jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۱۹۵۲۷   ۰۵ آذر ۱۳۹۲  |  ۱۶:۳۶

نتایج یک مطالعه آماری نشان داد تقریبا در تمام کشورهای دنیا میانگین سن ازدواج نسبت به دهه‌های قبل افزایش یافته و بیشتر زنان و مردان در سنین بالا‌تر تن به ازدواج می‌دهند.

به گزارش جام جم سرا به نقل از تابناک- اطلاعات جمع‌آوری شده از سوی سازمان ملل متحد در سال ۲۰۱۲ میلادی حاکی از آن است که درکشورهای اروپای غربی میانگین سن ازدواج بیش از ۳۰ سال است و افغانستان نیز پایین‌ترین میانگین سن ازدواج را در بین سایر کشورهای جهان دارد به طوری که در این کشور ۲۰ سالگی متوسط سن ازدواج جوانان است.
درحالی که ازدواج کردن هنوز معمول‌ترین الگوی زندگی در سراسر جهان است اما آمار تایید می‌کند که در عصر حاضر در هر کشوری افراد مجرد خیلی دیر‌تر از دهه‌های گذشته تصمیم به ازدواج می‌گیرند. همچنین طبق بررسی‌ها در بیشتر کشورهای جهان مهم‌ترین عامل افزایش سن ازدواج، مسائل اقتصادی است به طوری که هرچه کشوری غنی‌تر باشد مردم آن کشور زمان بیشتری را مجرد می‌مانند.
مرکز تحقیقاتی pew طی مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۱ میلادی انجام داده، اعلام کرد: میانگین سنی ازدواج زنان آمریکایی ۲۶/۹ و برای مردان این کشور ۲۹/۸ بوده است.
همچنین طبق این بررسی در اکثر کشورهای مطالعه شده ۸۰ درصد زنان و مردان قبل از رسیدن به سن ۵۰ سالگی ازدواج می‌کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری‌ های نوین، افزایش چشمگیر و گسترش روزافزون اطلاعات، دسترسی به منابع پردازشی پرسرعت و با ظرفیت بالا، به یکی از نیازهای اصلی و بنیادین مراکز پژوهشی و کسب‌ و کارها تبدیل شده و در پایداری و تداوم توسعه اقتصاد دیجیتالی، امری اجتناب‌ناپذیر است.

جامعه امروز و ضرورت بازنگری در اطلاع‌ رسانی

جامعه امروز و ضرورت بازنگری در اطلاع‌ رسانی

27 اردیبهشت هر سال به‌عنوان روز جهانی جامعه اطلاعاتی (روز ارتباطات و روابط عمومی) گروه زیادی از استادان و دانشجویان ارتباطات در كنار شاغلان و فعالان این حوزه در دستگاه‌ها و نهادها و ادارات مختلف در بخش خصوصی و دولتی تكریم و احترام می‌شوند و به پاسداشت این روز همت می‌گمارند.

ما هم بلدیم کتک بخوریم

ما هم بلدیم کتک بخوریم

 در یک عکس‌نوشته در شبکه‌های اجتماعی نوشته بود: با من درد دل کن. شاید نتوانم مشکلت را حل کنم. اما می‌توانم همراهت غصه بخورم...

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر