jamejamsara
سرا آشپزی کد خبر: ۶۱۲۸۶۴   ۱۴ آبان ۱۳۹۲  |  ۰۹:۲۶

مواد لازم برای پخت این آش عبارتند از: آرد برنج یا برنج خرد کرده (۲۰۰ گرم)- سماق خشک (نیم کیلو)- گوشت چرخ کرده (۲۵۰ گرم)- سبزی (۱ کیلو)- پیاز درشت (۱ عدد)- روغن، نمک و فلفل (به مقدار لازم).

طرز تهیه

اگر آش سماق را با آرد بپزیم، زود پخته می‌شود، ولی اگر خرده برنج باشد باید اول برنج را بپزیم. برنج که پخت، سبزی را که شسته و خرد کرده‌ایم در آن می‌ریزیم. هر چه سبزی ریز‌تر باشد آش خوشمزه‌تر می‌شود.
سپس جداگانه گوشت و نمک وفلفل زده و خوب مخلوط می‌کنیم و کوفته‌های اندازه یک گردو درست می‌کنیم و در روغن، سرخ کرده و در داخل آش می‌ریزیم. وقتی کوفته‌ها پخته شد، سماق را پاک کرده و در آب خیس می‌کنیم. سماق باید یک ساعت در آب بماند. سپس آن را از صافی پارچه‌ای رد کرده و فشار می‌دهیم و آب قرمز خوشرنگ سماق را می‌گیریم. آب سماق را در آش ریخته و پیاز را خرد می‌کنیم سرخ کرده و کمی در داخل آش می‌ریزیم و کمی برای روی آن بر می‌داریم. آش را در ظرفی ریخته وآن را با نعناع داغ و پیاز داغ تزیین می‌کنیم.
>> تکتا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر