jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۷۰۲۶۸   ۲۵ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۲:۵۰

شرکت گوگل به شرکت‌های فناوری رقیب خود هشدار داده که آسیب‌پذیری‌های تولیدات خود را برطرف کنند و در غیر این صورت منتظر افشای عمومی آنها از سوی این شرکت باشند.

تهدید گوگل به افشاگری امنیتی علیه رقبا

به گزارش جام جم کلیک: گروهی نخبه از هکرها و برنامه‌نویسان همکار گوگل با بررسی دقیق نرم‌افزارهای پرطرفدار ساخت شرکت‌های رقیب موفق به شناسایی حفره‌های امنیتی متعددی در آنها شده اند و ضمن اطلاع رسانی در این زمینه به موسسات سازنده آنها، ضرب‌الاجل‌هایی را برای رفع مشکل در نظر گرفته‌اند.

گوگل می‌گوید علت افشاگری در مورد این ضعف‌ها در صورت عدم رفع آنها این است که جانیان آنلاین به سرعت از مشکلات یاد شده سوءاستفاده می‌کنند و لذا شرکت های سازنده باید در مورد سرنوشت و امنیت کاربران خود دلسوزانه تر و همراه با احساس مسئولیت عمل کنند.

گوگل تا به حال چند باری آسیب‌پذیری‌های تولیدات شرکت های رقیب اعم از مایکروسافت و اپل را افشا کرده و البته با واکنش های تند آنها مواجه شده است. زیرا در برخی موارد شرکت‌های یاد شده در آستانه عرضه وصله‌های به روزرسان بوده‌اند. اما گوگل ترجیح داده بر اساس ضرب الاجل خود عمل کند.

برخی کارشناسان امنیتی نیز از این رویکرد گوگل ناراضی هستند. جان دیکسون از شرکت امنیتی Denim Group Ltd در این مورد گفته است: من مطمئن نیستم که گوگل مرجع رسمی بازار برای اطلاع رسانی در مورد آسیب پذیری‌های تولیدات شرکت‌های دیگران باشد.

وی افزود با توجه به اینکه گوگل ترجیح می‌دهد آسیب‌پذیری‌های تولیدات دو شرکت بزرگ رقیب خود را افشا کند می‌توان در مورد انگیزه‌های این شرکت تردید کرد.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها