jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۲۵۲۱۴ ۲۱ آذر ۱۳۹۲  |  ۰۸:۰۰

آن‌ها که قصد پدر شدن دارند، باید در آنچه می‌خورند، می‌نوشند و می‌کشند، دقت بیشتری به خرج دهند زیرا نتایج بررسی‌های جدید نشان می‌دهد برنامه غذایی مرد‌ها قبل از تصمیم به بچه دار شدن، نقش مهمی در سلامت فرزندانشان در آینده دارد.

محققان کانادایی دریافتند، اسپرم مانند نوعی حافظه شیوه زندگی پدر را پس از بارداری به جنین منتقل می‌کند؛ از همین رو مردهایی که قصد بچه دار شدن دارند باید خوردن هله هوله را کنار بگذارند و جای آن سبزی بیشتری مصرف کنند.
به گزارش جام جم سرا به نقل از هلث نیوز، مبنای این توصیه، تحقیق روی نوعی از ویتامین B به نام اسیدفولیک بوده است که نقش عمده‌ای در پیشگیری از نقص ستون مهره‌ها مانند اسپینابیفیدا ایفا می‌کند.
از آنجا که در ۱۲هفته اول بارداری به زنان توصیه می‌شود مکمل‌های غذایی مصرف کنند، به نظر می‌رسد که مردان هم باید به فکر تغذیه خود باشند زیرا نتیجه آزمایشی که روی نمونه‌های آزمایشگاهی انجام شد نشان می‌دهد، نوزادانی که کمبود اسیدفولیک داشتند، نسبت به بقیه ۳۰درصد بیشتر با احتمال تولد به شکل ناقص به دنیا می‌آمدند، حال آنکه میزان اسیدفولیک مادران در حد طبیعی بود.
این تحقیق محققان را به این نتیجه رساند که کمبود اسیدفولیک باعث تغییر در خواص شیمیایی دی ان‌ای اسپرم می‌شود.
منابع خوب اسید فولیک شامل کلم بروکلی، اسفناج، نخود، جگر و برنج قهوه‌ای است.
رعایت این توصیه به ویژه توسط مردان دچار اضافه وزن که از غذاهای ناسالم استفاده می‌کنند ضرورت بیشتری دارد زیرا اضافه وزن و مصرف غذاهای چرب در نحوه مصرف اسیدفولیک در بدن تأثیر می‌گذارد. مصرف مشروبات الکلی نیز با ویتامین D در بدن تداخل ایجاد می‌کند.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر