jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۹۵۳۶۳ ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۰۴:۰۰

خرید خانه را می‌توان یکی از اتفاق‌های مهم زندگی هر فرد دانست؛ اتفاقی که ممکن است یک بار در زندگی هر فرد رخ دهد، بنابراین باید به نکات مهم و کلیدی که در این رابطه وجود دارد دقت کرد. نکاتی که ممکن است چندان به آن دقت نکنیم، اما رعایت آن ضروری است. پس بخوانید.

نکات طلایی برای خرید خانه

1 ـ به پایداری و مقاومت سازه ساختمان در برابر حوادث طبیعی و... توجه داشته باشید. قبل از این‌که برای بازدید ملک یا آپارتمانی بروید به تعداد واحدهای کل ساختمان توجه کنید. اگر می‌خواهید از مشکلات مدیریت ساختمان دور بمانید، تعداد مطلوب ۱۵ تا ۳۰ واحد است. کمتر از این تعداد مدیریت ساختمان را سخت کرده و تعداد بیشتر باعث شلوغی طبقات و راهرو‌ها خواهد شد.

2 ـ به تعداد واحد‌ها در هر طبقه توجه کنید. بخصوص اگر واحد‌ها در هر طبقه کنار هم قرار گرفته باشند و در آنها نزدیک به هم باز شود. بهترین حالت در مورد آپارتمان‌های چند واحدی در یک طبقه، آپارتمان‌های مقابل هم یا نیم‌طبقه است. البته شکل ایده‌آل، آن است که در هر طبقه یک واحد باشد یا حداقل هر واحد در هر طبقه راهروی مخصوص به خود را داشته باشد.

3 ـ همچنین یکی از مهم‌ترین جاهایی که در یک ملک و ساختمان باید بازرسی شود، سیستم سرمایش و گرمایش آن است. حتما از شوفاژخانه یا موتورخانه بازدید کرده و دقت کنید موتورخانه دارای پنجره تهویه و اعلام حریق باشد. همچنین به نفع شماست که در ساختمان از سیستم‌های پیشرفته سرمایش و گرمایش استفاده شده باشد.

4 ـ به نمای ساختمان نیزتوجه کنید. نمای ساختمان اولین چیزی است که جلب توجه می‌کند. نمایی که هم دوام و هم زیبایی را با هم داشته باشد. انواع مختلف سنگ مانند گرانیت و... است، ضمنا شست‌وشو و تمیز نگهداشتن آن هم ساده‌تر و کم‌هزینه‌تر است.

5 ـ درادامه به ورودی ساختمان توجه کنید. برای رفت و آمد بهتر باید حداقل عرض استاندارد آن رعایت شود. این مقدار حتما باید بیشتر از ۱۱۰ سانتی‌متر باشد. عرض راه پله‌ها نیز باید حداقل۹۰ سانتی‌متر باشد تا عبور و مرور براحتی صورت گیرد.

6 ـ سعی کنید خانه‌هایی با بیش از چهار طبقه بدون آسانسور را برای خرید انتخاب نکنید، چون حتی اگر در طبقات پایین باشید یا بتوانید بالا و پایین رفتن روزمره را تحمل کنید، مهمان‌های شما و همسایگان محترمتان چنین تحملی را ندارند و حتی شما هم تحمل سر و صدای آنها را نخواهید داشت.

7 ـ از سوی دیگر به نوع کاربری در اصل سند یا مبایعه نامه هم توجه داشته باشید.

8 ـ بازدید ملک یا ساختمان مورد نظر در چند نوبت شبانه روز برای اطمینان از دید، نوردهی و عوامل محیطی دیگر مهم است.

9 ـ لوله‌های فاضلاب و آب ساختمان بهتر است از جنس چدن یا لوله پولیکای فشار قوی باشد تا احتمال صدمه به آنها کمتر باشد.

10 ـ انباری وویژگی‌های آن هم یکی از ضروریات یک خانه مسکونی مطلوب است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عدالت در شهر، گم شده است

عدالت در شهر، گم شده است

شورای شهر تهران دیروز یک فوریت طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن در آینده‌ای نزدیک نرخ بلیت مترو و اتوبوس مجددا افزایش می‌یابد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر