jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۶۰۱۲۴۲ ۰۶ مهر ۱۳۹۲  |  ۱۰:۰۹

اگر می‌خواهید با روش‌هایی ارزان، ساده و غیرمنتظره برای تمیز کردن و شست‌وشوی اتومبیل آشنا شوید که خودرویتان برای مدتی طولانی‌تر تمیز بماند، مطالعه این نوشتار کوتاه را از دست ندهید.

۱-نرم کننده مو برای برق انداختن ماشین
ماشین خود را با نرم کننده مویی که لانولین دارد بشویید. این ماده باعث درخشش زیاد بدنه خودرو می‌شود و جالب اینجاست که باران را دفع می‌کند و آب باران روی آن لکه ایجاد نمی‌کند.

۲-شست‌وشوی چراغ‌های ماشین
با مایع تمیزکننده شیشه و جوراب پلاستیکی چراغ‌های جلوی خودرو را تمیز و امنیت خود را تضمین کنید.

۳-پاک کردن شیشه در یک مرحله
با حوله خشک کن کودکان که نرم و لطیف است شیشه‌های اتومبیل را به راحتی تمیز کنید.

۴-تمیز کردن برف پاک‌کن‌ها
اگر لبه‌های برف‌ پاک‌کن شیشه اتومبیل کثیف شوند، به جای تمیز کردن شیشه باعث آلودگی بیشتر آن می‌شوند. برای تمیز کردن آن‌ها ¼ پیمانه آمونیاک خانگی را در یک چهارم پیمانه آب سرد حل کنید. خیلی آرام لبه‌های برف پاک کن را بلند کنید و هر دو طرف آن را با دستمال حوله‌ای یا پارچه نرم به این محلول آغشته کنید. سپس آن‌ها را با یک پارچه خشک و تمیز پاک کنید و دوباره سرجایشان قرار دهید.

۵-برق انداختن شیشه‌های جلو
¼ پیمانه آمونیاک خانگی را در یک چهارم پیمانه آب سرد حل کنید، آن را داخل بطری پلاستیکی که درب محکمی دارد بریزید. آن را برای پاک کردن شیشه‌ها و پنجره‌های اتومبیل در ماشین نگه دارید. هر زمان که شیشه‌ها آلوده شدند، محلول را روی اسفنج بریزید و پنجره را پاک کنید سپس با دستمال خشک و نرم آن را خشک کنید.

۶-جوش شیرین پاک کننده خودرو
¼ پیمانه جوش شیرین را درون یک گالن بریزید، سپس ¼ پیمانه مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید و گالن را لب به لب پر آب کنید. در گالن را ببندید و حسابی به هم بزنید و آن را برای استفاده‌های بعدی نگه دارید. هنگام شست‌وشوی خودرو گالن را بخوبی هم بزنید و یک پیمانه از آن را با دو گالن آب گرم ترکیب کنید و سپس از آن برای تمیز کردن بدنه خودرو استفاده کنید.

۷-پاک کردن گِل ماشین
در مکان‌هایی که گل و لای زیادی وجود دارد شیشه و بدنه ماشین چرب و کثیف می‌شود. برای برطرف کردن این آلودگی‌ها از کرم «پتاسیم‌ بی‌تارترات‌» برای شیشه جلوی اتومبیل استفاده کنید. سپس شیشه را با آب‌صابون رقیق بشویید و بخوبی آبکشی و خشک کنید.

۸-بدون آبکشی و واکس
یک پیمانه نفت سفید را داخل سطلی با گنجایش ۳ گالن آب بریزید و با اسفنج این محلول را روی بدنه ماشین بکشید. با این محلول نیازی نیست پیش از شست‌وشو اتومبیل را خیس کنید؛ حتی پس از آن نیز به آبکشی یا واکس زدن ماشین نیازی نیست. پس از این کار هر باری که باران ببارد، دانه‌های باران از روی سطح بدنه لیز می‌خورند و باعث کثیفی آن نمی‌شوند.

۹- مراقب گرما باشید
اتومبیل خود را زمانی که داغ است – یعنی درست پس از راندن اتومبیل که هنوز خنک نشده است یا هنگامی که مستقیم زیر نور آفتاب قرار دارد و بدنه آن حسابی گرم است – نشویید زیرا رد اسفنج روی آن می‌ماند و آلودگی روی آن رسوب می‌کند.

۱۰-اجازه ندهید خودش خشک شود
اگر اجازه دهید اتومبیل خودش در معرض هوا خشک شود، لکه‌های آب روی بدنه آن باقی می‌مانند و همه زحمت‌هایتان هدر می‌رود. با استفاده از حوله یا دستمال نرم و خشک آب اضافه حاصل از شست‌وشو را پاک کنید.
>> میهن فا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر