سه موضوع است که گفتن آن‌ها هنگام مشاجره، مرد را بشدت عصبانی می‌کند. این حرف‌ها باعث می‌شود همسرتان بکلی از نظر عاطفی از شما فاصله بگیرد و کناره‌گیری کند.
کد خبر: ۶۴۲۶۵۰

جام جم سرا: این موضوعات آتشین عبارتند از:

۱ ـ هر چیزی که حاکی از این باشد که او توانایی اداره‌کردن خانواده‌اش را ندارد:
«اگر پول بیشتری داشتی و درآمدت بیشتر بود لازم نبود این همه قسط روی قسط بگذاریم و همیشه بدهکار باشیم.»

۲ ـ هر چیزی که حکایت از این داشته باشد او به خانواده‌اش علاقه ندارد یا بی‌توجه است:
«تمام روز سرت به کار خودت است. من و بچه‌ها اصلا نمی‌بینیمت، بیشتر وقتت را صرف کارهات می‌کنی تا خانواده‌ات.»

۳ ـ هر چیزی که او را متهم به کم کاری در انجام کارهای خانه می‌کند:
«چرا در کارهای خانه کمک نمی‌کنی؟ همه انرژی‌ات را صرف کارهای خودت می‌کنی و...»
مرد‌ها با شنیدن این انتقاد‌ها بشدت از کوره در می‌روند، به این دلیل که این انتقاد‌ها نیاز ناخودآگاه و زیربنایی آن‌ها به موفقیت در هر یک از این سه زمینه را هدف‌گیری می‌کند.
بنابراین اگر همسرتان در خانه باعث رنجش شماست، از کارهای او انتقاد نکنید، بلکه اگر می‌خواهید قلب او را تصرف کنید به این نکات توجه کنید:
اگر توانایی او را به عنوان نان‌آور خانواده مورد انتقاد قرار دهید، احساس ضعیف‌بودن خواهد کرد.
توجه داشته باشید منظور این نیست که برای رفتار یا واکنش‌های ضعیف و غیرمسئولانه همسرتان عذر تراشی و بهانه‌جویی کنیم و نمی‌خواهیم بگوییم در مقابل تمایلات غیرمنطقی او تسلیم شوید، بلکه کاملا برعکس.
شما این توانایی را دارید که در این زمینه‌ها تغییر اساسی در همسرتان ایجاد کنید. شما می‌توانید با تائید و حمایت از تلاش‌های سخت او، به وی کمک کنید تا موفق‌تر شود یا مدام از او انتقاد کنید و غر بزنید و باعث شوید در گوشه‌ای بنشیند و سر به گریبان ببرد.
پس به جای این حرف‌ها چه می‌توانید به او بگویید؟ شما این توانایی را دارید که به او کمک کنید تا خود را بازسازی کند و می‌توانید حرف‌هایی بزنید که شما را بهتر به نتیجه‌ای که می‌خواهید برساند.

۳ چیز که می‌توانید به او بگویید تا موفق‌تر باشد

تلاش او را برای تامین مخارج خانواده تحسین کنید:
«از اینکه برای تامین مخارج زندگی تلاش می‌کنی متشکرم. دوست دارم فکر کنیم و راهی پیدا کنیم تا درآمد خانواده بیشتر شود، در عین حال می‌توانیم به دنبال راه‌هایی بگردیم که هزینه‌های زندگی کمتر شود.»
به جایگاه او به عنوان عضوی از خانواده احترام بگذارید. «می‌دانم که هر روز مدت زیادی باید سر کار باشی، من و بچه‌ها هم احتیاج داریم بیشتر تو را ببینیم، چون دلمان برایت تنگ می‌شود. چه کار می‌توانیم بکنیم تا شرایط بهتری ایجاد کنیم و همه ما به آنچه می‌خواهیم برسیم؟»
سهم او را در انجام کارهای خانه یادآوری کنید. «می‌دانم که در خارج از خانه سخت درگیری و از صبح تا شب کار می‌کنی، اما کار من هم زیاد است و بنابراین احتیاج دارم گاهی در کارهای خانه به من کمک کنی.»

وقتی حرف نمی‌زند چه کنم؟

چرا مرد‌ها وقتی ناراحتند حرف نمی‌زنند؟ برای بسیاری از زنان سکوت مرد تردید آمیز و ترسناک‌تر از داد و فریاد اوست. همین رفتار عجیب مرد است که باعث می‌شود از خودتان بپرسید: «آیا از دست من عصبانی است، آیا دیگر مرا دوست ندارد؟» تا پیش از این فکر می‌کردم زنان بیش از حد نسبت به سکوت مرد‌ها و بویژه شوهرانشان حساسیت به خرج می‌دهند. من می‌توانستم بفهمم سکوت دوستم چه معنی‌ای دارد و فکر می‌کردم علت سکوت مرد‌ها برای زنان هم روشن است. خوشبختانه بعد از ازدواج متوجه شدم ​ بیشتر زنان واقعا نمی‌دانند مرد وقتی سکوت می‌کند چه افکاری در سر دارد.

دو دلیل اصلی سکوت و کناره‌گیری عاطفی مرد‌ها

۱ ـ او نمی‌داند چه چیز اشتباهی رخ داده است؛ گرچه ممکن است عجیب به نظر آید، اما در بیشتر موارد مرد‌ها واقعا نمی‌دانند چه چیزی اذیتشان می‌کند و باعث رنجش آنان شده است. این حالت بویژه وقتی پیش می‌آید که آن‌ها تحت استرس فراوانی قرار دارند و مشکلات از هر طرف آن‌ها را احاطه کرده است. فقط یک مورد خاص نیست که آن‌ها را رنج می‌دهد بلکه مجموعه‌ای از مشکلات فکر آن‌ها را به خود مشغول داشته و آزارشان می‌دهد: رئیس اداره بنای بدخلقی گذاشته است، حساب بانکیشان این ماه کمتر از مقداری است که انتظار داشتند و شما (زن تحسین‌برانگیز زندگی او) به او یادآوری می‌کنید که نسبت به شما بی‌توجه است. می‌بینید، ده‌ها دلیل مختلف برای گیج‌شدن مرد وجود دارد. من فقط به سه مورد از آن‌ها اشاره کردم. اگر هر یک از این‌ها دلیل سکوت او باشد، به این معنی است که احساس می‌کند نیاز دارد روی مشکلاتش تمرکز کند تا اوضاع بهتر شود، اما نمی‌داند چگونه. ممکن است صحبت‌کردن درباره این مشکلات احساس بهتری به او بدهد، اما حال اغلب مرد‌ها بهتر نخواهد شد، مگر اینکه ببینند شرایط واقعا تغییر کرده است.

۲ ـ از دست شما عصبانی است و می‌خواهد تنبیه‌تان کند: اغلب مردان می‌دانند که طردکردن زن هنگام عصبانیت بسیار آسان‌تر از صحبت‌کردن با اوست. این کار کاملا بچگانه و ناجوانمردانه و پست است، اما بسیاری از مرد‌ها این کار را انجام می‌دهند.

چه کار باید بکنید؟

وقتی متوجه شدید همسرتان ساکت است، از او بپرسید چه اتفاقی افتاده است. اگر گفت: «هیچ»، یک بار دیگر از او سوال کنید، اگر باز هم ساکت ماند و تمایلی برای گفت‌وگو از خود نشان نداد، کاری که باید انجام دهید این است: نوشیدنی مورد علاقه او را برایش بیاورید و بگویید: «اگر با من کاری داشتی من در اتاق کناری یا در آشپزخانه هستم» و او را تنها بگذارید. |ضمیمه «چاردیواری» جام جم|مترجم: سعیده کافی|منبع: توصیه‌های باب گرنت، برای زندگی شادتر|

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱۱
مهشید
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۹ - ۱۵ بهمن ۱۳۹۲
۰
۱
سایت شما خیلی طرفدار آقایان است . كمی هم به وظایف آنها اشاره كنید كه انجام نمی دهند . من و شوهرم همیشه سر سطل آشغال رو بیرون بردن دعوا داریم . شما بگید ، این كار زنه ؟
مژده
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۳ - ۱۶ بهمن ۱۳۹۲
۰
۰
سلام با نظر خانم مهشید موافقم . چرا از خانمها برای آقایون اطلاع رسانی نمی كنید!
یاس
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۵ - ۱۶ بهمن ۱۳۹۲
۰
۰
با دیدگاه مژده و مهشید موافقم.
پارسا
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۹ - ۱۸ بهمن ۱۳۹۲
۰
۰
قابل توجه جام جم سرا
اگه سر یه موضوعی صد هزار بار به آقایون تذكر بدین و فقط یه بار به خانم ها، باز هم اعتراض می كنند...... پس بهتره زیاد به این اظهار نظر ها توجه نكنید......................
مژده
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۰ - ۲۱ بهمن ۱۳۹۲
۰
۰
آقا پارسا قرار نبود كسی بی ادبی كنه هااااااااااااااااااااااااااااااا
احمد
United States
۱۲:۵۷ - ۱۴ مرداد ۱۳۹۳
۰
۰
كلا 2 حالت وجود داره:
یا حق با مردِ یا زن نمی فهمه كه حق با مردِ.
فائزه
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۴ - ۲۵ بهمن ۱۳۹۳
۰
۰
ممنون
ﺣﺪﯾﺚ ﻣﺮﺍﺩﯼ
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۳ - ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۴
۰
۰
ﺑﺎﺳﻼﻡ ﻫﻤﺴﺮﻣﻦ ﺧﯿﻠﯽ ﺯﻭﺩﺍﻋﺼﺎﺑﺶ ﺧﺮﺍﺏ ﻣﯿﺸﻮﺩﻣﻨﻢ ﻭﺍﻗﻌﺎﺳﻨﻢ ﮐﻢ ﺍﺳﺖ ﺗﺤﻤﻞ ﺍﯾﻦ ﺣﺮﮐﺎﺕ ﺭﺍﻧﺪﺍﺭﻡ ﺗﻮﺭﻭﺧﺪﺍﺷﻤﺎ ﮐﻤﮑﻢ ﮐﻨﯿﺪﮎ ﻣﻦ ﭺ ﺟﻮﺭﯼ ﺑﺎ ﺍﯾﺸﻮﻥ ﮐﻨﺎﺭﺑﯿﺎﻡ
hارا
-
۱۱:۰۹ - ۳۰ آبان ۱۳۹۵
تو اگه یه مدت مداوم بهش بگی چشم درست میشه میدونم سخته ولی یه مدت تحمل كن
فرح
-
۰۹:۵۸ - ۱۶ آبان ۱۳۹۵
۰
۰
احسنت خوب بود

نیازمندی ها