jamejamonline
فرهنگی کتاب و ادبیات کد خبر: ۷۳۱۶۹۹   ۰۴ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۳:۲۷

بنا بر اعلام هیات اجرایی جایزه ادبی مهدی آذریزدی، نخستین دوره این جایزه ادبی در هجدم تیرماه سال آینده اهدا خواهد شد.

اهدای جایزه ادبی آذریزدی از سال 94

هیات علمی شورای کتاب کودک و هیات اجرایی جایز ادبی مهدی آذریزدی در نشستی صمیمانه، زمینه‌های اجرا و اهدای صحیح این جایزه ادبی را به بحث و بررسی گذاشتند.

در این نشست که نوش آفرین انصاری، مهدی محقق، جواد محقق، نازیلا دریایی، محمد کاظمینی، پروفسور هانس- هاینو ایورس، حافظه رییس یزدی، هوشنگ مرادی کرمانی و علی دهقانی دبیر اجرایی مراسم در آن حضور داشتند، در ابتدا به بیان قرائت بیانیه و تشکر از همکاری موسسه ریحانه الرسول و محمد کاظمینی پرداخته شده و نقطه نظرات شورای کتاب درباره روند برگزاری جایزه آذریزدی و ایجاد بستری برای بین المللی شدن این جایزه و توجه به ایجاد گستره و پیوند ادبیات کهن با ادبیات نوین در حوزه کتاب کودک عنوان شد.

همچنین هوشنگ مرادی کرمانی پیرامون معضلات ادبیات کودک و عدم استقبال کودکان و والدین از کتابهای چاپ شده در این حیطه به ایراد سخن پرداخت و در ادامه با ذکر خاطرات خود با استاد مهدی آذر یزدی، جایزه آذر یزدی در جهت اعتلای کتاب کودک و نوجوان موثر دانست.

محمد کاظمینی نیز با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم آذر یزدی و انتقاد از غفلت متولیان نشر کتاب کودک در کشور، خواستار همت بیشتر و تخصصی تر در این زمینه شد.

در انتهای این نشست نیز عنوان شد نخستین جایزه ادبی آذریزدی 18 تیرماه به مناسبت روز ادبیات کودک و نوجوان و بزرگداشت پدر ادبیات کودک و نوجوان به همت موسسه ریحانه الرسول به یک نفر از شخصیت‌های فرهنگی ادبی فعال در حوزه کودک و نوجوان اهدا می‌شود.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
امنیت روانی، رسانه ملی و الزامات‌ انتخاباتی

امنیت روانی، رسانه ملی و الزامات‌ انتخاباتی

تنها درهفته گذشته، اذهان مردم سرزمین من با سه موضوع مهم درگیر بود؛ مطالب منتشر شده مصاحبه آقای ظریف از ایران اینترنشنال، عذرخواهی ایرنا نسبت به خبر ادعای دستکاری هیات رئیسه مجلس در جداول بودجه، نامه‌نگاری‌ها به رئیس رسانه‌ ملی درخصوص شاعر سه زبانه عتبات، ملا محمد بن‌ سلیمان بغدادی مشهور به فضولی.

گفتگو

بیشتر
سیمین، عاشق زندگی بود

گفت‌وگو با عاطفه رضوی، یکی از علاقه‌مندان سیمین دانشور در صدمین سالروز تولد این نویسنده

سیمین، عاشق زندگی بود

دفاع به نفع سینما

تقویت بنیه سینما در عرصه جلوه‌های ویژه میدانی چطور بر سینمای ایران تاثیر گذاشته‌ است؟

دفاع به نفع سینما

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر