jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۷۸۱۶۵۱ ۲۷ اسفند ۱۳۹۳  |  ۰۹:۴۹

هنوز خبری از انتشار اوکولوس ریفت نیست

راهی طولانی تا تحقق واقعیت مجازی

مسئولان پروژه اوکولوس ریفت در یک نشست ویژه اعلام کردند که چیزی برای اعلام ندارند و هنوز معلوم نیست این پدیده فناوری در چه زمانی عرضه می‌شود.

راهی طولانی تا تحقق واقعیت مجازی

جام جم کلیک: درسال 2012 میلادی یعنی 3 سال پیش بود که برای نخستین بار نام اوکولوس ریفت موجب شد تا دوست‌داران فناوری اطلاعات با یک پدیده شگفت‌آور به نام عینک‌های واقعیت مجازی روبرو شوند ولی پس از سه سال هنوز شرایط عرضه این محصول معلوم نیست و تنها نسخه‌های پروتوتایپ یا پیش‌ساخت آن در اختیار تولیدکنندگان نرم‌افزاری قرار گرفته است و زمان عرضه عمومی آن مشخص نشده است.

در این میان بسیاری امید داشتند که در نشست مسئولان این شرکت با رسانه‌ها شاهد ارائه تاریخی برای عرضه عمومی این دستگاه باشیم ولی در عمل چنین چیزی رخ نداد و مسئولان این شرکت دربرابر سوال پرسیده شده درباره زمان عرضه اوکولوس ریفت تنها به یک جمله اکتفا کردند: «در این زمینه هیچ چیزی برای اعلام کردن نداریم.»

یکی از مسئولان این پروژه که لاکی نام دارد درباره اوکولوس ریفت می‌گوید: «ما هنوز زمان دقیقی برای ارائه این محصول نداریم ولی تنها چیزی که می‌توان گفت این است که باید اتفاقی بعید رخ دهد که شاهد عرضه آن در سال 2015 میلادی نباشیم.» نیت میچل نیز به‌عنوان نایب رییس بخش تولید این محصول گفت: «ما دوست داریم که بتوانیم اوکلوس ریفت را هرچه زودتر روانه بازار مصرف عمومی کنیم و احتمالا به این امر دست خواهیم یافت ولی زمانی برای آن تعیین نشده است.»

این تاخیرها ممکن است به ضرر اوکولوس ریفت تمام شود زیرا محصولات رقیب آن یعنی ورفیوس سونی و محصولی به نام Vive از شرکت اچ‌-تی-سی موجب افزایش رقابت شده‌اند و حتی محصول اچ-تی-سی در نیمه دوم سال جاری میلادی عرضه خواهد گشت.

احمد محمدحسینی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر