jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۵۸۶۹۶۴ ۲۰ مرداد ۱۳۹۲  |  ۱۲:۴۶

در ژله ترکیبی آناناس و انار می‌توان از پودر ژله انبه یا هر دو ژلهای که رنگ متفاوت و مشخصی داشته باشد نیز استفاده کرد. با دقت در تصویر هم می‌توانید اندکی خلاقیت به خرج دهید و خودتان قالبهای مناسب دیگر را جانشین آن کنید. دستور تهیه این ژله را در ادامه مطلب بخوانید.مواد لازم:

کمپوت آناناس گرد: ۱ عدد
ژله آناناس: ۱ عدد (به جای آناناس، از هر ژله رنگ روشن دیگری مثل انبه هم می‌توان استفاده کرد)
ژله انار: ۱ بسته
انار: ۱ عدد،‌دان شده
بطری خالی و شسته شدۀ نوشابه خانواده: ۱ عدد
قالب ژله

طرز تهیه:

مرحله ۱
پودر ژله انار را در یک لیوان آب جوش خوب حل کنید و سپس یک لیوان آب سرد به آن بیفزائید و در قالبی مناسب ریخته، درون یخچال بگذارید تا نیم بند شود.
مرحله
انتهای یک بطری خالی نوشابه را ببرید و آن را شسته، خشک کنید. حلقه‌های آناناس را در بطری بریده شده بریزید و ژله نیم بند را روی آناناس‌ها ریخته، مجدداً در یخچال بگذارید تا کاملا ببندد.
 مرحله۳
 برای در آوردن ژله بطری را چند لحظه در آب گرم بگذارید و با اندکی فشار دست به انتهای ان، ژله را در ظرفی مناسب برگردانید.

مرحله ۴
حالا بروید سراغ پودر ژله انار. آن را در یک لیوان آب جوش حل کرده سپس یک لیوان سرخالی آب سرد به آن بیفزایید و ژله را در یخچال بگذارید تا نیم بند شود.
مرحله ۵
 انارهای‌دان شده را در قالب دلخواه و مورد نظر خودتان بریزید. ژله را روی انار‌ها ریخته، با هم مخلوطشان کنید تا ژله اطراف انارهای‌دان شده را پر کند. آن را نیز در یخچال بگذارید تا کاملا بسته شود.
مرحله ۶
پس از بسته شدن ژله، آن را در ظرف مورد نظر برگردانید و با سلیقه خودتان هر دو ژله را در کنار هم قرار دهید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر