وجود دارد، برخی از متقاضیان اقدام به تقلب در آن می‌کنند تا شانس خود را برای ورود به دانشگاه افزایش دهند. روش آنها به اینگونه است که فرد متقلب با خودکارهایی مخصوص سوالات را اسکن کرده و برای فرد سومی ارسال می‌کند و آن فرد جواب درست را از طریق گوشی بسیار کوچکی که فرد متقلب در گوش خود قرار داده‌است به وی می‌گوید.
برای مقابله با این روش پیچیده و غیرقابل شناسایی تقلب، مسئولین برگزاری پهپادهایی را بر فراز ۵۰۰ متری جلسه امتحان به پرواز در‌ می‌آورند که به امواج رادیویی مشکوک واکنش نشان داده و با به صدا درآوردن آژیر دست‌اندرکاران را در جریان تقلب می‌گذارد. هدایت کننده پهپاد از طریق یک تبلت آن را کنترل کرده و قادر به شناسایی دقیق محلی که ارسال امواج است. فرد متقلب تا ۳ سال از شرکت در گائوکائو محروم خواهد بود.

منبع: فارنت

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها