jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۵۷۷۰۹   ۰۳ فروردين ۱۳۹۳  |  ۱۶:۲۰

در پی شیوع وبای موسوم به «تب ابولا» در کشور آفریقایی گینه، دست کم 59 نفر جان خود را از دست داده اند.

ابولا، جان 59 نفر را گرفت

«ساکوبا کیتا» رییس مرکز پیشگیری وزارت بهداشت گینه با اعلام این مطلب، افزود: تب ابولا که از نهم فوریه در گینه به ویژه در منطقه «گیکیدو» و «ماسنتا» شیوع یافته، تاکنون جان دست کم 59 نفر را گرفته است.

وی افزود: ما با همکاری شرکای خود مانند سازمان بهداشت جهانی، پزشکان بدون مرز و یونیسف با این وبا مقابله می کنیم.

رییس مرکز پیشگیری وزارت بهداشت گینه، مقابله با این بیماری را دشوار خواند و در عین حال گفت: امیدواریم در تلاش برای مقابله با ابولا و جلوگیری از آن موفق شویم.

ابولا یکی از مرگبارترین بیماری ها شناخته شده و تاکنون جان صدها نفر را به ویژه در برخی کشورهای آفریقایی گرفته است.

ویروس ابولا پس از وارد شدن به بدن، نوعی بیماری تب دار و خونریزی دهنده ایجاد می کند که در ۵۰ تا ۹۰درصد بیماران دارای علائم این نوع بیماری به مرگ منجر خواهد شد.

ابولا اولین بار در سال ۱۹۷۶ در یکی از استان های سودان و نیز منطقه ای در نزدیکی زئیر جایی که هم اکنون جمهوری دمکراتیک کنگو قراردارد، پیدا شد.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر